Redukcia z Lightning na 3,5mm je jedným z najlacnejších doplnkov, aký kedy Apple vyrobil

Apple tento rok spravil naozaj ten krok, o ktorom sa už dlhšie hovorilo. Odstránil 3.5mm jack a na to, aby ste mohli na novom iPhone počúvať hudbu so svojimi doterajšími slúchadlami, budete potrebovať redukciu.

Našťastie sa však Apple rozhodol pribaliť kábel priamo do balenia iPhone 7 a iPhone 7 Plus, no zároveň umožňuje kúpiť si doplnok aj samostatne. A cena naozaj poteší, bola stanovená len na 9€ alebo 279 Kč. Jedná sa tak o jeden z najlacnejších doplnkov, ktorý kedy Apple vyrobil a začal predávať. Podobne lacným doplnkom boli napríklad pútka iPod touch Loop.

Spoločnosť okrem tohto doplnku zároveň do svojej ponuky zaradila slúchadlá EarPods s Lightning konektorom a ich cena taktiež poteší. Obzvlášť preto, že sa nijak zásadne nezmenila oproti pôvodnému modelu s 3,5mm jackom. Ten sa u nás začal predávať za cenu atakujúcu 40€, no časom sa usadila na 35€. V prípade vynovených EarPods s Lightning konektorom Apple zachoval cenu a tak ich predáva za 35€ alebo 899 Kč. V USA je však cena o niečo nižšia, len 29 dolárov.

earpods-with-lightning-connector

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.