uz je vonku 10.7.3

Domov Diskusné Fóra Ostatné uz je vonku 10.7.3

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 76 )
  • Autor
    Príspevky
  • #301313
    sa
    Účastník (Participant)

    Neviem .stiahol som a mozila, safari , finder….. vsetko ceske.
    Neviete poradit. Dakujem.

    #301332
    maiob
    Účastník (Participant)

    no ja som dnes presiel z 10.6.8 na 10.7.3 a vsetko ide bez problemov, MBP 13″ 2010

    #301349
    renad
    Účastník (Participant)

    sa:
    v systémových preferenciách – jazyk a text – musíš mať slovenčinu na prvom mieste …

    #301356
    sa
    Účastník (Participant)

    dik ale mam a nic. netreba este nieco spravit.
    dakujem.

    #301358
    lindus
    Účastník (Participant)

    restart!

    #301362
    edkis
    Účastník (Participant)

    Mam iMac 27-inch, Mid 2011 no po update na 10.7.3 sa po prebudeni zo sleepu nevie pripojit na wifi. Musim vypnut zapnut wifi v OSX alebo sa odhlasit a prihlasit. Ma niekto obdobny problem ?

    #301365
    Mito
    Účastník (Participant)

    edkis: Ten problém som mal na 10.7.1,10.7.2 a potom som si kúpil Apple Airport Extreme a zmizlo to,neviem ako na 10.7.3

    #301367
    maiob
    Účastník (Participant)

    po vcerajsom a dnesnom testovani mam zatial osobne taky dojem ze to ide vsekto akosi rychlejsie, a to som upgradoval SL > Lion , najma prebudenie so spanku trva menej, a pripaja sa na wifi dost rychlo, takze z mojej strany velka spokojnost

    #301372
    ruidos
    Účastník (Participant)

    ahojte.
    mam len dotaz. ked ste nahodili 10.7.3 tiez ked zapnete napriklad iTunes tak mate cast po slovensky a cast po cesky ?
    http://cl.ly/3y3L0T1T2b3P3l461P0U
    iPhoto
    http://cl.ly/030u1w3Q3O401E2c2g2Z

    ak je to detail,len ci mate to iste alebo robim niekde chybu

    dik za radu

    #301373
    palo s.
    Účastník (Participant)

    LackoB,

    Nestresuj. Ak mas zalohu Timemachine, tak by som spravil cisty restore liona:

    What is OS X Lion Internet Recovery and how does it work?

    Tu je tiez celkom dobra rada:

    http://appleforum.sk/f33/ako-nain%C5%A1talova%C5%A5-liona-op%C3%A4tovne-stiahnu%C5%A5-alebo-urobi%C5%A5-%C4%8Dist%C3%BA-%C5%A1tal%C3%A1ciu-653/

    Ak nemas medium na ktorom je lion, tak tam daj snow liopard a z apptore si stiahni lion 10.7.3

    Mimochodom, pre upgrade je dolezita rada stiahnut combo update a nie updatovat cez system. Vtedy by to malo pracovat. Combo update je tu: http://support.apple.com/kb/DL1484

    Tu je tiez forum na tuto temu:

    https://www.macblog.sk/forum/discussion/29589/ako-na-cisty-update-1073/#Item_0

    #301375
    ruidos
    Účastník (Participant)

    tak je ta slovencina vsade alebo je tam ta migracia ?

    #301377
    Crossman
    Účastník (Participant)

    ruidos: Myslím že nie je preložený celý OS… Ja mám v slovenčine napr Mac Appstore ale iTunes nie… a druhý jazyk čestinu ti dáva preto, lebo v jazykových nastaveniach máš pod slovenčinou čestinu.

    Inak žiadne problémy som nespozoroval ani som nepoužil to COMBO.

    #301404
    nocom
    Účastník (Participant)

    To combo taky neni vzdy zachrana co jsem ruzne cetl, ale je to aspon vetsi jistota. Ja sice problemy nemel ani pres klasicke update (MBP 13″ mid 2010), ale jen bych jeste podotknul, je dobre vzdycky udelat repair permissions i pred aplikaci updatu, tedy ne jenom potom, jak je to vetsina asi zvykla delat.

    #301407
    LackoB
    Účastník (Participant)

    Palo.s.:
    Ti poviem, že som vyskúšal aj ten Recovery Mode, ale ja som mal Liona stiahnutého z torrentov a tam sa to asi pokazilo. Našťastie mám ešte starú zálohu s celým systémom, kde je Snow Leopard, tak to tam skúsim nahodiť a potom toho Liona fakt stiahnuť z netu. Nikdy sa mi nič také nestalo s iným OS X, iba teraz s Lionom. Pochopil som, že záloha Time Machine musela byť corrupt, a preto sa to sústavne pri nahadzovaní zaseklo. Divné mi ale je, že aj keď úplne zmažem Macintosh HD, ale úplne a naformátujem ho znova a idem inštalovať toho stiahnutého Liona tak je to celé v Maďarčine. Nevieš, ako to zmeniť na English? Díky.
    LB
    P.S. To o tom Combo Update som si prečítal aj ja, ale až po tom, ako som to celé zbabral. A aj to s tou opravou práv.

