Apple plánuje zaviesť zmeny v App Store

Zamestnanec spoločnosti Apple Phil Schiller pred nedávnom vydal niekoľko publikácií, ktoré nám naznačujú niekoľko nových úprav, ktoré y sa mohli objaviť v App Store. 

ipad-mini-phil-schiller

Zmeny v tejto aplikácií sa budú týkať hlavne vyhľadávacieho systému, predplatného za aplikácie, ktoré boli doteraz platené iba jednorázovo, reklám na App Store pri hľadaní výsledkov a niekoľkých ďalších menších úprav. Tieto úpravy by teda mali priniesť lepšiu orientáciu v App Store. Apple plánuje priniesť do App Store možnosť predplatného, čím sa snaží napomôcť developerom zarobiť o niečo viac. Napríklad aplikácie ako Workflow alebo Fantastical by mali podľa tohto systému vyjsť na 5 dolárov za rok. To znamená, že developeri by mami každý rok zarobiť 5 dolárov namiesto toho, aby si zákazník jednorázovo kúpil aplikáciu. Taktiež je možné, že Apple zavedie predplatné niekoľkých aplikácií od jedného developera za určitú sumu.

itunes_subscriptions_ios_howto2

Apple taktiež plánuje pridať aj reklamy do App Store. O tejto myšlienke už spoločnosť uvažovala pred niekoľkými rokmi. Cieľom je, aby developeri mohli vďaka tejto reklame pri vyhľadávaní aplikácie lepšie zarobiť tým, že sa ich aplikácia ukáže medzi prvými. Teda “topovanie” svojho produktu. A toto všetko je iba začiatok, od kedy je App Store pod vedením Phila Schillera. Spoločnosť Apple plánuje tieto zmeny aplikovať už v priebehu niekoľkých mesiacov a v pondelok plánuje spustiť reklamy pre developerov ako súčasť beta programu. Aplikácie, ktoré už dnes ponúkajú predplatné pocítia zmeny už 13. júna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.