VLC pre iPad je už zadarmo dostupný v App Store

Očakávaný prehrávač VLC pre iPad je od včerajšieho večera dostupný v App Store. Aplikácia umožňuje prehrávať videá v širokej škále formátov, ktoré iPad štandardne nepodporuje, čím vám ušetrí zdĺhavé enkódovanie videa do formátu MP4. Filmy sa nahrávajú do prehrávaču cez iTunes, nie však z knižnice, ale jednoducho pomocou drag & drop z ľubovoľného miesta na disku.

Program ponúka rozhranie veľmi podobné vstavanej aplikácií na prehrávanie videa. Chýbajú len detaily ako napríklad priblíženie širokouhlého videa, alebo jemná navigácia. VLC je pri presúvaní sa vo videu o niečo pomalšie ako štandardný prehrávač.

V našom zbežnom testovaní sa film v kontajneri AVI so štandardným rozlíšením (640 × 352) prehral bez akýchkoľvek problémov. Film v kontajneri MKV s vysokým rozlíšením (1280 × 544) sa spustil, kvôli obmedzenému výkonu iPadu bol však obraz trhaný a video nepozerateľné. Vaše výsledky sa môžu líšiť v závislosti od mnohých aspektov.

Aplikácia má 8,9 MB a je dostupná v App Store zadarmo. Určená je iba pre iPad, verzia pre iPhone a iPod touch však príde neskôr tiež.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend