Najdeny iphone4S

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 54 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101251
    Konev
    Účastník (Participant)

    Ahojte,dufam ze ma hned nezamknete ale potrebujem radu.Bol som nadovolenke,konkretizovat nebudem myslim ze je to jedno…proste dve hodiny let ,Eu unia :)) Boli sme na vylete na ostove kde sa pozerala jedna atrakcia.Ostrov je neobyvany az na par stankov a velmi vela turistov.Telefon lezal na dost frekventovanom chodniku v piesku a prachu.Zhodou okolnosti som ho odokril alebo teda pokopol som donho.Zobral som ho a stal som snim, display komplet rozmrveny a tak som pozrel ci niekto nieco nehlada ale zamnou ludia predomnou par ludi dalsi kusok sa kupali no tak mobil som dal do vacku…co uz….na hoteli som si ho pozrel lepsie,a jedine co bolo videt ze sviatil a bolo videt asi milimeter horneho riadku ze je baterka uz vcervenom takze najskor tam bol spadnuty vten den.Ked som drzal homebutton spustilo ovladanie recou spustil som akurat tak hudbu ,nejaka korejska alebo japonska to neviem.Simka tam bola vodafon.Hodil som simku do svojho telefonu no ta pyta pin.Vycitky popravde nemam,akcby ho volado naokolo hladalcisto mu ho dam ale pri plnej plazi ludi zacat hladat majitela je myslim od veci.Keby aspon isiel ale hovorim display KO.Podla SN number som zistil cez neviem aku stranku len ze white,4S,16gb,po zarucnej dobe,pre trh usa,odblokovany gevey ultra,a ze ma jailbreik….viete mi prosim poradit co snim?Opravit display a zacat ppuzivat?Alebo predat na dielce?iphone som zatial nemal tak ak by sanpo oprave dal pouzivat nechal by som si ho ako zalozny.A zas predat ho za 20eur tiez nemienim lebo zadny kryt mal foliu a ma len jeden hrubsi skrabanec a kovovy ramik je ok…poradte ale nepiste mi tu take ze som ho mal vratit alebo dat na policiiu lebo na milion percen tu neni clovek ktory by isiel na policiu v cudzej krajine a dal im nastol iphone z ktoreho sa sype sklo :) dakujem za dobre odpovede.

    #388212
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Ak nie je blokovaný na FMI tak by som skúsil spraviť displej a cez R-SIM ho odblokovať ak by sa dalo. A keď nie, tak ho aspoň používať ako iPod Touch.

    #388213
    sairik
    Účastník (Participant)

    ak potrebujes displej tak pis na opravma@gmail.com

    #388219
    Konev
    Účastník (Participant)

    Dakujem zatial za predbezne info.Zajtra by mi mal znamy doniest kabel a napojim to na pc a uvidim co je to zac.Asi aj zistim ze ci je zablokovany ze?Poriesim teda aj ten display a nieco bude ;)

    #388540
    Konev
    Účastník (Participant)

    Ahojte,tak som tu zas.Display som uspesne vymenil s iphone funguje.Nasiel som vnom fotky a majitelka je odomna vzdialena 10tis kilakov a vsetok text v telefone je znakovy japoncina.Telefon som hodil do svk jazyka vo ma prekvapilo ze tam je.Nasiel som aktivnu ochranu FMI a neviem ju vypnut bez kodu.fon som este nenapojil na wifinu ani som nedaval simku,takze asi preto stale funguje.Viete mi poradit co stym?Alebo len proste nezapinat wifinu aby ma to nebloklo?A znovu poprosim nepiste mi ze ho mam uz teraz vratit ked viem kto je majitel.Poviem len tolko ze slecna nemala vecer pit ,vypada to na poslednu rozmazanu oslavu na plazi.Iphon tam lezal dva dni na slnku akze ma vydrz ze sa neuvaril.Je tam inac aktualny iO … Tolko mi povedal tunes :) dakujem za vyuzitelne rady.

    #388542
    bawy
    Moderátor

    nejak som nepochopil…načo sa vlastne pýtaš?

    #388543
    iTuxx
    Moderátor

    Ak je FMI aktivne, tak ho budes moct pouzivat iba tak ako je. Ziadnu obnovu nastaveni ani reset bez hesla nespravis. A ak ho majitelka cez icloud zablokuje, tak hocikedy ho pripojis na internet, tak ti prestane normalne fungovat. Podla mna by si mal z neho najvacsi uzitok, ak by si ho predal na diely.

