Amazon Prime Video je už dostupný aj pre Apple TV

amazon prime tim cook wwdc 600x383 - Amazon Prime Video je už dostupný aj pre Apple TV

Amazon práve vydal oficiálnu aplikáciu svojej video služby aj na Apple TV.

Stalo sa tak šesť mesiacov potom, ako príchod služby avizoval Tim Cook na pódiu júnovej WWDC konferencie. Rok 2017 sa však pomaly blíži ku koncu a posledné dni sa začali ozývať viaceré nespokojné hlasy. Po včerajšom nechcenom odhalení Apple TV aplikácie na App Store teraz prichádza jej oficiálne predstavenie.

Aj majitelia Apple TV budú mať po novom prístup k streamovacej službe Amazon Prime Video a jej knižnici filmov a seriálov, vrátane exkluzivít ako The Grand Tour a The Man in the High Castle. Služba je od konca minulého roka dostupná aj na Slovensku za pomerne dostupnú cenu 6 eur na mesiac (3 eurá prvých šesť mesiacov).

Amazon bol jedným z posledných poskytovateľov, ktorí v tvOS chýbali. Pridáva sa tak k ďalším možnostiam, akými sú Netflix a požičiavanie filmov z iTunes, čo robí Apple TV zaujímavejšou voľbou aj pre tunajšieho používateľa. Práve pomerne chudobný ekosystém služieb bol jeden z najväčších záporov Apple TV aj v našej nedávnej recenzii. No aj keď Amazon situácii určite pomáha, rozhodne sa ešte má ako zlepšovať.

Recenzia Apple TV 4K: Generácia na začiatku generácie

Spomínaný update pre Amazon Prime Video okrem Apple TV verzie pridáva aj podporu pre displej nového iPhonu X a taktiež funkciu Universal Search na vyhľadávanie videí priamo cez vstavaný iOS search bar – zdá sa však, že tá u nás zatiaľ dostupná nebude.

Amazon Prime Video si môžete stiahnuť zadarmo na App Store pre iPhone, iPad a teraz aj Apple TV. Prvých sedem dní si službu môžete skúšať zadarmo, potom za ňu zaplatíte 2,99 eur po dobu prvých šesť mesiacov a 5,99 po ich uplynutí.

Amazon Prime Video
Amazon Prime Video
Developer: AMZN Mobile LLC
Price: Free+
Zdroj: MacRumors

1 komentáre

  1. Vladky píše:

    Na HBOGo sa to asi nechyta a cena je rovnaka. Tam je aj podpora jazykov a podpora pre deti.

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend