macbook pro 2016 vymena baterie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware macbook pro 2016 vymena baterie

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #533607
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    ahojte,
    1. mam macbook pro 2016 13″ bez touch baru na ktorý je vypísaný program vymeny baterie ale potom čo som zadal moje seriove čislo na stranke apple tak udajne nespada pod tento program. Viem sa nejak dopatrať prečo konkretne pripadne nejak to riešiť keďže tento mac má 50 cyklov, vypína sa pri 30-40% baterky? Pritom model by mal splňať všetky podmienky a aj vyrobeny bol v období, kedy sa vyravali taketo problematické kusy.

    2. Mate niekto skusenosť s vymenou baterie v takomto macbooku??? Vedeli by ste to niekto vymeniť za nejake rozumnejšie peniaze ako servis??

    Ďakujem

    #533619
    quadra
    Účastník (Participant)

    Pri vymene baterky sa meni cely top (vratane klavesnice) – samozrejme hovorim o oficialnom postupe Apple. Odporucam zobrat do Apple Store (najblizsi mas vo Viedni) a porozpravat sa s technikom, ten urobi diagnostiku.. pripadne dovod, preco by to nemalo spadat do servisneho programu vymeny. V najhorsom pripade by ta to malo stat do 200 EUR (tolko je tusim vymena baterie, ktora nesplna Apple poziadavky).

    #533637
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    no už som prevolal s českou podporou 20 eur kde omielali len to, že nevedia zistiť prečo a radili vyskušať všetky veci ktore už som skúšal a ktore by som si vedel vygoogliť za 2 minuty

    No predraženie o 200 eur je veľa, predsa len baterka s 50 cyklami je “nová” baterka tak fakt sa mi nechce vyhadzovať 200 eur keď by sa mal ktomu apple postaviť inak

    #533638
    quadra
    Účastník (Participant)

    Preto ti radim ist do Apple Store a tam to osobne prebrat s technikom.. ten ta nemoze tak odpinkat ako podpora na telefone, kde sa tocis dokola..

    Ja som si ceny Apple nevymyslel :-) Na druhej strane, kedze sa meni cely vrch aj s klavesnicou, tak 200 EUR je este dobra cena.. alebo to este mozes zahrat na vymenu klavesnice, ze ti blbne (a budes mat novu bateriu v ramci vymeny) v ramci servisneho programu (to mozes skusit aj v nasich servisnych strediskach).

    #533639
    dfx
    Účastník (Participant)

    Tu daj seriove cislo, ci sa vztahuje nanho vymena baterie:

    https://www.apple.com/support/13inch-macbookpro-battery-replacement/

    #533641
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    @quadra – dik za tip tú viedeň budem brať ako najkrajnejšiu možnosť nemmam momentalne uplne možnosť tam ist. No zahrať to na vymenu klavesnice nemusím :D realne blbnú 2-3 pismenka, tak že potrebuju vačší tlak a pri bežnom písaní nenapíšem 2 z 3x tieto pismena takže skusim toto asi skôr …pozriem tuto skusenosti so servisnymi strediskami a do jedneho z nich ho zanesiem


    @dfx
    – ako som písal po zadaní serioveho čísla mi vyhodí že tento macbook nezapada pod program vymeny a netuším prečo

    #539964
    spydy
    Účastník (Participant)

    @Tomas128 – ako si vlastne poriesil ten problem? U mna MBP13 2017 sa to zacalo objavovat pred mesiacom. Baterka ma cca 50 cyklov, ked je na 30/40% NTB sa vypne, bez akehokolvek varovania. Status baterky je – Vykonajte udrzbu baterie. Skusal som vsetky postupy ako reset SMC atd., ale bez efektu. dik

    #540023
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    Zaniesol som to do Swissu, stým že mi blbla aj klavesnica aj baterka a asi za 2 dni vymenili oboje bez problemu … neviem či baterku menili kvoli tomu že je ju nutné meniť kvoli klavesnici alebo nie ale vybavili všetko takže spokojnosť

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.