Ukradnuty iPhone 4

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 59 )
  • Autor
    Príspevky
  • #279457
    raul
    Moderátor

    Skor naopak, nie? Viac-menej sa mu nevrati, cest vynimkam :D

    Ale to s tymi spravami je velmi dobry napad… A hned – ma niekto novy mobil? skontrolujte mu seriove cislo :D

    #279581
    Speedy
    Účastník (Participant)

    modemw: vdaka za info a rady uz som si to nadstavil ako si pisal…

    #279589
    r-asto
    Účastník (Participant)

    Find My iPhone ostal pravdepodobne aktivny preto, že ten užívatel iba aktualizoval iPhone na novší firmware.

    #279590
    ajvet007
    Účastník (Participant)

    Dreamer – este mi povec odkial si – lebo viem o jednom ktory nasiel 4 ????? povec mesto a ja ty poviem ci ho budes mat alebo nie !!

    #279601
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    r-asto:
    Tiez si myslim,ze ho len zaktualizoval. Pri preplachnuti to nieje mozne vyhladat cez Find My iPhone. Vsetko sa v nom zmaze…

    #279602
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    ajvet007

    Stalo sa to v meste Námestovo, ktoré je na Orave. Ale tak uz sa mohol pohnut kdekolvek…

    #279618
    ajvet007
    Účastník (Participant)

    Dreamer
    velmi rada bi som ti pomohla ale ten mobil nasiel na vychode !! prepac ale verim tomu ze ho najdu pretoze moj brat tiez stratil 4 a nasiel ho pomocov policie takze nemas sa coho bat

    #279623
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    :) A ako dlho to v jeho pripade policii trvalo?

    #279639
    ajvet007
    Účastník (Participant)

    asik meisac alebo 2 mesiace

    #279641
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Je to len nieco vyse tyzdna, čo som to ja nahlásil. Oukej tak jedine počkám, čo iné :)
    Ďakujem za príspevky :)

    #290248
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym zucastnenym za pomoc. Telefon sa nakoniec nasiel a priniesli mi ho policajti. Ale znovu oslovil som znameho policajta a ten to posuril. Inak by sa podla mna nenasiel. Trvalo to cele 2 a pol mesiaca a som neskutocne stastny, ze sa nasiel a je uplne v poriadku. Lebo byvaly “majitel” ho nosil v obale a staral sa on, takze ziadne znamky pouzivania. huraaaaaaaaaaaa :)

    #290251
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Skvela zprava! Gratuluju. Jen se divim, ze to trva tak dlouho a ze pocet nalezenych iphonu neni vetsi? Prece konkretne v pripade TM iphonu, bude pomerne tezke, ne-li v podstate nemozne ho prodat nekomu v zahranici, nebot je locknuty. A jednoduchy a hlavne trvaly unlock je v podstate stale v nedohlednu. Takze pokud se znovu objevi v systemu, tak nejspise tady na slovensku? A protoze operator ma v zaznamech imei kazdeho prodaneho telefonu, nemuze byt prece tak tezke ten telefon vypatrat, pokud se znovu pripoji do site, byt s jinou sim kartou? Takze by melo stacit dat nejaky warning na konkretni imei a jkmile naskoci, staci si pro nej dojit? Nebo neco zasadniho prehlizim? ;)

    #290256
    Leryth
    Účastník (Participant)

    Gratulujem .) … aj ked tiez ma to zaraza preco to trvalo tak dlho hmmm…

    #290259
    suley
    Účastník (Participant)

    dlho? keby nemal kontakt na fizlov tak ho neuvidi asi nikdy ;)
    kazdopadne dobra sprava. gratulujem ! :)

    #290260
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @odklizec
    prehliadas len jednu drobnost a tou je zakon. Nikto nemoze len tak sledovat cloveka na zaklade nejakeho tvrdenia ze vlastni kradnuty telefon. A kedze na SVK (asi aj v cechach) funguje sudnictvo (a pridruzene organy) tak ako funguje, tak cela tato byrokracia trva aj pol roka (alebo viac).

