Nový MacBook Pro a Air už v októbri, Apple pracuje aj na externom 5K displeji

Už za pár dní Apple predstaví iPhone 7 a Apple Watch 2. Kedy sa však konečne dočkáme nových Macov? Zakrúžkujte si v kalendári október.

Podľa serveru Bloomberg Apple v októbri plánuje predstaviť redizajnovaný MacBook Pro, no updatu by sa mal prekvapivo dočkať aj MacBook Air. Ten by mal do vienka dostať multifunkčné USB-C porty s možným Thunderbolt 3 rozhraním, žiadne bližšie detaily však zatiaľ nevieme.

Zato nový MacBook Pro nám podrobne opísal už nejeden zdroj. Aj Bloomberg opätovne potvrdzuje prechod na tenšie šasi s USB-C portami a dotykový OLED pás nad klávesnicou. Ako naznačuje jeho interné pomenovanie “Dynamic Function Row”, tento displej bude slúžiť ako náhrada funkčných klávesov a ponúkne tak dynamickú ponuku skratiek a možností. Pri zobrazenej ploche sa napríklad zobrazia tradičné funkčné klávesy ako jas, hlasitosť a ovládanie hudby. Po prechode do konkrétnej aplikácie sa však zobrazia akcie špecifické pre danú aplikáciu. Vždy ale bude prítomné ovládanie hlasitosti a prepínač na štandardnú sadu kláves. Súčasťou tohto dotykového panelu bude aj skener odtlačkov prstov Touch ID.

Apple však zrejme neskončí len pri svojich laptopoch. V pláne sú aj nové iMacy s možnosťou upgradu na grafické čipy od AMD. Spoločnosť tiež spolupracuje s LG na vývoji samostatného 5K displeja, ktorý by v ponuke nahradil nedávno vyradený Thunderbolt displej. Ten nebol aktualizovaný prakticky od svojho predstavenia v roku 2011 a nikto nevie, či sa niekedy dočká nástupcu. Hovorí sa však o 5K paneli, ktorý by bol podobný súčasnému Retina 5K iMacu a špekuluje sa tiež o integrovanej grafickej karte. Tá by vďaka svojej výpočetnej sile displej teoreticky sprístupnila aj slabším Macom v portfóliu spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť