Apple vydal bezpečnostnú aktualizáciu Security Update 2010-006

Apple sprístupnil prostredníctvom Software Update novú bezpečnostnú aktualizáciu pre Mac OS X, Security Update 2010–006, určenú pre Mac OS X 10.6.4. Zatiaľ čo popis zobrazený v Software Update neobsahuje žiadne podrobnosti okrem toho, že aktualizácia zlepšuje bezpečnosť systému, oficiálne stránky venované tejto aktualizácii hovoria o vyriešení problému, vďaka ktorému sa útočník so znalosťou používateľského mena mohol pripojiť na počítače využívajúce zdieľanie priečinkov aj bez hesla. Zdieľanie priečinkov je štandardne vypnuté a problém sa netýka systémov pred Mac OS X 10.6. Aktualizáciu stiahnete cez Software Update alebo tu, jej inštalácia vyžaduje reštart počítača.

komentáre
 1. hmmm,cas od casu sa objavi zaplata pod 1MB…tak trochu mi to pripomina ten operacny system na W len dufam ze sa k nemu Mac nepriblizuje.

  0
  0
 2. @jakub: to by museli chlapci z kalifornie zaradit spiatocku a deti od W by museli raketovo zrychlit aby sa priblizili k OS X :-) a navyse deti od W sa nesnazia urobit poriadny OS, ktory by slapal ako ma, ale oni skor vymyslaju dalsie softy, ktore by opravovali chyby, co napacha ten ich OS :-) proste su mimo reality a uberaju sa smerom na mesiac, tam vsetko pada 6x pomalsie, a preto maju sancu uspiet …

  0
  0
 3. @jakub: Já bych řekl přesně naopak. Díry jsou v každém systému a tím, že budou vydávat bezpečnostní aktualizace, tak systém více přibližují ideálu bezpečného systému (nejde ho sice dosáhnout, ale aspoň přiblížit se dá). Takže čím víc problémů se záplatuje, tím lépe.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.