el capitan a ntfs

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software el capitan a ntfs

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106445
    nickey
    Účastník (Participant)

    forumaci taka mozno trivialna otazocka, zajtra sa asi pustim do clean install kapitana a iba sa chcem opytat ci bude treba instalovat paragon alebo to nejakym zazrakom uz novy osx zvlada
    dakujem

    #411203
    JFK.
    Účastník (Participant)

    NTFS nikdy natívne nepôjde :-*

    #411204
    nickey
    Účastník (Participant)

    dakujem

    #411216
    Jaem
    Účastník (Participant)

    Len pozor na paragon, verzia 12 a starsie nefunguju, budes musiet nainstalovat 14ku

    #411222
    nickey
    Účastník (Participant)

    Dobre vediet, vdaka

    #411290
    maslo
    Účastník (Participant)

    a preco ntfs nikdy nepojde? a naco vlastne sluzi ten program?

    #411294
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Lebo to patrí do Windows NT “family” systémov a OS X ho bude maximálne podporovať ako read-only, kedže je Unixový :P

    #411374
    ????
    Účastník (Participant)

    neni pravda. Apple nikdy nebude podporovat NTFS z rovnakeho dovodu, z akeho Mikrszoft nepodporuje HFS+ = oba su licencovane, chranene patentmi a vyzaduju dokladne testovanie a vyvoj

    existuje vsak moznost ako povolit nativny zapis na NTFS, ale nikto za vysledky neruci, kedze to neni oficialne podporovane: http://osxdaily.com/2013/10/02/enable-ntfs-write-support-mac-os-x/

    edit: beriem spat to patentovanie, nie je to pravda

    #411377
    JFK.
    Účastník (Participant)

    čo zas není pravda? :D

    #411378
    ????
    Účastník (Participant)

    to co si napisal v predoslom prispevku, kde na to clovece chodis? :)

    #411380
    JFK.
    Účastník (Participant)

    na čo konkrétne? :D
    veď na wikipédií máš že od 10.3 mac podporuje read-only ntfs

    “NTFS (New Technology File System[1]) is a proprietary file system developed by Microsoft.[1] Starting with Windows NT 3.1, it is the default file system of Windows NT family.”

    “Supported operating systems:
    Windows NT 3.1 and later
    OS X 10.3 and later (read-only)”

    tak nerýp do mňa nigga :D

    #411382
    ????
    Účastník (Participant)

    Wikipedia ma v popise: the free encyclopedia that anyone can edit

    lebo ja prave kopirujem na NTFS particiu https://dl.dropboxusercontent.com/u/43288944/ntfs_test.png

    #411385
    ????
    Účastník (Participant)

    v screenshote vidno, ze OSX ho mountol ako NTFS, ale nie je pri nom flag read-only, ako pri particii BOOTCAMP

    #411387
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Ja ti verím, pozeral som že cez terminál to ide…

    inak Wikipédiu mám celkom rád, do nej sa púšťať nemá moc zmysel…bežné info nájdeš rýchlo a prehľadne.

    PS: zapísal som si za uši aký som úbohý kok

    #411388
    ????
    Účastník (Participant)

    wikipediu mam aj ja rad, ale velakrat v nej nenajdes uplne info, ako napriklad teraz. ked raz OS podporuje citanie FS, musi ho vediet aj zapisovat.

    #411390
    JFK.
    Účastník (Participant)

    No jo tak mier.
    Ja som si to len proste pamätal že som to raz videl na Wiki keď som hľadal niečo iné ohľadom ntfs, tak som to bral akože to je jasná vec lebo keď len ak pripojím usb alebo disk naformátovaný na ntfs tak drag’n drop to tak nezapíše proste (aspon mne lebo nemam inštalovanú žiadnu 3rd party podporu ani žiadne veci v termináli neriešim lebo som v tom slabý)

    OT:
    S30 a ty nechceš isť do Eurovei na launch 6Ska? Sme rozmýšľali s iTuxxom že by sme išli čeknúť na polnoc?

    #411391
    ????
    Účastník (Participant)

    na wikipedii som sa viackrat popalil, preto ju pouzivam, ale 100% doveru nemam. info ktore si mal (a ktore na wiki je), nie je nespravne, je len nekompletne. aj vzhladom na to ze ide o kompletne nepodporovanu operaciu a nikto za vysledok narusenia konzistencie NTFS (ak nejaku ten FS ma) neruci, celkom chapem, ze to tam nie je uvedene. ale neznamena to, ze to nie je mozne aj bez plateneho softu a zbytocneho medziclanku v podobe osxfuse

    mam to trochu daleko, som v KE :)

    #411404
    max7323
    Účastník (Participant)

    ak mam stary paragon registrovnany existuje support na nejaky lacnejsi upgrade alebo full purchase only ?

    #411405
    nickey
    Účastník (Participant)

    Este som sa nedostal k instalacii ale co som narychlo pozeral,je tam aj moznost upgrade ak mas predchadzajucu verziu, nepreklikaval som ale dalej o aku dodatocnu cenu sa jedna v pripade upgrade

    #411406
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Mne napriklad paragon sam ponukol bezplatny prechod z 12 na 14. Vyskocilo okno, ze capitan eee a mam sis stiahnut zadarmo 14. Stiahnute uz mam – len som to este neinstaloval (capitan zatial nie som :))

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.