Začinájúci dizajnér – správna voľba MacBook ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Začinájúci dizajnér – správna voľba MacBook ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 89 )
  • Autor
    Príspevky
  • #206208
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    macblogger presne hovori to co som chcel povedat aj ja ;), paypal je aj tak od 18+ (ale neviem ci uz nie je aj nejake student konto lebo malo prist ale ci aj prislo neviem …)

    #206209
    zero0x
    Účastník (Participant)

    Zaujimave, mne cez to ide aj PayPal, aj svoj Macbook Pro som cez tamto konto kupoval :) Aj ked ja som uz mal 18, mozno detom davaju inu kartu.

    Ale PayPal som mal aj predtym, kupoval som kadejake hovadiny z eBayu, samozrejme ovela lacnejsie.

    #206210
    Petler
    Účastník (Participant)

    Ja som sa nedavno rozhodol pre novy MBP 13″ (som student, potrebujem mobilitu, dobru cenu, kvalitny dizajn a slusny vykon).
    Tiez som zvazoval vsetky moznosti nakupu (vid temu na tomto fore “moznosti nakupu MBP”). Planoval som vylet cez Ryanair do Londyna – Dixons Tax Free, premyslal som, ze si necham MB doviezt z USA od znamej, zalozil som si eBay aj PayPal a nakoniec som premyslal nad kupou na SK, aj ked to nie je najlacnejsie riesenie (ale len ak si to nevies vybavit;) a mne tu na fore nedavno poradili obchod iBite v Nitre a bolo rozhodute a hned som si ho rezervoval cez mail. Nie je to Premium Reseller ale Authorized Reseller, cize sukromnik ktory nie je az tak pod natlakom apple a moze si dovolit viac prisposobovat cenu a tu maju v iBite naozaj na SK asi najlepsiu (1199€ s DPH). Navyse k tomu dostanes tasku v hodnote okolo 30€, mozes vyuzit studentsku zlavu 3% a pripadne sa da este nieco robit aj s DPH… dostupnost novych MBP predpokladaju zhruba 2.majovy tyzden. Vid http://www.ibite.sk/product/macbook-pro-133-intel-core-2-duo-24ghz-darcek-v-hodnote-do-30E282AC-new-1268/

    PS: Jedina otazka co ma este trapi je, ci tu niekto uz ma osobnu skusenost alebo vie nieco viac o obchode iBite? uvadzaju na pokladnicny blok informacie o zakaznikovi (meno)? Cim viac nazorov budem pocut/citat, tym lepsie :)

    #206211
    majko_007
    Účastník (Participant)

    K startkontu je plnohodnotná VISA alebo MasterCard karta, s ktorou sa rozhodne dostaneš dalej ako do potravín. A myslím, že ak máš kartu tak PayPalu je jedno, či máš 18, alebo nie …

    #206213
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Peto: aj ja som rozmyslal nad 13″, dokonca aj na 2.66ghz ale to si uz radsej kupi clovek tu 15cku ktore ma cca. 1.5 krat vyssi vykon a hlavne vacsi display ;)

    // peto ide o to, ze ibite nie je Autorizovany premium reseller … cize nema ani taky dobry servis a podporu aj ked moze byt super ;), potrebuju najst ludi lebo v blave si ludia priplatia ….

    #206221
    Leryth
    Účastník (Participant)

    *ViRPo* – servisovat mozes svoj mac ktory zakupis v iBite kludne aj v SWP v BA atd

    #206224
    hilfiger
    Účastník (Participant)

    Neviete náhodou niekto či sa v iBite dá dohodnúť bez DPH?

    #206227
    Petler
    Účastník (Participant)

    @ViRPo: podla mna aj tak nie je primerana vyska ceny k vykone pri 15″ked ju provnam s 13″ a navyse ako student co pocitam kazde € a potrebujem aby bol notas co najlahsie prenositelny je pre mna 13″ ideal… lahko si za X-rokov kupim potom lepsi..myslim ze ako prvy MAC mi bude 13″ postacovat kedze si domov kupim za tu cenu co usetrim na za 13″ voci 15″ este nejaky 22-24″ monitor… ta praca v Photoshope InDesigne a pod., na internet a pozeranie filmov a pocuvanie hudby je myslim uplne 13ka super :)


    @hilfiger
    : ako to je s DPH v iBite by zaujimalo aj mna…preto som sa pytal kto tu ma s tym obchodom osobne skusenosti a ci nie kto nevie ako vyzera pokladnicny blok od nich (ci obsahuje udaje o zakaznikovi)…

    #206230
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Leryth – to uz neviem ci mozes dat do swp … oni by to teoreticky prijat nemuseli, lebo vsetko ide do cccka nie ?

    hilfier & Petler: s dph to je tak ze ak mate firmu ktora je platca dph a ibite je tiez tak sa da odcitat dan … jednoduche ;)
    Petler: photoshop, a indesign sa obavam ze ci mi bude stacit 15cka … uz som bol asi 5 krat v swp a maczone, traco atd … stale som porovnaval a dospel som k tomu ze 13 cka je super ked ju mozes mat pripojenu kazdy den na externom monitore 20,22 a viac palcov ale ked primarne na tom clovek robi je to tazsie.

