Vykon: MBP 15,4 i5 2.4 vs MBP C2D 2.8 ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Vykon: MBP 15,4 i5 2.4 vs MBP C2D 2.8 ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #68859
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Zdravim Vas.

    Dostal som od kamarata zaujimavu ponuku (cisto novy mbp od apr s 2rocnou zarukou atd) za celkom vyhodnu cenu. (cca. o 70 euro lacnejsi) s tym ze ma vacsi disk ;) ale zasa neviem ci je vykonnejsi co myslite ako je to s vykonom ?

    #205779
    DeRossi
    Účastník (Participant)

    mam MBP 2.8 a je to vazne delo, nevim jak rychlejsi bych jeste mohl notas mit, sam jsem zvedavy, az vyzkousim i5, nebo spis i7.

    #205783
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Ale zaujimave je ze 95 ma fsb 4,8ghz oproti 1ghz ? Inak som teraz pozeral geekbench a stary mal okolo 39oo a novy okolo 47oo preto som teraz trocha udiveny (trosku sa mi nepaci prepinanie grafik po restarte ked pri tom este neviem co vssetko budem robit a 330 je vykonnejsia aj ked ma polovicnu pamat ;) ale videl som nejaky test (a jednu vec z toho vyhral samotny 2.8ghz) ale neviem ci sa to oplati ked to je v podstate za tu istu cenu len nieco starsie … aj ked za povedzme slusnu cenu tak neviem …

    #205793
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Počet jadier stúpa, frekvencia klesá. Neviem prečo ale je to tak. Ale naj by bolo keby stúpal počet jadier aj frekvencia.

    #205808
    R
    Účastník (Participant)

    Osobne by som bral ten Core i5, je to povedal by som o 30 percent výkonnejšie, niekedy aj viac. Je to nová architektúra, čipy sa vyrábajú lepšie a lepšie a aj menšie.

    MikyForgget, Ak sa nemýlim Intel zistil, že pri určitej hodnote frekvencie je to už po fyzikálnej stránke neekonomické a veľa ďalších vecí k tomu, rapídne by sa zvyšovala teplota a aj cena.

    Ak sa mýlim, prosím opravte ma, ale takto som to už dávnejšie čítal pri CPU P4, preto šli aj na novú architektúru Conroe.

    #205871
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Dik za info. Inak neviete ako je to tepolotami na novych mbp ? vraj idu bez problemov cez 100 stupnov …

    #205883
    termix
    Účastník (Participant)

    bawy: Mas MBP s i5 alebo s i7? Lebo ta teplota by aj mna zaujimala. Zevraj sa zrychli vetrak az pri 90-95 stupnoch a to mi pride dost vela.

    #205892
    bawy
    Moderátor

    áha, takže ty hovoríš o tých úplne najnovších ?:) mám starší 2,53ghz..

    #205902
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Vsak prave to lebo ak su tam teploty varu tak si to za tu cenu neprosim.

    Za tu cenu sa da zohnat
    IBM Lenovo (14-15,6) s i7 procakom, a 7200 otackovym diskom takze teoreticky este rychlejsie ale zas uz aj na mac ma byt 64 bitova verzia tak neviem … ale nejdem si to za kazdu cenu kupit …. hriankovac a mirkovlnku v notebooku nepotrebujem (aj ked by som odcenil v zakladnej verzii matny display a mozno aj vyssie rozlisenie a vtedy by to bolo normalne aplovsky predrazene ;)

    takze ako je to ?

    #205903
    termix
    Účastník (Participant)

    Ale zas to ze teplota procaku bude 95 stupnov, neznamena ze aj macbook bude mat tolko. Co som cital, tak miesto kde mas polozene ruky zostava v norme. Jedine pod displejom je to horuce, lebo tam je procak.

    A tu teplotu dosiahnes fakt pri zatazeni CPU, pri beznej prevadzke budes mat okolo 60 stupnov.

    #205910
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    dik, ale vies predsa je to ivnesticia … a najidealnejsie by bolo keby vobec nekuril ;) co ja viem ked budem robit 3 hodiny grafiku aby nevybuchol ;(

    #205914
    termix
    Účastník (Participant)

    :D Neboj, urcite nevybuchne :D A jedine ak by si tri hodiny nieco renderoval, tak potom bude mat stale okolo tych 90 stupnov. Pri 95 stupnov zapne ventilatory a klesne na tych 80-85. Ten procesor sa nici az nad 110 stupnov. A aj to len dlhodobo.

    #205915
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    ok, upokojil si ma :d A sa prehreje hodim ho apple premium resellerovi o hlavu :D

    Inak len taka toazka cs5ka uz ma 64bit ps pre mac ze ?

    Inak keby porovnam
    macbook pro 2.4 i5 4gb ram s
    hpckom s i7, 4-8gb ram, nvidia quadro fx1800 co je silnejsia ako 330 m … v com pojde lepsie photoshop ?
    viem ze mac je rychlejsi a mma aj niektore veci pre designerov lepsie …. ale otazka je ci to hpcko nepojde rychlejsie … (4jadro).

    uz je to na mna moc casu cakam a cakam ;( tak zbytocne vymyslam.

    #205916
    termix
    Účastník (Participant)

    Otazka je, ci chces mac os alebo ho nechces. Ked ho nechces, kup si hpcko a pojde ti to rovnako rychlo, mozno aj rychlejsie :)

    #205917
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    tak najradsej by som zobral to hpcko s os mac :D (ale ked bude fungovat mac tak ako ma nebude sa prehrievat tak berem mac ma viac grafik a univerzalnejsie … 8gb ram asi moc nevyuzijem a 4 jadro neviem ako je to s photoshopom ale cs5 uz je ps 64 bitove ze ?

    #205926
    termix
    Účastník (Participant)

    CS5 je uz 64 bitove, hej.

    Ja som si uz objednal MBP 15 i5 2.4 z UK ebayu za 1497 Eur.

    #206058
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    ahoj termix, to za 1497 mas klasicky leskly nehighresolution ? (neviete dal by sa taky nakup dat do odpoctu dph ?) lebo inak sa to neoplaca …

    #206061
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    niesom sice ekonomicky typ ale logickym uvazovanim.. ked kupujem nieco v zahranici platim tam aj DPH – cena tovaru ide predavajucemu a DPH berie stat (resp predavajuci odovzda DPH statu). Preco by potom mal NAS stat preplatit=vratit kupujucemu DPH ked on ju odovzdal inemu statu ??
    Z toho mi (logickym uvazovanim a viac menej hadanim) vychadza ze NIE neda sa spravit odpocet dph. Jedine ze by si to rovno nakupil bez dane co asi tez nebude mozne.

    #206072
    keff
    Účastník (Participant)

    2.8 GHz C2D ma pri bezne praci kolem 40-50 stupnu. Nejvic co sem postrehl bylo pri renderovani z Vraye, to sem mel nad 75 a vetrak hucel jak das. Ale zas to vytizeni bylo maximalni.

    #206074
    iGor pro
    Účastník (Participant)

    ja mám momentálne 15 mbp 2,66 ghz a mne to s prehladom vyhovuje :)
    keď zaťažujem príliš procák tak mám teplotu okolo 80 C . a v tej chvíli neradno sahať a dotýkať sa ničoho iného ako klávesnice a trackpad :D a aj to som sa už naučil s magic mouse a wireless keyboard eliminovať.
    mac je stále rýchli ako fras takže do nových modelov nejdem ale v lete si spravím radosť a pôjdem do SSD :D

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.