Prosím o radu: Air 11,6 alebo Pro 13,3 ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Prosím o radu: Air 11,6 alebo Pro 13,3 ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 49 )
  • Autor
    Príspevky
  • #258483
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    Ked chces takmer vsetko upgradovat nebolo by lepsie kupit radsej 13″ MBA, ktory ma 1,86 GHz a 128 SSD uz v zaklade ? :D

    #258484
    Mito
    Účastník (Participant)

    Tiez ma to uz napadlo,ale nema to mechaniku.Citam,ze MBP 13,3 ma graficku od intelu nejaku 3000 HD (ak sa nemylim),utiahne ta grafika daco? :) Dakujem.A aku grafiku ma MBA 11,6 a 13,3 ?

    #258487
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    Sucasne MBA maju GF 320M, rovnaku ako ma MBP 2010. Ta Intelacka je o trocha slabsia ale ako som uz pisal vykonnejsi procesor jej dost pomaha. Tu su porovnania hernych testov modelov 2010/2011: http://www.anandtech.com/show/4205/the-macbook-pro-review-13-and-15-inch-2011-brings-sandy-bridge/8

    #258489
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Frankie/2 m@R3k: A kebyze zoberem Air 2011?Ked to ma tu lepsiu graficku kartu a plus ku tomu tam nebude 1,4 GHz ale 1,6 GHz? To by mohlo fungovat a cena by bola stale mensia ako pre MBP 2011,ten MBP 2010 sa bude tazko zohnavat (podla mna) a cena by nebola az taka dobra.Myslim ten Air 2011 11,6.Inak mam dalsiu otazku :) Ten Mini-Displayport,ked budem chciet si notebook pripojit na externy monitor bude ten monitor musiet podporovat ten Mini-Displayport alebo tam sa hodi nejaka ina koncovka a uz to pojde? Plus notebook bude musiet byt zatvoreny ked budem mat aj externu klavesnicu a externu mys a budem chciet ho pouzivat?(Tato veta nedava moc zmysel ale dufam,ze ma pochopite) Dik

    #258490
    ygy
    Účastník (Participant)

    Air 2011 ešte nieje a bude pravdepodobne až v septembri.
    Áno sú všemožné redukcie na všetky typy monitorov. A notebook pri použití môže byť zatvorný alebo aj otvorený. Ale skôr sa odporúča otvorený, pretože macy nasávajú vzduch skrz klávesnicu :)

    #258491
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 ygy: Dakujem,myslel som,ze tento Air co je je ten “novy”,dakujem za info.Oplati sa pockat do toho septembra? Velmi ma trapy,ze su len tie 2 USB porty,ale asi nebudem spekulovat a zoberem ten Air 11,6,128GB SSD,1,6GHz a 2GB RAMku,utiahne to ako tak hry,bude velmi prenosny a ked dokupim monitor a mechaniku tak to potom pojde ako by som chcel :)

    #258494
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Frankie: O tom sa bojim aj ja,ale pisu,ze ten Air je “cipernejsi” a rychlejsie reaguje,niektore hry dokonca zvladne v pohode ktore Pro nezvladne vobec,neviem vobec co vybrat

    #258495
    Mito
    Účastník (Participant)

    Berem s5,http://www.youtube.com/watch?v=Qp720fEnuRs tu to vysvetluju,podla tohto asi zoberem ten MBP 2011,len tam sa zase bojim o tu graficku kartu,ta je Intel 3000 HD a to je velmi slaba,zase na pomery tej Air 11,6 je tam GeForce 330M ktora je na tie pomery fantasticka,ach jaj preco nespravia notebook pre mna :D

    #258496
    ygy
    Účastník (Participant)

    ja mám ako aj iMac tak aj Macbook air . a tak ti poviem že ten Air je fakt čiperný. :) keď robím jednoduchú prácu ako je surfovanie , emailovanie, pozeranie filmov , počúvanie, office tak si ovela radšej sadám k macbooku air pretože viem že tá práca sa mi bude robiť rovnako pohodlne a niekedy aj rýchlejšie ako na 27″ iMacu. Keď mám vśak zostrihať video, upraviť qvantum fotiek, vyrendrovať video pre apple tv, tak si sadám k iMacu.

    Na prvý pohlad je macbook air rýchli ale pri výpočetnej práci sa spomalí.Ale myslím si že na to čo je macbook air primárne určený bude držať dosť dlho :) A keď zoberiem že váži jedno kilo a vopchám ho všade a môžem ho tak všade zobrať tak nieje o čom :)

    Ale ako bolo povedané keď kúpiš air alebo pro tak nikdy neurobíš zle :) myslím že nemá žiaden zmysel čakať na nové 2011 akokolvek MBA je ešte stále ani nie v pólke svojho cyklu :)

    inak ja osobne mechaniku vôbec nepoužívam a preto by som to nebral ako “must have” a neviem či vieś ale macbook air vie spolupracovať s mechanikami aj iných počítačov na lokálnej sieti :)

    #258497
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 ygy: Dakujem za velky popis,o tej mechanike som to nevedel :) S videami a obrazkami moc nerobim a ked tak,tak uz ziadny hardcore :) Videa,Hudba,Surfovanie a pisanie poznamok/prezentacii a pod. Od Applu som mal jedine Iphone 3G a to bol hrozny telefon,vsetko mrzlo a sprosto to bolo spravene,ako odolny bol dost ale sprosto spravene veci boli na nom…Ak by bol v tom Air 1,6GHz pomohlo by to,alebo to je len zbytocnost,ked postaci aj ten 1,4 GHz ?