    #388546
    Konev
    Účastník (Participant)

    Bavy: ze co viem robit pokial iphone ide,ale vidim ze je aktivny fmi tak ako ho vypnut.Inac ako viem zistit ze ho slecna uz zablokovala?Alebo to zistim len tak ked sa pripojim?Na dielce to nepredam, to si radsej neham ako fotak s mp3 player :))

    #388550
    iTuxx
    Moderátor

    Lenze ak v nom budes chcet spravovat hudbu a fotky cez iTunes, musis to robit na PC s odpojenym internetom, aby ti ho nahodou nezablokovalo pri overovani. Samozrejme v pripade ak ho zablokovala.

    #388559
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    A keby si kontaktoval majiteľku a za nejakú symbolickú cenu by ti ho odomkla?

    #388562
    christopher
    Účastník (Participant)

    A keby si kontaktoval majitelku a vratil jej ho? A nehovor mi pls, ze by som spravil to iste, lebo nie, nespravil a ani pre toto nemam pochopenie. Patri Ti ten telefon?

    #388564
    M@thew
    Účastník (Participant)

    Autor témy sa nás pýta, ako má telefón “ukradnúť” ? :-)

    PS: Hambím sa, že som tejto národnosti.

    #388566
    JFK.
    Účastník (Participant)

    M@thew, ešte dobre, že sa nehanbíš :D to by bola hanba..hambenie je OK ;)

    #388568
    P1x3L61
    Účastník (Participant)

    christopher a M@thew: Úplne chápem Koneva, ako jej má ten telefón vrátiť mi ešte povedz? Samotné poštovné by bolo drahšie a ak je dakde z Japonska kde ti poštu po ceste rozbalia a kontrolujú, tak iPhone by sa majiteľky asi ani nedožil… Keby patril niekomu zo Slovenska alebo z EU tak dobre, ale nie z opačnej strany zemegule.. Má si na svoje veci dávať väčší pozor, aspoň sa poučí zo svojich chýb..
    Majiteľ/ka si už určite poskladala iPhone 6 a nerieši dajaký šunt..

    #388571
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Osobne by som kontaktoval majitela a spytal sa ho ci je ochotny zaplatit postovne. Ak ano nech posle peniaze na paypal a telefon odosli. Ak nie a je bloknuty cez FMI mas zopar dielov.

    #388573
    martinsson
    Účastník (Participant)

    neverim, ze tu takyto thread existuje a nieje zablokovany
    krasny priklad slovenskej moralky

    kontaktovat majitela

    #388574
    Konev
    Účastník (Participant)

    Ja by som ten telefon vratil hned tam ako som ho nasiel…ale bol komplet rozmrveny display s tak som si ho zobral.Tak ako kazdy iny.Doma som to daval na kabel ale neslo to napojit.Trebalo dat ok na display ktory bol Ko,tak som postupil to ze som dal telefon opravit a tak az teraz viem kto je majitel.Takze mam jej ho poslat opraveny a mat akoze dobry pocit na dusi? Nie dakujem.Ale priznam sa,vcera vecer som jej pisal ze som ho nasiel,opravil a ze ci je ochotna mobil odkupit kedze to vypada ze ho mala dlho a isto jej chyba.Ale urcite jej ho nevratim ako samaritan za postovne :)) az tolko nezarabame haha….Ak ma ale posle do haja potom nieco poriesim…budem mat aspon player do auta :)

    #388576
    Masta Ace
    Účastník (Participant)

    Nech sa to tu ponecha. Okrem autora threadu, sa tu prezentovali i dalsi, autorovi podobne zmyslajuci ludia. Ste “super” :-))

    #388577
    Konev
    Účastník (Participant)

    Aky ste len mudri…som zvedavy co by si robil kebyze najdes rozbity iphone?typujem ze by si ho akurat tak rozobral a rozpredal.Ja som si ho dal opravit a kontsktovsl som majitelku mailom.Plus popri tom zistuje co stym viem urobit ak ma ona odignoruje popripade odmietne poskytnut mi odmenu za opravu a “nalezne” nevidim noc zle…a opakujem, je odtislto veelmi daleko.Tam sa taketo telefony predavaju za babku :)A ak to mala zazalohovane posle ma do haja…tym padom si snom mozem robit co chcem,,,a tu sa len informujem…

    #388578
    Masta Ace
    Účastník (Participant)

    ejha, takze to, ze je rozbity a ze je dotycna osoba “daleko” a ze sa tam telefony predavaju “za babku” Ta opravnuje sa spravat tak, ako sa spravas? Fantasticke pokrokove myslenie.

    Najviac sa mi pacia tie myslienky ohladom vydierania, vid:

    “A keby si kontaktoval majiteľku a za nejakú symbolickú cenu by ti ho odomkla?”

    “Ale priznam sa,vcera vecer som jej pisal ze som ho nasiel,opravil a ze ci je ochotna mobil odkupit kedze to vypada ze ho mala dl..”

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 54 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.