    #301411
    franzi6015
    Účastník (Participant)

    System je v slovencine.. ale prihlasovacia obrazovka je stale v cestine. Da sa to niekde zmenit ?
    Mam mac mini asi dva tyzdne, takze opatrne :)

    #301423
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    OT : Posledny funkcny system od Applu sa vola Snow Leopard. Skoda vyhodenych penazi za Liona

    #301433
    renad
    Účastník (Participant)

    Po dvoch mesiacoch s OS X Lion konštatujem, že je to úplne stabilný a svižný systém. Považujem ho za dosť výrazný upgrade oproti predchádzajúcim verziám.
    Čo by som však doporučil – je čistá inštalácia nielen samotného systému ale aj aplikácií, naozaj sa oplatí venovať tomu čas, a taktiež doporučujem inštalovať posledné verzie vašich aplikácií, pretože mnohé z nich prešli upgradom práve kvôli OS X Lion.

    #301437
    suxx
    Účastník (Participant)

    Na Macbook pro 13 early 2011 prebehol update bez najmensich problemov. Prepracovane zmeny je citit cize len tak dalej.

    to eraserv6: Presne ako pisal renad treba spravit cistu instalaciu a budes mat z neho “funkcny system ” pretoze slape ako hodinky. Zatial som nemal ani jeden problem a to na nom pracujem denne x hodin.

    #301440
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    suxx : Ja som zaryty zastanca “cistych instalacii”, cize ziadnych upgrade, ktore su nespolahlive a castokrat produkuju viac bolesti hlavy ako uzitku.
    Mal som spociatku Liona ako nadseny uzivatel noveho OS ale nadsenie rychlo opadlo. Nechcem sa obsirnejsie rozpisovat preco ale jedna z hlavnych dovodov bol(a) Expose a oneskorena reakcia na odozvu vyvolania kontextoveho menu(double tap na trackpade). Konkretne pri Expose absolutne nelogicke nezobrazovanie minimalizovanych okien. Predsa ak mam minimalizovanych xyz aplikacii tak pri expose je logicke aby mi ich zobrazoval a nemusel som dodatocne smatrat a hladat po docku aby som ich vyvolal.
    Odozva pri double tap je oneskorena a niekedy nan vobec nereaguje a ja vobec nechapem preco to tak perfektne funguje pri SL!
    Kazdopadne staci si precitat par prispevkov tu na macblogu o problemoch s znovupripopjenim na wifi po zobudeni zo sleep alebo o pouziti “kext-ov” z SL aby to wifi vobec akotak fungovala – az mi je do placu.
    Tazko mi to pripomina windows maniere.
    Dam tomu este trochu casu kym Lion dospeje a dozreje a snad potom budem moct definitivne bilancovat.
    Zatial je pre mna jednoznacnym favoritom SL.

    #301447
    nocom
    Účastník (Participant)

    @eraserv6: Podle mne je to fakt tezce OT, problemy jsou vsude: http://www.macrumors.com/2012/02/03/snow-leopard-security-update-kills-powerpc-apps-using-rosetta/

    Uprimne, vzpomente si, jak se nadavalo zrovna na Snow Leoparda v jeho rannych verzich. Nevim, kdy jsi mel Liona, ale konkretne ja jsem zaznamenal vyrazne zlepseni u verze 10.7.2, do te doby mi pripadal jaksi pribrzdeny, ted je rychlostne sovnatelny se SL. Funkcni problemy nemam (tim netvrdim, ze nejsou) … Popravde, mi to ale vicemene pripada porad dokola, vzdycky s novou verzi se objevi % lidi, ktere to povazuje za spatne, jak uz jsem naznacil, staci se podivat do historie. Pokud ma nekdo problemy, asi je idealni pockat.

    Ad minimalizace: Lion zobrazuje min. okna, ale dole pod carou. Velky nahled ukaze na pridrzeni mezerniku (ale to urcite kazdy vyzkousi, kdyz vi, ze se tak zvetsuji nahledy v Expose). Jinak minimalizaci jsem vzdy pouzival naprosto raritne, protoze pro to nevidim duvod, kdyz potrebuji cisto, hodim si danou vec na novou plochu. Naopak ocenuji zachovani pouze aplikacniho Expose a nahrazeni Expose pro vsechna okna prave Mission Control, protoze predtim to zvlast na mensich displejich pri mnozstvi oken nebyla zrovna legrace se v tom orientovat.

    Ad doubletap: pokud se bavime o tom samem, ja tuknu dvema prsty, duobletap nepouzivam

    Kdyz se na to celkove podivam, k Snow Leopardovi mne tahne zpatky snad uz jen nazev, Lion neni zrovna moje oblibena kockovita selma :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 76 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.