Prosím o radu: Air 11,6 alebo Pro 13,3 ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Prosím o radu: Air 11,6 alebo Pro 13,3 ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 49 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76596
    Mito
    Účastník (Participant)

    Zdravim,rozhodujem sa medzi
    Air 11,6:
    1,4 GHz
    2GB RAM
    SSD 128GB

    a

    Pro 13,3:
    2,3 GHz
    4GB RAM
    SSD 128GB

    Som student,notebook mam prevazne na domace pouzivanie ale obcas ho zoberem aj “von”.Video a foto moc neupravujem a ked uz upravujem daco tak ziadny “hardcore”.Hlavne sa mi jedna o pocuvanie hudby,pozeranie videii,surfovanie po internete a pisanie poznamok plus obcas nejaka ta “praca” ;) Baterka by mohla vydrzat aspon tych 6-7 hodin.Mechaniku moc nevyuzivam.Viacej sa mi paci ten Air 11,6,ale bojim sa o to,ze to nebude ten “plnohodnotny” notebook aky by som cakal,zase u Pro 13,3 sa bojim ho jeho velkost a myslim si,ze asi najvacsi rozdiel a asi aj najhlavnejsi rozdiel je cena,ako som uz pisal som student,takze toho moc nemam ale podarilo sa mi daco nasetrit.Vyzera to na to,ze ak by som si vybral Air 11,6 tak potom rovno novy a ak Pro 13,3 tak uz pouzivany.Co by ste mi odporucili Vy?
    Dakujem

    #258347
    miro r
    Účastník (Participant)

    cau, mam air taky ako popisujes hore. maximalne stači na to čo pises. Baterka na wifi 4 hod, bez 6 hod. mam ho mesiac a som max. spokojny.mal som pred tym 13 pro a nevidim v beznom používaní rozdiel okrem váhy a veľkosti. Ale na pro vydrží o cca 2 hod viac baterka.

    #258355
    Candy
    Účastník (Participant)

    ak pozeráš veľa filmov a veľa surfuješ, tak je 11 air podľa mňa už moc malý displej… ja mám MBP 13 a dosť ma bolia oči, keď niečo robím viac hodín. Ale vybrala som si ho aj kvôli váhe, 2 kg sa dajú nosiť bez problémov… tak sa zamysli aj nad veľkosťou displeja, v obchode som mala pocit, že je to v pohode, ale keď “čumím” niekoľko hodín na 13, neviem si predstaviť, že by bol ešte menší…

    #258357
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Candy: Ja mam teraz 12,1 a ako tak sa to da,ale cital som,ze Air 11,6 ma pomer 16:9 a,ze to vyzera ako keby to malo vacsiu obrazovku.

    2 Frankie: To ano,ale zase ta cena a pocit,ze mas novy MacBook je lepsi

    #258363
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 Frankie: Nie,lebo tam je celkom velky cenovy rozdiel,Air cca 950€ a Pro cca 1150€… podla toho co som pozeral

    #258370
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    To kupujes bez DPH? Lebo ak nie tak pripocitaj min. 150€ k tym cenam.
    Pripadne skus pohladat vypredajovy MBP 2010, ich ceny su teraz pod 1000€.

    #258371
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 m@R3k: Ano,idem to kupit bez DPH,aky je rozdiel medzi MBP 2009/2010/2011? Dik

    #258375
    jablickar123
    Účastník (Participant)

    PREDANE

    #258380
    afirrk
    Účastník (Participant)

    http://www.ievolution.sk/ Tu v Žiline sa bude otvárat iEvolution predajna (alebo ako sa tomu nadáva) a v ten den budes mat 10% zľavu na MacBook a dostanes aj magic mouse ak budes medzi prvými 20 co si kúpia macbbook… to by sa uz mozno oplatilo :) Teda ak bývaš niekde blízko

    #258382
    raul
    Moderátor

    macbook air je super – jedine, co ma od neho odradilo a moze sa to zdat banalne, bola absencia podsvietenia klavesnice.

    #258401
    igino
    Účastník (Participant)

    raul: toho jedineho som sa bal. ALE, jednak robim vacsinou cez den, kde mi podsvietenie nechyba a na druhej strane clovek ked robi nejaky ten rok na PC, tak aj bez toho ze by sa ucil strojopis, dokaze pisat aj “na slepo”. Presne tak, ako pisem aj teraz.
    mito: rozhodujes sa medzi Air 11,6 a Pro 13,3. Co tak vyskusat si 13,3 Air? Ma vacsiu vydrz na bateriu ako 11,6, ma displej s rozlisenim 1440×900 bodov (co maju 15 Pro). Isiel som do neho trosku s obavami, nakolko som prechadzal z MBP15 Pro s velkym diskom, RAM-kou, silnou grafikou. Avsak po cca 3 mesiacoch pouzivania by som uz tazko presiel na iny notebook. Spokojnost az na pudu. Akurat som pri objednavke zadal, ze chcem 4GB pamate. Neskor to totiz uz nerozsiris, nakolko je RAMka na doske.

