Hromadná žaloba voči Apple a Nike skončila dohodou, poškodení budú odškodnení

Súdny spor, v ktorom čelili hromadnej žalobe Apple aj Nike, napokon dospel k dohode. Apple a Nike boli obvinení za klamlivú reklamu na Nike+ FuelBand. Podľa nespokojných zákazníkov, ktorých hromadná žaloba zahŕňa, v reklame na spomínaný produkt zavádzali ohľadom schopnosti presne zaznamenávať kroky, kalórie a NikeFuel. Výsledkom sporu je, že všetci zákazníci, ktorí si kúpili Nike FuelBand medzi 19. januárom 2012 a 17. júnom 2015, môžu požiadať o vrátenie 15 dolárov alebo o darčekovú kartu v hodnote 25 dolárov, ktorá sa dá uplatniť vo všetkých obchodoch, ktoré vlastní Nike v USA. O toto odškodné môžu požiadať do 4. januára 2016.

V spore bol zahrnutý aj Apple, no odškodné aj súdne poplatky, vrátane právnikov, bude platiť Nike. Apple sa nezúčastňuje ani na vyplácaní odškodného. Apple zároveň s uvedením Apple Watch prestal predávať fitness náramky. O Nike sa zase špekuluje, že už prestane pracovať na FuelBand a bude sa sútrediť len na softvér pre iné zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.