Ransomware opäť ohrozuje Apple zariadenia

Niekoľko rokov dozadu bolo niekoľko užívateľov z Austrálie terčmi útoku vzdialeného uzamknutia iPhonu, iPadu a Macu s použitím Find My iPhone na iCloude.

iphone6-ios9-setup-apple-id

Napadnuté zariadenia zobrazovali ruské ransom správy, ktoré vyžadovali platbu od 50 dolárov do 100 ak chceli užívatelia, aby ich zariadenia boli odomknuté. V tom čase, IT bezpečnostný expert Troy Hunt spomenul, že útočníci pravdepodobne použili ukradnuté emaily a heslá z rôznych bezpečnostných serverov aby sa dostali do iCloud účtov. AOL a eBay sa práve v roku 2014 stali terčom takýchto krádeží emailov a hesiel.

australian_ios_device_hacked

Apple neskôr potvrdil, že bezpečnosť iCloudu nebola prelomená, a že podozrivý hackeri získali prístup k Apple ID informáciám užívateľov z externého zdroja. Ruská webová stránka MKRU oznámila, že útočníci získali prístupové údaje vďaka phisingu a inžinierskym technikám na sociálnych sietiach.

apple-id

Od vtedy, bezpečnostný blog Salted Hash zistil, že sa ransom útoky opäť vrátili a zamerali sa na užívateľov Spojených Štátoch a Európy.  Použité metódy sú podľa informácií rovnaké ako tie z roku 2014, počnúc zneužitým Apple ID. Ako sme sa už dozvedeli, Apple ID údaje poškodených užívateľov boli ukradnuté nie priamo z iCloudu ale z online zdrojov, medzi ktorými je podľa Salted Hash databáza internetovej stránky Mac-forums.com. Táto databáza obsahovala 291,214 účtov, ktoré boli predané na darknete za 775 dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.