PicLens – Flickr plugin pre Safari

flickr logo - PicLens - Flickr plugin pre Safari

UPDATE: Tento plugin už vo vývoji značne pokročil a podporuje aj Firefox a Internet Explorer. Okrem fotoservera Flickr podporuje aj YouTube, Yahoo, FaceBook, Google a mnohé ďalšie. Pozrite si oficiálnu stránku http://www.piclens.com.

Určite poznáte Flickr, najväčší voľný server na zdieľanie a ukladanie fotografií. Existujú už rôzne mini-utility a Automator akcie na hromadné uploadovanie fotiek priamo na Flickr, takže jedným kliknutím vytvoríte na serveri album.

Jediný problém Flickru je nemožnosť prezerať si tieto fotografie v albumoch užívateľov v plnej veľkosti a jednoducho sa posúvať na ďalšie fotografie. Chvíľu som preto hľadal, a našiel – plugin pre prehliadač Safari s názvom PicLens. Po nainštalovaní sa pri prejdení kurzorom cez náhľad fotografie objaví v dolnom rohu ikonka obrazovky a kliknutím na ňu otvoríte modul resp. aplikáciu PicLens. Ovládaním trochu pripomína full-screen mód iPhoto.

PicLens

Modul je jednoduchý, prechádzate len albumom dopredu a dozadu, fotky sa zobrazujú v plnej veľkosti. Na mojej linke som nezaznamenal žiadne spomalenie, prehliadanie funguje ako na lokálnom disku. Pravdepodobne sa fotografie načítavajú dopredu. Chýba už len zobrazovanie EXIFu v nejakom info-okienku pre fotografov samoukov, ktorí sa radi učia od profesionálov. Napísal som preto vývojarovi e-mail a poprosil o pridanie EXIF podpory, keďže je to maličkosť na pár minút. Tak možno vo verzii Beta2…

Viac článkov na tému

1 komentáre

  1. Sfilipum píše:

    chyba moznost stiahnutia fotky, alebo sa kliknutim na nu priamo dostat – kontextove menu tam nefunguje – velka chyba

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Send this to a friend