Apple vydal vlastnú fotoknihu na počesť Steva Jobsa

Tesne pred Vianocami vydáva Apple svoju vlastnú knihu. A nie len tak voľajakú, je to fotokniha ukrývajúca nádherné fotografie rôznych produktov, ktoré vydal za posledných 20 rokov.

Obrovská fotokniha obsahuje až 450 fotografií prezentujúcich rôzne produkty, od iMacu G3 až po Apple Pencil a tiež ukrýva zaujímavé informácie priamo o technikách a materiáloch priamo od designérskeho tímu spoločnosti. Možno aj preto sa táto kniha volá Designed by Apple in California. Čo sa týka vizuálu, kniha si udržuje jednoduchosť, na akú sme u tejto spoločnosti zvyknutí a nechýba ani predslov samotného Jonyho Iva, riaditeľa designu Apple. “Aj keď je toto designová kniha, nie je o designérskom tíme, kreatívnom procese alebo vývoji produktu. Je to objektívna reprezentácia našej práce, ktorá, ironicky, ukazuje, kto sme. Ukazuje, ako pracujeme, aké sú naše hodnoty, naše záujmy a naše ciele. Vždy sme dúfali, že nás definuje to, čo tvoríme a nie to, čo hovoríme. 

Podobne ako iPhone a ďalšie produkty, aj túto knihu sa Apple rozhodol vydať v dvoch veľkostiach, ktoré sa líšia rozmermi i cenou. Menšia verzia s rozmermi 25,91 x 32,38 cm bude stáť 199 dolárov. Väčšia verzia s rozmermi 33,02 x 41,27 cm sa bude predávať za 299 dolárov. Obe knihy sú dostupné exkluzívne cez Apple.com v Austrálii, Francúzsku, Nemecku, Hong Kongu, Japonsku, Kórei, Taiwane, Veľkej Británii a USA. Tiež je dostupná vo vybraných kamenných obchodoch Applu v USA. Obe knihy využívajú špeciálny papier s matnými striebornými rohmi. Tento papier bol vyrobený s pomocou ôsmych rôznych farieb a atramentu, ktorý bol vo vývoji 8 rokov.

 

designed-by-apple-in-california

komentárov
 1. predaje laptopov a iZariadeni idu do “kytek”, tak predaj iKnih to spravi:))
  sorac, ale tie ceny to je moooc 4,7″ a 5,5″ kniha :)
  to asi v cine uz nevyrabaju :)

  0
  0
 2. Od vydania iPhone 7 mám pocit, že sa mi to všetko len sníva :-D. Apple neprestáva prekvapovať a keď si myslím, že už nevymyslia väčšiu hovadinu, tak ma predsa len opäť prekvapia. Nuž čo narobíme…

  0
  0
 3. Ja som pochopil vyznam knihy tak, ze si v Apple potrebuju pripomenut, ako maju vyzerat inovativne vyrobky :-) Len nechapem, preco im pripomienku maju zaplatit zakaznici :-(

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.