Stiahnite si staršiu verziu svojej aplikácie priamo z AppStore

Keď vidíte, že vaša aplikácia dostáva pravidelné aktualizácie v AppStore, znamená to, že developer aplikácie sa stará o to, aby bola aplikácia funčkná a stabilná. Znamená to, že aplikácia je stále vo fázi vývoja a teda sa neustále zlepšuje. Niekedy sa môže stať, že update, ktorý ste si práve stiahli, nie je podľa vašich predstáv. Update nemusí vždy nutne znamenať vylepšenie funkcie. Aktualizácia sa nie vždy musí vyplatiť.

prezentacny

Niekedy sa stane, že nová verzia aplikácie jednoducho nepracuje správne. Napríklad ich vylepšenia majú za následok nefunkčnosť aplikácie. Prípadne aktualizácia obsahuje zmenu používateľského rozhrania, ktorá sa vám nepáči. Nech sú dôvody akékoľvek, každému sa aspoň raz stalo, že si sám pre seba šepkal, či by sa nedalo stiahnuť staršiu verziu aplikácie.

Na internete sa nachádza mnoho postupov ako stiahnuť staršiu verziu aplikácie. Mnoho z týchto postupov  je náročných, tak prečo si neopísať jednen z tých jednoduchších? Základ tohto postupu je mať JailBreak. Odporúčame zistiť si informácie na internete, čo to vlastne JailBreak je a zvážiť, či je pre vás JailBreak to správne riešenie.

Ak už JailBreak máte, môžeme rovno preskočiť ďalej. Pre ďalší postup bude potrebný “tweak” s názvom App Admin. Tento tweak je dostupný zadarmo z BigBoss repository a je kompatibilný s iOS 9iOS 8. A práve vďaka tomuto tweaku, budete mať prehľadného manažéra aplikácií, ktorý vam umožní stiahnuť si aj staršiu verziu svojej aplikácie.

App-Admin-Known-Versions

Akonáhle bude App Admin nainštalovaný, možete začať, pretože táto aplikácia bude plne funkčná bez žiadnych úvodných nastavení. Všetko čo teda mustí pre “downgrade” (anglicky znamená prechod na staršiu verziu) spraviť, je ísť do AppStore, nájsť aplikáciu z ktorej chcete staršiu verziu a stlačiť Update/Open/Download. Otvorí sa vám zoznam dostupných verzií aplikácie a na vás už je iba zvoliť sú tú potrebnú, prípadne keď viete presnú verziu, zadať ju do vyhľadávania.  Hneď ako si verziu zvolíte, začne sa sťahovanie a automatická inštalácia.

app-admin-cydia-tweak

Bohužiaľ v App Admin-e nie sú zahrnuté úplne všetky aplikácie na AppStore. Tým, že je táto databáza verzií tvorená používateľmi, znamená, že nie vždy nájdete to čo hľadáte.  Preto je nutné brať veci s nadhľadom a chápať, že síce je databáza dopĺňaná ale neobsahuje všetko.

 

 

komentár
  1. Dobrý večer,mám ipad2 a najaktuálnejšia verzia iOS je tam 9.3.5 a tým pádom nemôžem nakupovať v AppStore .potreboval by som nejak poradiť alebo pomôct .dakujem

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.