    #258418
    Mito
    Účastník (Participant)

    Aha,dakujem.vsade kde citam tak hovoria len o tej 11,6ke.Ta 13,3 by som sa jej skorej bal,pretoze to by to uz stratilo vyhody tej svojej prenostnosti aj lahkosti (aj ked par gramov na viac nevadi…).Znami ma Macbook a hovori,ze by siel radcej do Pro.Pisem bez toho aby som sa pozeral na klavesnicu,a to skoro vzdy ale zislo by sa mi to podsvietenie :) Samozrejme,ze to nie je ten dolezity fakt

    #258421
    Mito
    Účastník (Participant)

    No tak dostala sa mi ponuka,ORIGINAL,priamo z predajne Macbook Pro 13,3,ten najnovsi,2x2GB RAM,128GB SSD,2.3 GHz,i5.Cena je 950€,za Air,ten co som pisal (1,4GHz,2RAM,128GB SSD) ma bude stat 650€ Tiez original,priamo z predajne.Vsetko sa jedna o dovoz,priamo od Applu.Teraz myslim,ze uz mam rozhodnute o ten Macbook Pro,ma niekto nejake pripomienky co by sa mi viac oplatilo teraz? Dakujem

    #258423
    modemw
    Účastník (Participant)

    Ja by som isiel skor do toho MBP. pridam ti dalsi pohlad: ja to nosim so sebou do skoly, ale ked pridem domov, pripojim ho na externy monitor a externu klavesnicu a pouzivam ho de facto ako mac mini a nemozem si vynachvalit. neviem ci air ma vystup na monitor, no na skole pouzivam aj ethernet a aj preto som sa rozhodol pre pro namiesto air.
    vyhody ktore mna presvedcili k Pro namiesto Air:
    – podsvietena klavesnica
    – ethernet
    – vydrz na baterku – asi najvacssia vaha pri rozhodovani
    pri Aire som sa bal 2 veci: absencia podsvietenia a absencia DVD mechaniky, ale samozrejme, nepamatam, kedy som ju naposledy pouzil.
    ak uz mas nejaky mac, tak by som doporucil ten air. Ja vsak mam len ten jeden MacBook Pro a chcem ho pouzivat aj ako stolovy takze u mna zvitazil Pro.

    #258426
    ygy
    Účastník (Participant)

    ja som bol na tom rovnako ako ty :) akurát ja komp nosím každučký deň do školy. Preto som bral Air.
    Nemôžem si vynachváliť. Zvláda dokonca aj hry. :D call of duty4 alebo counterstrike sorce na plných detailoch :)

    #258427
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    Mito: MBP 2009 + lepsia grafika = MBP 2010 + lepsi procak – slabsia grafika = MBP 2011
    Ja som sa tiez rozhodoval ako ty, nakoniec som kupil MBP a zistil som, ze to co by mi pri Aire najviac chybalo nie je ani podsvietena klavesnica, ani ethernet ale Apple Remote :D (najnovsie Airy nemaju snimac na dialkovy ovladac a tak isto im chyba snimac svetla pre regulaciu podsvietenia)

    #258445
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 modemw: Presne to to aj ja planujem,ze doma si ho pripojim ku externemu monitoru,ak by som zobrail Air tak by som musel dokupit este mechaniku :/ A neviem,ci by to vobec utiahlo.Ten Pro ma vsetky tie vlastnosti co by som potreboval,mozno daco aj naviac a 300€ nie je len tak hore dole.

    2 m@Rek: Takze Pro 2011 je nieco medzi 2009 a 2010? Dobre som to pochopil? :D

    #258455
    ygy
    Účastník (Participant)

    macbook air mi ťahá v plnej kráse 27″cinema display :) tam nieje žiaden problém :) mnnohokrát ludí od airu odradí práve papierová špecifikácia. Najlepšie spravíš ak si oba vypožičiaš (túto možnosť ponúka takmer každá značková kamenná predajňa ) a porovnáš si to sám.

    #258473
    m@R3k
    Účastník (Participant)

    Niee…2010 je medzi 2009 a 2011 aj ked ma z nich najvykonnejsiu GPU, model 2011 zachranuje o dost vykonnejsi CPU. Ale kedze uvazujes o Aire s 1,4 GHz tak asi extra vypoctovy vykon nepotrebujes.

    #258478
    Mito
    Účastník (Participant)

    2 m@Rek: Aha,a,kebyze sa jedna o 1,6 GHz a 4GB RAM? Alebo tolko GB RAM-ky by bolo skoda,ked tam je “len” 1,6 GHz? Vypocital som to tak,ze ak zoberem Air 11,6: 4GB RAM,1,6 GHz,128GB SSD a ku tomu tu mechaniku externu,tak ma to bude stat 1017€.Ak by som zobral Pro 13,3 (ten najnovsi) 8GB RAM,128GB SSD,2,3GHz tak by ma to vyslo 1135€.A ak by som zobral Air 11,6 s 1,6GHz,2GB RAM,128GB SSD a ku tomu este externu mechaniku tak by ma to vyslo 947€. Co vy na to? Dakujem

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 49 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.