Apple Store

V USA beží výstavba oficiálnych Apple Store po celej krajine v plnom prúde. Za posledné 3 mesiace sa objavili informácie o štyroch nových plánoch výstavby. Tieto obchody patria priamo spoločnosti Apple Inc., súčasne je ich už 174 a z polovice ich interiér/exteriér nanovo dizajnoval aj Steve Jobs. Projekt modernizácie vypracovávali v Cupertine, v prenajatých skladoch, aby si boli úplne istí ich špeciálnosťou. Používa sa špeciálne a draho spracované drevo, matný kov a ďalšie efektné prvky. Možno to znie smiešne, venovať sa prípravám interiéru obchodu viac než pol roka, ale konkrétne obchod v NY na piatej Avenue mesačne priláka 50 000 návštev­nikov, a jeden meter štvorcový priestoru zarába priemerne $4000 USD, čo je viac ako luxusné zlatníctvo Tiffany & Co. a gigant BestBuy spolu. Apple je najúspešnejší retail-predajca v USA.

Podľa prieskumu majú ľudia najlepšie skúsenosti so službami v hoteloch, preto sa v Apple Store obchodoch používa veľký recepčný stôl – sekcia zvaná Genius Bar. Ľudia môžu prísť so svojim Macom a zdarma dostať odpovede na svoje otázky, problémy a podobne.

Podľa analytikov vďaka všetkým rumorom o iPhone a neustálom príleve informácií (a stále to pokračuje), získal Apple reklamu zdarma v hodnote 400 mil. USD. S marketingom „word of mouth“ teda Apple nemá žiadny problém. iPhone sa predáva sám, aj keď ešte prakticky neexistuje. Nové uplatnenie pre atraktívnu reklamu si našla aj spomínaná Apple „kocka“ v NY – sklenená stena bola použitá na vyobrazenie najočakávanejšieho mobilno-multimediálneho zariadenia.

Fotografie patria spoločnosti Apple Inc., posledná je stiahnutá zo servera Macrumors.com – odfotené čerstvo po vyrobení reklamy (vidieť ešte lešenia na kraji).

komentáre
 1. Uhm…nuz pokial ide o design, marketing a tu ich osobitost, styl, image alebo ako to vystizne nazvat, tak v tom exceluju…Ale ani pocitace nemaju najhorsie :-)

  0
  0
 2. Doplnim clanok: na stoly sa pouziva specialny Polyray biely lak. Vsetky skrinky maju predpisanu vysku 2m, dyhovane su tmavou drevenou prirodnou dyhou. No a podlaha je z duboveho masivu hrubky 2cm. Predpisane je aj osvetlenie: downlighty s dvoma ziarovkami (ci neony ci co to je), kazda o vykone 42W.

  0
  0
 3. no neviem jak vy ale ja som s toho vsetkeho totalne uchvateny… zacalo to pocitacom islo cez ipod touch a iphone a pokracovat to dufam bude co najdalej a to do ameriky :D:D:D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.