Consumer Reports hodnotí iPhone X horšie ako 8, dôvodom je odolnosť a batéria

Americký web Consumer Reports je známy svojimi podrobnými testami elektroniky. Najnovšie sa pozreli na vlajkovú loď od Applu.

Consumer Reports včera zverejnil finálne výsledky z testovania nového iPhonu X. Umiestnil sa síce v top desiatke všetkých smartfónov, avšak až na predposlednom mieste. Predbehli ho iPhone 8 a 8 Plus (tretie a štvrté miesto) a na prvých dvoch priečkach sa umiestnili Samsung Galaxy S8 a S8+.

Aj keď rozdiel v bodovom hodnotení je minimálny, iPhone X podľa testu zaostáva za dvojicou klasických iPhonov a Samsungom nie cenou, ale odolnosťou a výdržou batérie. V teste simulovaných pádov, v ktorom sa telefón opakovane prevaľuje v otáčavej komore, X neuspel a na rozdiel od 8 a 8 Plus sa vo všetkých troch prípadoch rozbil na oboch stranách. Podobne zle obstál aj Galaxy Note8 od Samsungu.

Výhrady mal Consumer Reports aj voči batérie iPhonu, ktorá v teste vydržala 19 a pol hodiny, podobne ako iPhone 8. Zaostáva však oproti modelu 8 Plus (21 hodín) a predovšetkým dvojici Samsungov Galaxy S8, ktoré v rovnakom teste držali až 26 hodín.

Napriek tomu bol v teste vychválený OLED displej, Face ID a predovšetkým fotoaparát, ktorý dostal najlepšie skóre v histórii. Tesne za ním sa však nachádza klasický iPhone 8, ktorý vzhľadom na väčšiu odolnosť vo výslednom hodnotení obstál o niečo lepšie. Víťazná priečka odporúčaného smartfónu ale aj naďalej patrí Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8+.

komentáre
  1. ja hodnotim horsie WC papier harmasan lebo je drsnejsi ako papier z Lidlu, iPhoneX je podla mna revollucia, treba ju brat z ineho pohladu alebo si dat nad tym tresku s rozkom, mozno k tomu sunku a uhorku a budete v pohode, hlavne vela tresky z ryby a ste v hlave spoko ;-)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.