WhatsApp získa aj šiforvané video hovory

whatsapp app - WhatsApp získa aj šiforvané video hovory

Služba WhatsApp Messenger dnes oficiálne sprístupnila šifrované video hovory medzi dvoma osobami pre viac ako jednu miliardu užívateľov na celej planéte. 

Informoval o tom TechCrunch. Koncepciu video hovorov sme mohli vidieť v beta verzii tejto Facebookom vlastnenej četovacej služby pre Android, ktorá sa následne stala dostupná na všetkých platformách. Stlačenie tlačidla hovoru v pravom hornom rohu v otvorenej konverzácií vyvolá menu, ktoré nám ponúkne možnosť audio alebo video hovoru s druhým účastníkom konverzácie. Počas hovoru môže ktorákoľvek zo strán používať klasické možnosti ako je napríklad prepínanie medzi zadnou a prednou kamerou, stíšenie hovoru alebo ukončenie hovoru.

whatsapp logo promo - WhatsApp získa aj šiforvané video hovory

WhatsApp nie je prvá aplikácia, ktorá poskytuje video hovory. Túto funkciu už dlhšie obsahujú aplikácie ako je Facebook Messenger, Viber, Google Duo, Skype a tak podobne. Avšak veľká užívateľská základňa WhatsAppu dáva tejto službe veľkú výhodu. Taktiež ale predbieha služby ako je FaceTime (dostupné iba na iOS) alebo Google Duo (dostupné na novších verziách iOS a na Androide).

“Snažíme sa držať s tým, čo naši užívatelia chcú.” Takto opísal svoju stratégiu v rozhovore s Reuters Jan Koum, spoluzakladateľ WhatsAppu. “Sme posadnutí, aby sme sa uistili, že audio a video hovory pôjdu bez problémov aj na lacnejších a slabších zariadeniach”.

Screen Shot 2 800x476 - WhatsApp získa aj šiforvané video hovory

WhatsApp pred nedávnom vo svojej bete testoval dvojstupňovú autentifikáciu, čo naznačuje, že ďalšia aktualizácia bude sústredená aj na posilnenie bezpečnosti. Teda jeden z cieľov WhatsAppu je, aby žiadna tretia strana nemala prístup ku správam či hovorom a teda bolo zachované maximálne súkromie užívateľov služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…