Apple vydal bezpečnostnú aktualizáciu Security Update 2010-006

Apple sprístupnil prostredníctvom Software Update novú bezpečnostnú aktualizáciu pre Mac OS X, Security Update 2010–006, určenú pre Mac OS X 10.6.4. Zatiaľ čo popis zobrazený v Software Update neobsahuje žiadne podrobnosti okrem toho, že aktualizácia zlepšuje bezpečnosť systému, oficiálne stránky venované tejto aktualizácii hovoria o vyriešení problému, vďaka ktorému sa útočník so znalosťou používateľského mena mohol pripojiť na počítače využívajúce zdieľanie priečinkov aj bez hesla. Zdieľanie priečinkov je štandardne vypnuté a problém sa netýka systémov pred Mac OS X 10.6. Aktualizáciu stiahnete cez Software Update alebo tu, jej inštalácia vyžaduje reštart počítača.

komentáre
 1. hmmm,cas od casu sa objavi zaplata pod 1MB…tak trochu mi to pripomina ten operacny system na W len dufam ze sa k nemu Mac nepriblizuje.

  0
  0
 2. @jakub: to by museli chlapci z kalifornie zaradit spiatocku a deti od W by museli raketovo zrychlit aby sa priblizili k OS X :-) a navyse deti od W sa nesnazia urobit poriadny OS, ktory by slapal ako ma, ale oni skor vymyslaju dalsie softy, ktore by opravovali chyby, co napacha ten ich OS :-) proste su mimo reality a uberaju sa smerom na mesiac, tam vsetko pada 6x pomalsie, a preto maju sancu uspiet …

  0
  0
 3. @jakub: Já bych řekl přesně naopak. Díry jsou v každém systému a tím, že budou vydávat bezpečnostní aktualizace, tak systém více přibližují ideálu bezpečného systému (nejde ho sice dosáhnout, ale aspoň přiblížit se dá). Takže čím víc problémů se záplatuje, tím lépe.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.