iOS 11 si podľa Applu nainštalovalo už 59 % používateľov

Apple na stránkach podpory zverejnil oficiálne čísla o používaných iOS verziách. Najnovší iOS 11 rastie, avšak pomaly.

Štatistika je zo 4. decembra a najaktuálnejší systém podľa nej používa len niečo cez polovica majiteľov iOS zariadení. Presne tretina je ešte na iOS 10 a zvyšných 8 % má nainštalované staršie verzie.

V rovnakom čase pred mesiacom bolo iOS 11 na 52 % zariadení, za mesiac si ho teda nainštalovalo (alebo zakúpilo nové zariadenie) len sedem percent zákazníkov. Oproti iOS 10 ide o značný pokles, ten dosiahol 54% hranicu ešte minulý október, teda len mesiac po jeho predstavení.

iOS 11 december 2017

Dôvodov na pomalé rozširovanie bude viacero, tým najpádnejším však zrejme bude veľké množstvo chýb, s ktorými sa iOS 11 od svojho vydania trápi. Apple už vydal dve veľké aktualizácie s opravami a novými funkciami a hneď niekoľko malých bug fixov, zákazníkov to však zrejme ešte nepresvedčilo.

Keď sa však pozrieme na dlhý zoznam problémov, ktoré systém obsahuje – spomeňme napríklad neslávne známy bug s kalkulačkou, či závažné problémy aj na najnovších iPhonoch – niet sa im čo čudovať. Ďalším faktorom môže byť aj odobranie podpory pre staršie aplikácie a hry, ktoré neboli aktualizované do 64-bitovej podoby, spolu s faktom, že iOS 11 čo do funkcionality neprináša zas až tak veľa nového.

UložiťUložiť

UložiťUložiť

komentárov
 1. ja mam nainstalovany uz iOS 12, som si dal viac tresky a prekodoval som ho.. viac tresky, viac rozumu, obsahuje vela mozgu esencialnej vyzivy ;-)

  0
  0
 2. ano na sukromnej 7cke ho mam a lutujem ze som ho daval. sluzobna 6s ostava s 10kou pokial mi to striktne niekto nenakaze upgradeovat.

  0
  0
 3. Kolko % by ostalo na 11 keby apple povolil 10?
  Tiez mam na 6s 10 a pokial tel pojde 10 na nom ostane.
  Nepodpisovanie starsich ios na starsie zariadenia je od aplu fasisticky krok.
  Koli ich nenazranosti je 6s moj posledny iPhone.
  Vcera mi v ramci bezplatnej vymeny vymenili po 2rokoch zadarmo bateriu tak je zase ako novy. Ak by vydrzal dalsie 2 roky.. tak super.
  Este som 4 roky 1 tel nemal nikdy :)

  0
  0
 4. Boze to co tu chodi za sebranku zase diskutovat? Vsak kludne ostan aj na iOS 6. Daj si MacOS 9 alebo si kup didaktik a ukladaj si pracu na kazetove pasky. ROFL

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?