Waze má novú funkciu: Rýchlostné varovania

 

Od navigácií očakávame, že nás varujú pred nebezpečenstvom na cestách, navrhnú najlepšie trasy a povedia nám, ako dlho budeme asi cestovať. Ale Waze je iný. Onedlho totiž vyjde nová funkcia, ktorá nás varuje pri prekročení rýchlostného limitu. Niektorí ľudia ju možno budú brať ako zbytočnosť, no myslíme si, že nejednému vodičovi pomôže. Táto aplikácia tvorená užívateľmi bude po novom zahŕňať informácie o rýchlostných limitoch pre stovky ciest a neskôr možno aj tisíce.

Waze_Speed_Limits_Launch_Banner_Blue-701x350

Avšak táto nová funkcia zatiaľ nie je k dispozícií všade. Stretnúť sa s ňou môžeme napríklad v Rakúsku, Belgicku, Brazílii, Kolumbii, Českej Republike, Francúzku, El Salvadore, Maďarsku, Taliansku, Litve, Lichtenštajnsku, Nórsku, Novom Zélande, Švédsku, Švajčiarsku a Uruguaji. No podľa vývojárov, zvyšok sveta “bude čoskoro.” Nová notifikácia sa zobrazí na on-scrren tachometri. Keď prekročíte maximálnu povolenú rýchlosť, vyskočí vám bublina a upozorní, akou rýchlosťou by ste mali ísť. Ale taktiež si môžete túto funkciu vypnúť, dokiaľ neprejdete určitú vzdialenosť. Napríklad 5 alebo 10 kilometrov za hodinu. Ale ak máte radi rýchlosť, môžete si nastaviť, že vás Waze upozorní, ak prekročíte maximálnu povolenú rýchlosť o 15%.

lead_large

Vývojári z Waze tvrdia, že ich aplikácia má viac ako 360,000 užívateľov, ktorí za posledné mesiace neustále prispievali informáciami o rýchlostnom limite v mieste kde bývajú. Ale taktiež prispievali informáciami ako sú policajné radary, nehody a ďalšie cestné udalosti.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť