macbook air alebo pro

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware macbook air alebo pro

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83064
    beny39
    Účastník (Participant)

    ahojte
    chcem od vas poradit rozhodujem sa medzi macbook air 13 I5 1,7 mbp taktiez 13 I5 2.4
    pouzivam pc na tvorbu hudby ableton atd a obcasne hranie ako dj
    firewire nevyuzivam a vsetko mam na externom disku takze mi nezalezi na ulozisku pc
    a aby som nezabudol sem tam zapnem photoshop zatial co som sledoval recenzie tak air je rychlejsi vdaka ssd disku ma aj lepsi dsp aky je vas nazor

    #296603
    murriik
    Účastník (Participant)

    Nedávno som kupoval MacBook,riešil som podobnú dilemu, teda bol som rozhodnutý pre Air, no zrovna ho nemali skladom nikde na Slovensku a tak som kúpil Pro. Plusy Airu sú jasné, ako hovoríš – je ľahší, tenší, má lepší display. Nejaký ten piatok fungujem na Pročku a myslím že chybu nespravíš ani ním. Čo je však hlavné – na Pročku môžeš výkon zvýšiť hocikedy, buď dokúpením RAM (ktorú pri náročnejších úlohách ako je PS alebo iný komplexnejší softvér oceníš) alebo SSD diskom, narozdiel od Airu, kde môžeš vymeniť len disk, ktorý sa však nezháňa ľahko a je drahší než klasické 2,5” SSD disky. Ďalšia, pre teba možno nepodstatná vec je rám okolo displeja pri Air, ktorý je podľa mňa hrozný. Takže je len na tebe ktorý si vyberieš, keby mám teraz kúpiť znovu, tak by som znovu váhal, Pročko ma proste celkom potešilo :)

    #296608
    radovan192
    Účastník (Participant)

    beny39: chod do obchodu, postav si ich vedla seba a rozhodni sa :-))) lebo 100 ludi = 100 chuti. Na tvoje pouzivanie Ti budu postacovat oba, aj ked pre Photoshop bude lepsi asi MB Air.
    Ja mam MB Air 1.1 a planujem novy a znova pojdem do Air-ka, ale to je moj subjektivny nazor.

    #296610
    Speedy
    Účastník (Participant)

    Ze vyhladavanie tu nikomu nic nehovori ani na novy rok ?
    Smutneee…
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/27524/kupa-macbook-air-vs-pro-/#Item_4

    #296627
    trackIDerNR
    Účastník (Participant)

    beny39 ak chces mac pouzivat na ableton a hranie ako dj tak chod jednoznacne do PROčka.koniec koncov este som nevidel dja ktory by pouzival na djing AIR :-) ale ako ti povedal radovan najlepsie bude behnut do predajne a vyskusat si oba modely a rozhodnut sa…

    #296706
    beny39
    Účastník (Participant)

    no to je pravda ze dj maju pro ale hlavne koli firewire to som pouzival asi cca 4 mesiace na zvukovu kartu ale ak pouzivas konzolu ako traktor pro s4 tak vsetko je cez usb a oba macbooky ich maju dva v rovovnavaniach co sa tyka rychlosti je lepsi air a pro ma len o 14 percent lepsi procak na druhej strane co sa tyka rosirovania je lepsi pro .hudobne aplikacia vyuzivaju vecinou 32bitov takze 4gb ram je az az najlepsie je kupit pro s ssd diskom ale je to dost penazi a rozdiel minimum ak nepouzivas cd rom samozrejme

    #296713
    AirKo
    Účastník (Participant)

    ja som si pred necelým mesiacom zakúpil air 13″ a som nesmierne spokojný … no len ta kapacita ssd disku nejako nepostačuje…jasná voľba by bola z pro 13″ mechaniku vyhodiť a dať tam ssd…keď ti nesúri kúpa, počkaj na novú generáciu

    #296714
    JFK.
    Účastník (Participant)

    neviem, tu je to také aj-aj …ale tak asi PRO ak si DJ.

    #296729
    beny39
    Účastník (Participant)

    asi zoberiem MBP s ssd procesor i5 2,4 a ssd dufam ze to bude slapat
    skusim pockat mesiac ale pokial viem maju sa aktualizovat MBA teda rozsirovat o 15 model

    #296730
    AirKo
    Účastník (Participant)

    to by bola dobrá voľba, tak o mesiac sa určite aktualizovať nebudú…ešte ani neboli predstavené nové procesory Ivy Bridge od Intelu, ktoré v nich majú byť osadené

    #296757
    beny39
    Účastník (Participant)

    zaujimave poznanie je ze air je aj tak rychlejsi oproti pro s ssd diskom nakolko udajne cd rom procko spomaluje oproti air velmi vela uzivatelov nahradza MBP za air

    #296892
    AirKo
    Účastník (Participant)

    to kde si také vyčítal? toto som ešte nepočul…

    #296920
    beny39
    Účastník (Participant)

    na jednej anglickej stranke ved pisem ze zaujimave poznanie ja som o tom tiez nepocul urcite nepotvrdena vec pozeral som procka s ssd diskami a super len ten dsp ma mrzi na MBP 13 :( ale inak to slape pekne rychlo stale uvazujem co zoberiem

    #296924
    raul
    Moderátor

    air ma lepsi display ako mbp?

    #297029
    beny39
    Účastník (Participant)

    ano macbook air13 ma lepsi dsp ako macbook pro 13

    #297035
    maiob
    Účastník (Participant)

    no neviem ci slovo lepsi = vyssie rozlisenie; pre mna lepsi znamena rozdiel technologie napr TN vs VMA, IPS atd atd … je pravda ze MBP ma rozlisenie mensie ale to az take strasne nie je, kto potrebuje viac pripoji externy monitor,ale myslim ze tento rok sa to zmeni aj ked nepredpokladam to ultra hi tutti frutti rozlisenie
    2xxx X 1xxx tak to HD ready a FullHD bude uz standardne

    #297052
    bloko
    Účastník (Participant)

    Mam dva mbp 13 polrocne 4GB a jeden mba novy 11 4GB 128 uz pouzivam len mba. ani nevahaj

    #297059
    AirKo
    Účastník (Participant)

    svoj názor sme ti povedali, teraz je už len na tebe sa správne rozhodnúť

    #297122
    beny39
    Účastník (Participant)

    no pouvazujem ludia ale je to tazke

    #299402
    peterznr
    Účastník (Participant)

    Ja by som bral 13″ MBP a prikúpil by som 64GB SSD disk za cca 60 EUR. Ten by som osadil miesto DVD mechaniky a tú pripájal v prípade potreby ako externú.
    OS by bežal na SSD disku a na klasickom HDD by boli dáta. Bolo by to rýchle a zároveň lacné riešenie.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.