    #258501
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Frankie: To ma napadlo,ale najblizsie kde maju nieco o Apple-och bude asi to co sa otvori v Ziline :) Kazdopadne,u mna ma Air 11,6:
    PLUS:
    Graficka karta
    Prenosna velkost
    Rychlost
    V cene 128GB SSD
    Cena

    MINUS:
    Chyba podsvietenie klavesnice(tym aj automaticke podsvietenie monitora)
    Chyba mechanika
    Iba 1,4 GHz (za mensi priplatok 1,6GHz)

    A pri Pro 13,3:
    PLUS:
    Az 2,3 GHz
    Az 4GB RAM
    Vacsia vydrz baterie
    Mechanika
    Viacej portov
    Podsvietenie monitora a klavesnice

    MINUS:
    V cene nie je 128GB SSD
    Menej prenosny ako Air
    (O tej rychlosti si niesom isty)
    Velmi slaba graficka karta
    Cena

    #258508
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Frankie: To o tom Air-e som to nevedel,niekde pisali,ze to tam nieje a ta graficka karta Intel 3000 HD udrzi aj externy monitor bez problemov? Hranie FPS hier,editacia a pod. ?

    #258509
    Crossman
    Účastník (Participant)

    2Mito: V tvojom prípade si myslím, že by Ti bol vhodnejší MacBook AIR… Reakcie bude mať svižnejšie kvôli SSD disku. Čo je veľké plus. Čo sa výkonu týka tak MBP bude rýchlejší ale na to či si písal na prvej strane Ti bohate stačí. AIR je mobilnejší a myslím že to SSD-čko využiješ viacej ako DVD-mechaniku na MBP. To podsvietenie klávesnice je pekné ale aj tak keď chytíš kde je aký znak do ruky na klávesnicu ani nepozeráš…

    #258510
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Crossman: Pozeram videa,a Air 11,6 1,6GHz a 2GB RAM by malo stacit,hranie hier to zvlada v pohode az na niektore vynimky,kazdopadne to utiahne vsetky 2007 hry na strednych poziadavkach :)

    #258511
    Crossman
    Účastník (Participant)

    Jasné že také klasické hry to utiahne v pohode :-) a na nové by si potreboval riadny stroj… BTW práve som ti chcel poslať nejaké linky na youtube , že rýchlosť je na veľmi dobrej úrovni ale ako tak pozerám už si pozrel aj ty…

    #258512
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    trosku z praxe, ten najlacnejsi MBA 11,6″, len so 128 GB SSD som kupil sestre, kedze predtym nemala pocitac, tak jej absolutne ani nedojde, ze nema podsvietenu klavesu, MBA je potrebne vnimat ako dokonale zladeny celok, som na tom skusil spracovat DVD do formatu iPod v normal kvalite a trvalo to do 45 min. co je velmi slusne, moja sestra na tom hrava hry z FB a v podstate to nevypina a zatial ziaden problem s vykonom, prave naopak, takze ak potrebujes jednoduchy maly stroj na spracovanie dokumentov, ale aj nejake narocnejsie veci, tak MBA to s prehladom zvlada, chybajuca mechanika nie je minus, ochvilu nam bude vadit vsade…

    takze, ak nerobis nejaku profi vec, tak MBA je uplne idealny

    #258514
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 All: Dakujem,myslim,ze som si vybral.Zoberem ten Air 11,6 128GB SSD s 1,6GHz a este sa rozhodnem ci 2GB alebo 4GB RAMku,rozdiel je cca 85€

    #258519
    igino
    Účastník (Participant)

    Chod do 4GB. Ziskas kombinaciu velkej pamate a svizneho disku. Za tych ako pises 85€ to stoji. A co sa tyka grafiky? Kupil som z MacAppStore Asphalt6 a vsetko ide nadherne plynule.

    #258522
    Mito
    Účastník (Participant)

    Pozeral som uz nejake gameplaye na Air-e a vsetko na tom bolo solidne,Modern Warfare 2 islo bez problemov na strednych detailoch,Most Wanted tiez bez problemov a to vsetko na 1,4GHz a 2GB RAM,myslim,ze ak by som kupil 1,6Ghz a 4GB RAM tak by to utiahlo aj novinky :) Kedy si kupoval ten tvoj? A chyba ti tam ta podsvietena klavesnica? Dik

    #258527
    igino
    Účastník (Participant)

    Stroj mam kupeny v decembri, o klavesnici som uz pisal: podsvietenie mi nechyba, pisem aj tak naslepo. A s MBA 13,3″ spokojny som. Nizka hmotnost a svizne reakcie na to pouzitie, co ty popisujes.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 49 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.