Podľa New Yorského sudcu : “Nikto nemôže donútiť Apple získať prístup ku iPhonu”

apple-gavel

Zatiaľ čo senát USA požadoval od spoločnosti Apple aby sa nabúrala do telefónu, ktorý používal jeden zo San Bernardínskych strelcov, bola spoločnosť zapletená do podobného prípadu v New Yorku. Na konci roka 2015, požiadalo Ministerstvo spravodlivosti New Yorského federálneho sudcu, aby nariadil Applu pomôcť autoritám získať prístup k iPhonu zapletenému do drogovej činnosti.

dreamstime_xl_25811149

V tom čase Apple vysvetľoval, že aj keď by vedel odomknúť iPhone, pretože zariadenie obsahovalo staršiu verziu iOS , tak by sa vystavil riziku straty dôvery zákazníkov. Dnes popoludní sudca James Orenstein , ktorý predsedá prípadu v New Yorku, rozhodol v prospech spoločnosti Apple a rozsudok, ktorý vyniesol by mohol mať dopad aj na prípad v San Bernardíne.

160218155838-money-apple-tim-cook-large-169

Podľa uznesenia v New Yorku, orgány činné v trestnom konaní nemôžu spoločnosť Apple donútiť pomôcť s nabúraním sa do iPhonu. Senát ale použil zdôvodnenie, že má takú moc aby mohol takéto niečo žiadať a okamžite sa odvolal na federálnu zbierku zákonov, ktorá nariaďuje všetkým občanom, aby pomohli v riešení prípadu akokoľvek budú schopný. Na tieto isté zákony sa odvoláva aj FBI v San Bernardínskom prípade. Apple naďalej oficiálne odmieta vytvoriť upravený operačný systém, ktorý by umožnil prístup ku iPhonu San Bernardínskeho strelca. Z toho dôvodu 22.3.2016 predstúpi Apple pred súd.

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému
Diskusia k tomuto článku nebola povolená.

Partneri

MacBlog newsletter

Inzercia