    #206238
    pepa007
    Účastník (Participant)

    2 poznámky:

    – 13.3″ (1280×800) je na jakoukoliv grafiku fakt málo. věř mi, když jsem začínal jako ty, tak jsem to zkoušel
    – zapomeň na Photoshop, webová grafika se dělá ve Fireworks – je to asi 10x míň náročný na hardware, 10x levnější a dělá se v tom asi 100x rychleji. dělat webdesign ve Photoshopu je neskutečnej vopruz, protože ten nástroj na to není vůbec vhodnej.

    takže moje rada – starší macbook 15″ + firewoks

    #206242
    Petler
    Účastník (Participant)

    ja odporucam ako student kupit NOVY MBP 13″ a k tomu 22-24″ monitor (kvalitne monitory samsung alebo eizo vyjdu uz okolo 300€)

    #206245
    designme
    Účastník (Participant)

    Haha ze kvalitne monitory za 300 €. Za to sice kupis kvalitnu znacku, ale urcite nie kvalitny model. Maximalne tak full hd s TN panelom, vysokym kontrastom a svietivostou ako svina. Skus na tom robit cely den.

    Ja by som odporucil kaslat na Mac a kupit si Dell Precision M4500. Vyskladas si podla seba na dell.sk a potom si das nan spravit cenovu ponuku napriklad v delicom.sk.

    Pripadne mozes skusit pcoutlet.cz (starsi model Precision M4400, alebo 6400), kde predavaju repasovane delly, ktore su vsak ako nove kedze idu priamo z Irskeho Dellu, maju 3 roky zaruku NBD atd. Co ti Apple ponuknut nemoze u nas ani z daleka.

    Treba ale aspon display s rozliskom 1440×900 a vyssie.

    Dalsi dobre volba je sony Vaio ktore maju velmi dobre displaye. Napriklad rada F. Horsie je to so servisom trosku.

    PS: Za seba tiez mozem doporucit Fireworks CS5. Robim v nom vsetky weby.
    Kupis za 290 € http://www.sysnet.sk/pocitace/nakup/126132/fireworks/adobe-fireworks-cs5-win-czech-retail/

    #206251
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Ahoj designme

    Zaujalo aj mna co pises, cize ja chcem zobrat MacBook Pro i5 2,4Ghz, mas pekne prace… myslis ze radsej zobrat dell ?

    // vseobecne ktore nb konkretne maju dobru obrazovku ?
    // ot kolko rokov uz robis grafiku ?

    #206255
    Petler
    Účastník (Participant)
    #206256
    hilfiger
    Účastník (Participant)

    ViRPo: to mi bolo jasné, že sa to dá zobrať na firmu, ja som ale myslel bez pap.

    #206258
    designme
    Účastník (Participant)

    ViRPo: MBP s i5 ma podobne vnutro (HW) ako ten novy dell M4500. Rozdiel je hlavne v chladeni (kde Apple velmi nevynika, kedze vsadili skor na ticho), pouzitej grafickej karte (GeForce u MBP a Quadro u M4500), a displayi (16:10 MBP, 16:9 M4500). Rozdielov je samozrejme este viac.

    Co sa tyka kvality displayu tak vacsinou je to dost podobne pri tychto NB z vyssej triedy. Ak sa clovek zaobera grafikou tak najlepsi je externy LCD s IPS alebo PVA panelom (Dell, NEC, EIZO, Apple Cinema).
    Pri notasoch je dobre display aspon skalibrovat sondou. Pripadne pohladat skalibrovany ICC profil na nejakom fore.

    Osobne sa mi na Macu vobec nerobilo dobre. Hlavne mi vadila strasne cudna akceleracia mysky, klavesove skratky, finder atd … Malo to aj svoje plusy no zostal som pri Win. Takze za mna osobne Dell, kedze mam M4400. No robim na stolnom PC. Na to sa ziadny notebook vykonom nechyta.

    Petler: To Eizo ma TN panel, cize na grafiku urcite nie.

