Apple dostal v Taliansku pokutu 900 000 EUR za neférové praktiky týkajúce sa poskytovanej záruky

Antimonopolný úrad v Taliansku dal Applu pokutu vo výške 900 000 EUR. Príčinou sú neférové predajné taktiky. Konkrétne ide o to, že Apple v krajine nedodržal povinnosť poskytovať dvojročnú záruku a namiesto toho poskytoval len tradičnú záruku jeden rok, ako to robí napríklad v USA. Samozrejme, oproti konkurencii tak získal neoprávnenú výhodu. Ďalším problémom je, že dodatočná záruka na viac rokov síce k dispozícii je, pod názvom AppleCare, avšak Apple o nej zákazníkov nedostatočne informoval. Za to, že zákazníkov neupozornili na len jednoročnú záruku, dostal Apple pokutu 400 000 EUR. Zvyšných 500 000 EUR je pokuta za nedostatočné informovanie zákazníkov o rozšírenej záruke AppleCare.

komentárov
 1. Drahé je to a ešte šetria na záruke?? Ako je možné, že lacnejší asus môže všade vo svete štandardne ponúkať dva roky? A na niektoré dokonca päť. Hmmm?? Za cenu akú má Apple musí byť o zákazníka postarané ako o pána s P a nie ako čudáka….

  0
  0
 2. zasluzili si to.., dokonca by som povedal ze je to mala suma, som fanusikom apple, ale v prvom rade som europsky spotrebitel a moje prava maju byt aj v ociach APPLE-u na najvyssom stupni a je mi jedno, ci sa to stalo omylom, ( lebo velmi v umysel nechcem verit, preco by to prave v taliansku robili ), je to dost velka firma na to, aby si to vedela ustrazit

  0
  0
 3. V UK je záruka na produkty Apple tiež len 1 rok, preto som volil pri kúpe možnosť predĺžiť na 3 roky cez AppleCare.
  V každom štáte to je iné. Myslím, že u nás je zo zákona záruka 2 roky.

  Otázka je, prečo s tým prišli až teraz.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.