OS X Yosemite

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software OS X Yosemite

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 47 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101089
    Willcheck
    Účastník (Participant)

    Vase nazory , postrehy a podobne :) , ja som len dnes naistaloval zatial testujem :) , jedine co ma zaujima a neviem to najst a pravdepodobne sa to ani nebude dat nastavit ta spolupraca co je medzi ios8 a osX na volanie a smskovanie ci nepribudne moznost sparovat aj iny telefon :)

    #387379
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    asi zostanem pri Maverickse, ale až bude finálka, dám Yosemitu šancu. Featurky pekné, ale ten “dizajn”…

    #387389
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    design je o zvyku. za pol roka sa nikto ani nepozastavi nad designom. takisto to bolo pri prichode maveriku alebo starsieho os x.

    btw: nahodou sa mi paci :D

    #387391
    bawy
    Moderátor

    mne sa veľmi veľmi páči, naopak od leoparda po maverick bol design dosť archaický, podľa mňa.

    #387393
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    ja si ešte neviem zvyknúť ani na iOS7 dizajn. Také pekné to iOS 5, ešte lepšie iOS 6 a teraz ikonky tlačítok jak čínske hieroglyfy…

    #387397
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    je to pekne a ciste, uz dlho som cakal na to, kedy vymrdaju von ten pseudo kovovy look.

    Na druhu stranu fura priesvitnosti jak Vista, ale to sa da vypnut.

    #387401
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    však OS X mal nádherný dizajn, vôbec, dizajn bolo prvé čo som si na OS X všimol (ked som googlil, cca. rok 2007), prepracovaný a zároven taký jednoduchý a nerušivý, radosť pozerať :-) a teraz to čudo :-(

    #387407
    joer
    Účastník (Participant)

    A kde sa to dá vypnut, Jozef?

    #387842
    Willcheck
    Účastník (Participant)

    Moje testovanie bolo uz uzkoncene pri beznom pouzyvani mac-a …
    Ako by som zhodnotil novy OS X Yosemite :
    Kedze sa stale jedna o beta verziu musime to brat s rezervou ale mojich par postrehov by som sem rad napisal .

    Plusy:

    Spotlight – doteraz som to az tak nevyuzival na yosemite sa mi to velmi pacilo a zacal som to aj castejsie vyuzivat . Pre mna zmena k lepsiemu

    Grafika- celkovo grafika na mna posoby prijemne niektore veci by som samozrejme bral inak ale celkovo nie az taka zla zmena, najviac sa mi asi pacili ikonky folderov .

    Minus:

    Prve co som si hned vsimol bol pomalsi start. nevravim ze velka hyba jasne je to beta ale prve co ma hned uputalo

    Safari – prehliadac by som dal aj medzi plus aj medzi minus , este ho treba ale doladit pre mna bol pomalsi , viac chybovejsi ale graficky a niektore vychytavky potesili.

    To su take zakladne postrehy ak ma nieco napadne dopisem doplnim :) .

    Celkovo keby som to mal zhodnotit tak neviem ci by som hned presiel na yosemite , keby bola stable/ final verzia. Zatial som s maverickom velmi spokojny co sa tyka rychlosti aj nejakych chyb tam som zaznamenal velmi malo .

    #387891
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Joer: vypnutie priesvitnosti:
    System Preferences > Accessibility > Display > Reduce Transparency

    #391805
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    ludia kedy sa ocakava vydanie yosemite? po 3 rokoch planujem preinstalovat OS pretoze nechce sa mi v tom svinstve robit poriadok po jednom tak neviem ci sa mi oplati cakat na cistu instalaciu yosemite alebo preinstalovat teraz

    #391813
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Momentalne je v GM verzii cize cakaj dva az tri tyzdne.

    #391818
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    tak to v pohode ja som sa bal ze az december prinajhorsom jar :) …len ktomu si treba priratat dalsie 2-3 tyzdne a racej pockat lebo apple je v tychto veciach momentalne tusim vo forme a potom to plataju :D

    #391870
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Od Yosemite ocakavam , ze bude o cosi menej zabugovany pri vydani pre verejnost ako Mavericks , nakolko Apple spustil verejny Beta test + Developer Preview.Dva rôzne kanaly s odlisnymi buildmi testovalo vyrazne viac pouzivatelov ako spominany 10.9.Aj ked osobne som na ziadny bug po roku pouzivania neprisiel , okrem jednej malichernosti , ktora moze byt aj feature :D Ked pripojim externy monitor cez nativne HDMI a zavriem MB , pustim si video v QuickTime a dam fullscreen , tak po zmiznuti ovladacich prvkov obraz stmavne ako keby sa dal do nejakej formy setrica energie.Robi to iba pri prehravani z lokalnych suborov SSD/USB , stream cez net ide pekne aj na fullscreen.

    #392472
    carom
    Účastník (Participant)

    Nemozem si vynachvalit….mam macbook 2009 late, zacinal som na leopardovi, postupne vyskusal vsetky OS.Mareriks mi akosi mrzol, aleYosemite je parada.Ide rychlo, aspon sa mi zda a nemam ziadny problem…..ked vyjde official, naformatujem disk a idem na to….

    #392499
    Leachim
    Účastník (Participant)

    Má to ešte pár múch, Safari niekedy dlho trvá kým začne vyhľadávať, handoff má menší delay + keď stíšite volanie na telefóne, tak na osx zvoní ďalej a mohli by prepojiť aj odosielanie SMS správ + históriu správ. U mňa osobne nie sú ovládače pre tlačiareň, čo ma trochu štve :/, no snáď budú… Pri veľa rozbalených adresároch je Finder o poznanie pomalší zatiaľ, snáď to ešte vyladia.

    Dizajnovo by som to nenazval zmenou k lepšiemu či horšiemu, je to skrátka vývoj. Teraz je IN minimalistický flat design hádam vo všetkom, tak sa to odzrkadlilo aj tu, no ikony priečinkov mohli byť trochu menej výrazné.

    #392502
    joer
    Účastník (Participant)

    Hmm po update na Yosemite GM 2 začalao padať Safari, čo predtym na GM1 nerobilo. Uvidime ci je to tym ze je to nainstalovane na USB harde.

    #392506
    howoarang
    Účastník (Participant)

    Tak davaj update na GM3, uz je vonku

    #392510
    FilipHreus
    Účastník (Participant)

    Mne po aktualizácií prestal fungovať handoff. Práve keď som si začal zvykať :(

    #393298
    MarekD
    Účastník (Participant)

    Robit zmenu iba pre zmenu a ku tomu este k horsiemu, tak na to som u Apple nebol zvyknuty.
    Prave som spustil novy OS a hned prve, co mi vyrazilo dych je zmena systemoveho pisma. Ci uz budu kolonky hranate alebo oble, ci uz bude nie take alebo onake, ale citatelnost systemoveho pisma je jednou z priorit. bohuzial musim konstatovat, ze toto je katastrofa.
    Niekolko stupnov menej citatelne pismo, tomu hovorim ABSOLUTNY PREPADAK!!!!
    Ostatne som zatial ani netestoval. Musim to predychat.

    Nevie niekto, okrem zmeny ostrosti a vyhladenia pisma, ci sa s tym da nieco robit?

    Vdaka,Marek

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 47 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.