iOS 11 si podľa Applu nainštalovalo už 59 % používateľov

Apple na stránkach podpory zverejnil oficiálne čísla o používaných iOS verziách. Najnovší iOS 11 rastie, avšak pomaly.

Štatistika je zo 4. decembra a najaktuálnejší systém podľa nej používa len niečo cez polovica majiteľov iOS zariadení. Presne tretina je ešte na iOS 10 a zvyšných 8 % má nainštalované staršie verzie.

V rovnakom čase pred mesiacom bolo iOS 11 na 52 % zariadení, za mesiac si ho teda nainštalovalo (alebo zakúpilo nové zariadenie) len sedem percent zákazníkov. Oproti iOS 10 ide o značný pokles, ten dosiahol 54% hranicu ešte minulý október, teda len mesiac po jeho predstavení.

iOS 11 december 2017

Dôvodov na pomalé rozširovanie bude viacero, tým najpádnejším však zrejme bude veľké množstvo chýb, s ktorými sa iOS 11 od svojho vydania trápi. Apple už vydal dve veľké aktualizácie s opravami a novými funkciami a hneď niekoľko malých bug fixov, zákazníkov to však zrejme ešte nepresvedčilo.

Keď sa však pozrieme na dlhý zoznam problémov, ktoré systém obsahuje – spomeňme napríklad neslávne známy bug s kalkulačkou, či závažné problémy aj na najnovších iPhonoch – niet sa im čo čudovať. Ďalším faktorom môže byť aj odobranie podpory pre staršie aplikácie a hry, ktoré neboli aktualizované do 64-bitovej podoby, spolu s faktom, že iOS 11 čo do funkcionality neprináša zas až tak veľa nového.

UložiťUložiť

UložiťUložiť

komentárov
 1. ja mam nainstalovany uz iOS 12, som si dal viac tresky a prekodoval som ho.. viac tresky, viac rozumu, obsahuje vela mozgu esencialnej vyzivy ;-)

 2. ano na sukromnej 7cke ho mam  a lutujem ze som ho daval. sluzobna 6s ostava s 10kou pokial mi to striktne niekto nenakaze upgradeovat.

 3. Kolko % by ostalo na 11 keby apple povolil 10?
  Tiez mam na 6s 10 a pokial tel pojde 10 na nom ostane.
  Nepodpisovanie starsich ios na starsie zariadenia je od aplu fasisticky krok.
  Koli ich nenazranosti je 6s moj posledny iPhone.
  Vcera mi v ramci bezplatnej vymeny vymenili po 2rokoch zadarmo bateriu tak je zase ako novy. Ak by vydrzal dalsie 2 roky.. tak super.
  Este som 4 roky 1 tel nemal nikdy :)

 4. Boze to co tu chodi za sebranku zase diskutovat? Vsak kludne ostan aj na iOS 6. Daj si MacOS 9 alebo si kup didaktik a ukladaj si pracu na kazetove pasky. ROFL

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?