Upozornenie na škodlivý kód na stránkach www.macblog.sk

V dňoch 18. 9 až 19. 9. 2010 Vám mohol prehliadač pri navštívení stránok www.macblog.sk zobraziť upozornenie, že na stránke sa nachádza „malware“, teda škodlivý kód. Moderné prehliadače pracujú s databázou Google Safe Browsing, vďaka čomu poznajú pravidelne aktualizovaný zoznam webových lokalít označených za nebezpečné.

Problém nebol izolovaný len na stránkach www.macblog.sk, išlo o útok hromadného charakteru, pričom bola využitá bezpečnostná diera v široko používanej open source PHP aplikácii. Zasiahnutých bolo niekoľko stoviek až tisícok webových lokalít na celom svete.

V sobotu 18. 9. teda server www.macblog.sk naozaj niekoľko minút obsahoval javascript, ktorý vďaka bezpečnostnej diere vložil do našej databázy automatizovaný útočník (bot). Problém sme okamžite po zistení vyriešili, škodlivé skripty odstránili a stránky zabezpečili. Databáza Google Safe Browsing však nie je aktualizovaná okamžite, a tak sa falošná výstraha v prehliadačoch mohla zobrazovať približne ďalších 35 hodín.

Za problémy sa návštevníkom hlboko ospravedlňujeme, zároveň sme podnikli niekoľko krokov, aby sa v budúcnosti podobné situácie minimalizovali.

Na strane návštevníka nie je potrebné vykonať žiadne bezpečnostné opatrenia. Škodlivý javascript bol v skutočnosti neškodný.

Ďakujeme za pochopenie.

komentárov
  1. Pro me je kod na vasich strankach skodlivy uz delsi dobu. A to neuveritelne pomalym vykreslovanim vasi stranky na mobilnich pripojenich.

    0
    0
  2. Keď si pozerám tieto stránky v Opere (10.6x, 10.70), tak neustále sa mi tu robí nejaký refresh elementu, zjavne facebook-u (Facebook Sociel Plugin). Chce to odomňa, aby som sa prihlásil na FB, i keď prihlásený som. Dá sa s tým niečo urobiť? Resp. nie je mi príjemné, ako mi neustále preblikáva status bar kvôli facebooku…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.