    #290264
    odklizec
    Účastník (Participant)

    sleepwalk3r, pockej, ja necekam ze budou aktivne sledovat nejakou osobu? Ja ocekavam, ze v pripade ze se UKRADENA vec objevi v systemu, system zareaguje hlaskou “telefon s IMEI xxx nahlasen jako “zcizeny”.Myslim si, ze neni zakon, ktery by zakazoval lokalizovat ukradnou vec? Pokud je vec nahlasena jako kradena, operatorovi nemuze nic branit aby nahodil IMEI do specialniho listu kradenych mobilu a v pripade aktivace mobilu, bezodkladne postoupit informace policii (tel. cislo, lokalizaci). Podle mne se to tak i deje, jen to trva nejak dlouho? Plno beznych odblokovanych mobilu nejspis konci na ebay a v nenavratne v zahranici. Ale locknute mobily a specialne iPhony podle mne konci na mistnim trhu. Takze nemuze byt problem je lokalizovat.

    #290266
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    No a prave o tom hovorim… kym sa ta vec oznaci OFICIALNE za ukradnutu, a vybavia sa vsetky tie papiere okolo toho, tak to (u nas) trva hovadsky dlho.

    #291391
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Dakujem dakujem. :)
    Takto. Ked som kradez oficialne ohlasil na ORAVE, kde sa to stalo nemal som so sebou krabicku ani zarucak, takze ma poslali ohlasit to s tymito vecami tam kde byvam, cize do NITRY a ze policia si to posunie navzajom. Ja som vedel,ze sa telefon zamerat da,co mi potvrdlili aj policajti na Orave. No ked som to nahlasoval v NITRE a pytal som sa policajta na lokalizovanie. Povedal mi,ze toto sa robi len ked sa stratia nejake osoby, pripadne auta a ze sa to vykonava na sudny prikaz.Ze je to drahy pristroj a bla bla bla. Nemal zaujem proste. WTF? A moj drahy telefon nieje dost dobry nato aby sa zameral? Ale dobre no nehadal som sa. Potom som skocil za znamym policajtom a ten to vedel zamerat hned :) V tom momente ako ho zamerali presne vedeli, kde telefon je a kto ho pouziva, len to bolo treba poslat na okrsok daneho miesta, v ktorom sa fon pouziva to bol MARTIN. A Martinski policajti mali zase 30 dni zo zakona aby to vybavili. Bol som z toho uz chory,ze som nekonecne cakal a cakal. Tak som zasiel za znamym zas a ten sa zacudoval,ze ani po 3 a pol tyzdni odvtedy ako to poslali Martincanom mi nic neprislo ani mi nikdo nevolal. Ten to teda ihned posuril a nakoniec sa mi fon vratil. Ja viem 2 a pol mesiaca je dlho, ale vsetci v mojom okoli vraveli,ze sa mi urcite nevrati. Ale ja som stale veril a behal za tym. Inak ako vravite beznou cestou je nadej velmi mala. Ja som mal stastie,lebo keby to mal nejaky typek co je s policajtami jedna ruka, pochybujem,ze sa vrati.
    A co sa tyka tej databazy kradnutych fonov, to nieje zly napad. Len nato treba aj ludi aby sa o to zaujimali. a nasa policia…. Inak ja som mal v nom aj GEVEY kartu,lebo bol locknuty na TM. Takze v tomto pripade nemusel pouzivat TM,ale akukolvek simku :)

    #292819
    tomykar
    Účastník (Participant)

    zdravim, chcem sa opytat ci si viem otestovat funkcnost aplikacie najst moj iphone (mam 4s 32 gb a funkciu som zapol cez spravu uloziska icloud v menu telefonu).. chcem to iba vyskusat bez toho aby sa to zablokovalo alebo co ;) je to moj prvy iphone, takze nemam skusenosti)

    #292834
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Nejdem generalizovat, ale podla mojich osobnych a nie prijemnych skusenosti sa to v Martine kseftarikmi, podvodnikmi a zlodejickami len tak hemzi.

    A to som sa vyvaroval vulgarizmov. Vseobecne, je to tam sama kurva. Cest vynimkam

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 59 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.