OS X sa možno bude po novom volať macOS

Mac Repair 800x220 - OS X sa možno bude po novom volať macOS

Všetci poznáme názvoslovia operačných systémov spoločnosti Apple. Keď spoločnosť vytvorí nové zariadenie, vytvoria pre neho aj operačný systém. V názve je vždy slovo vystihujúce zariadenie a slovo OS. Napríklad iOS, tvOS alebo watchOS. Ale prečo sme sa stále nedočkali macOS?

png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAAEAAAABAQMAAAAl21bKAAAAA1BMVEUAAP+KeNJXAAAAAXRSTlMAQObYZgAAAAlwSFlzAAAOxAAADsQBlSsOGwAAAApJREFUCNdjYAAAAAIAAeIhvDMAAAAASUVORK5CYII= - OS X sa možno bude po novom volať macOS

Kúsok zo zdrojového kódu v aktuálnej stabilnej verzii OS X (10.11.4) napovedá, že očakávania sa možno stanú realitou. Developer Guilherme Rambo napísal do portugalského magazínu MacMagazine.com.br, že objavil súbor používateľského rozhrania (FUFlightViewController_macOS.nib, in the FlightUtilities framework), ktorý má vo svojom názve použitý termín macOS.  Určitou možnosťou je, že Apple uvažuje alebo uvažoval nad premenovaním operačného systému pre Mac z OS X na macOS. Čím by sa počítače Mac zaradili do rodiny OS, kde sú ich mobilný súrodenci. Dávalo by to aj zmysel. Predstaviť nový macOS 11 tento rok spoločne s novým iOS 10, watchOS 3 a tvOS 10.

png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAcAAAAEsAQMAAABubfHJAAAAA1BMVEUAAP+KeNJXAAAAAXRSTlMAQObYZgAAAAlwSFlzAAAOxAAADsQBlSsOGwAAACdJREFUeNrtwTEBAAAAwqD1T20JT6AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA4GNCzAAB+SjZ6QAAAABJRU5ErkJggg== - OS X sa možno bude po novom volať macOS

OS X založený na UNIXe už je tu nejaký ten rok (presnejšie 15), takže je asi na čase začať ho volať inak. Pôvodné pomenovanie po veľkých mačkách (Puma, Cheetah, Jaguar, Panther, Snow Leopard a podobne) už asi nie je v móde, prípadne už došli názvy mačkovitých šeliem. Asi preto pred nedávnom pomenoval Apple svoje operačné systémy pre Mac podľa miest a pamiatok v Kalifornii, akými sú napríklad El Capitan a Yosemite. Avšak nie je žiadna istota, že Apple prestane s takýmito názvami. I keď predsa len, názov operačného systému, ktorý nesie v názve zariadenie, pre ktorý je vytvorený by asi znelo o čosi lepšie. A taktiež by sa aj zákazníci mohli lepšie orientovať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.