Apple reaguje na sťažnosti Spotify: “Šíria klebety a polopravdy.”

Konflikt medzi dvoma gigantami hudobných služieb – Apple a Spotify – minulý týždeň vyeskaloval po tom, ako Apple zamietol update, ktorý podľa nich porušovala pravidlá App Store. Spotify spoločnosť verejne obvinilo z neférových praktík voči konkurencii, Cupertino sa však teraz bráni a ich tvrdenie odmieta.

Minulý piatok Apple švédskej spoločnosti poslal odpoveď vo forme listu, ktorý bol následne zverejnený stránkou BuzzFeed. Šéf právneho oddelenia Bruce Sewell v ňom lamentuje nad tým, že Spotify žiada o výnimku pravidiel, ktoré platia pre všetkých vývojárov.

“Niet pochýb, že Spotify zo svojej asociácie s App Storom vyťažilo maximum. Odkedy ste sa do App Storu pridali, platforma od Applu vám poskytla vyše 160 miliónov stiahnutí, ktoré viedli k miliónom dolárom ziskov. Preto je pre nás znepokojujúce, že sa verejne uchyľujete ku klebetám a polopravdám o našej službe.

Naše smernice pomáhajú konkurenčnému boju, nie ubližujú. Fakt, že sa ho zúčastňujeme aj my nikdy neovplyvnil ako sa Apple správa k Spotify a ostatným úspešným službám ako Google Play Music, Tidal, Amazon Music, Pandora a ďalším početným aplikáciám, ktoré distribuujú digitálnu hudbu.”

Sewell ďalej tvrdí, že nárokovanie Spotify na bezplatné využívanie benefitov tvrdej práce Applu je jednoducho nefér. Dodáva, že pravidlá v App Store tu boli dlho predtým, než Apple spustil Apple Music a vypichol taktiež nové pravidlá predplatného, ktoré spoločnosť predstavila s veľkými zmenami svojho App Storu minulý mesiac.

Sewellov celý list Spotify si môžete prečítať na serveri BuzzFeed.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.