Prvé hodnotenia 9,7″ iPadu Pro: výkonná náhrada notebooku

Spolu s iPhonom SE predstavila spoločnosť Apple aj nový 9,7 – palcový iPad Pro. Viceprezident Phil Shiller opísal nový tablet ako “ultimátnu náhradu  aktuálnych iPadov a počítačov s OS Windows”.

Rozdiely medzi 9,7″ a 12,9″ iPadom Pro

Podobne ako iPhone SE, tak aj 9,7 – palcový iPad Pro mali ešte pred oficiálnym predajom k dispozícií vybrané média a po skončení tlačového embarga môžete nájsť na internete prvé recenzie. Nie je to len zmenšený model 12,9 – palcového iPadu Pro, ale priniesol aj vylepšenia, ako 5 MPx prednú kameru a “True Tone” displej, ktorý prispôsobuje teplotu farieb okolitému prostrediu.

Podla Lanca Ulanoffa z Mashable je to zatiaľ najlepší iPad. Má vysoký výkon, nízku hmotnosť a jeho cena je primeraná. V podobnom tóne pokračoval aj David Phelan z portálu The Independent. Vo svojej recenzii vyzdvihol Smart Keyboard. Súhra klávesnice a iPadu funguje vynikajúco a tablet môžete premeniť na notebook s dotykovým displejom. Podľa Phelana je skutočným dôvodom pre nový 9,7 – palcový iPad Pro impozantný displej, vysoký výkon a vynikajúce reproduktory.

Rene Ritchie z iMore:

“Stále to môže byť váš iPad na každodenné používanie, ale lepší ako kedykoľvek predtým, avšak môže to byť aj váš ultra – mobilný pracovný nástroj s malými kompromismi. Áno, máte menší displej a klávesnicu, ale získate mobilitu a vynikajúci fotoaparát.

Pre tých, ktorí majú 9,7 – palcový iPad a nevidia dôvod na upgrade a pre používateľov systému Windows, ktorí hľadajú modernú alternatívu, je 9,7 -palcový iPad Pro zaujímavou voľbou.”

Andrew Cunningham z Ars Technica sa vyjadril, že nový 9,7 – palcový iPad Pro môže byť konkurentom pre strednú triedu počítačov. Mnohým firemným používateľov môže nahradiť notebook, hardvér je dostatočne výkonný a má kvalitný softvér. Cunningham poukazuje aj nato, že všetko záleží na vašich potrebách a spôsobe, ako chcete pracovať s týmto zariadením.

Predaj iPhonu SE a 9,7″ iPadu Pro sa na Slovensku spustí 4. apríla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.