    #206260
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Dik za info, myslel som ze budu mat podobne vnutro … pozeral som aj konfigurator (1066 ramky idu k dvoj jadru a 1333 k stvorjadru … myslis ze ma vyznam kupovat stvorjadro ? Pripadne 8GB ram ?

    Inak kolko ten precision vydrzi ? (inak co sa tyka dellov je precision lepsi ako latitute ?)
    (Ak sa smiem spytat aku mas konfiguraciu, a kde odporucas nakupova okrem toho delicom)
    Myslel som skor kvalitu displayu … ci je vyssia. Ta nbd zaruka je super.
    Inak uz su aj S-IPS (predpokladam ze novsie …) ale uz su cenovo celkom dobre …

    Dik

    #206272
    designme
    Účastník (Participant)

    Dobry a lacny LCD je 22″ Dell 2209WA (e-IPS). Kupoval som ho v Delicome za nejakych 250 € (neviem presne uz). http://accessories.euro.dell.com/sna/products/Displays/productdetail.aspx?c=sk&l=sk&s=pad&cs=RC1078561&sku=198653
    Na nete najdes aj skalibrovany ICC profil bez problemu.

    Ja mam v notase 4GB ram, C2D P8600, 64GB SSD + 320 GB v modular bay miesto dvd-romky, 1440×900 wled.

    Dvojjadro uplne staci v notase podla mna. i7-620 alebo najvyssia i5-ka. 4 GB ram je tiez dostacujuce na zaciatok. Treba mysliet na 64-bit system. 32-bit urcite nebrat. 8 GB je kazdopadne lepsie ale podla mna sa to neoplati za tu cenu (4GB moduly su zatial drahe).

    Okrem delicomu mozes skusit aj cdp.sk . Najlepsie dat si spravit cenove ponuky do oboch firiem.

    Co sa tyka vydrze tak moj (m4400) vydrzi 4-5 hodin surfovania s 9-cell baterkou. Nove M4500 by mali vydrzat viac, len treba kupit tu najvacsiu bateriu. Ak ti nezalezi na vydrzi zober 6-cell.

    #206291
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Dik monitor je pekny, aj ked by sa uz zislo nieco vacsie ;)

    Tie delly su super len povone com chcel mbp 13cku, skrze vahy atd … potom ze kompromis 15cka 2.4 i5,
    dell ma okolo 3 kil, a je dost nemotorny … to ma na tom irituje a dost skaredo vyzera a otazne je ci sa vobec do 3 kil zidem s 9 clankovou bateriu a su cenovo ako macbooky (neviem ci nemaju chybu na strane …)

    chcem sa spytat vedel by si rozpisat co by ti vyslovene nevyhovovalo ? predsa 1900 eur ked dam do nb tak chcem vykon (najviac ma hneva 5.400 otackovy disk co to asi bude brzdit )
    Nemas skusenost s 5400 vs 7200 otackam je tam rozdiel (pripadne niekto vie o rozdieloch ?) zerie to ovela viac bateriek ?

    Inak k fireworksu to je nejaky novy trend ? vsak photoshop sa pouziva vacsinou na tvorbu (viac moznosti) ale ako pozeram ze to co dokazes spravit ty s fireworksom …. ;)

    Co sa tyka hpciek nemaju podsvietenu klavesnicu atd … jedinou slusnou alternativou je asi sony (mozno aj trocha drahsie) ako mb 15 … ale aj sony maju 5.4 k disky …

    Preto som z toho trocha frustrovany clovek setri … a nakoniec nema co poriadneho kupit ;(

    inak ked si dam tracocomputers http://www.tracocomputers.sk/1271251535/novy-macbookpro-15-24-ghz/ a chcem konfigurovat nb a chcem tam dat 500gb 7200 otackovy disk stoji to 140 eur naviac ? to co je zac … ten si nebude tak “vybrovat” ?

    #206293
    designme
    Účastník (Participant)

    Vykonne notasy byvaju vacsinou tazke :) A ten Dell bude urcite tazsi ako MBP 15.
    Rozdiel v spotrebe medzi 5400 a 7200 diskom nebude velky, skor zanedbatelny. Rychlostne ziskas tak 20% mozno. 7200 disk mozes kludne dokupit kedykolvek.

    Fireworks je na trhu uz velmi dlho. Len ho nepouziva vela ludi, kedze PS je brany ako urcity standard. No ako vidis, daju sa s tym vytvorit celkom pekne veci :)

    S vibraciami v MBP ti nepomozem. Skusenost nemam. Len s SSD. Kamarat ma SSD disk Corsair P128 v MBP a slape mu to velmi dobre.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 89 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.