kupa – macbook air vs pro ?

Domov Diskusné Fóra Ostatné kupa – macbook air vs pro ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 62 )
  • Autor
    Príspevky
  • #81795
    Anonymný
    Neaktívny

    zdravim, planujem kupu macbooku, potreboval by som poradit od skusenejsich ludi a profesionalov …
    takze rozhodnutie by bolo medzi:
    macbookom pro 13″ i5 2,4GHz SSD by som uz nedaval, koli cene
    macbookom air 11″ i5 1,6GHz 64GB SDD a mozno rozsirit by som si dal RAM na 4G
    potrebujem aby bol velmi svizny … zapnutie a vypnutie co najrychlejsie … rychle konvertovanie, citanie, zapisovanie…praca s grafikou … tvorba stranok … prehliadanie internetu a mnoho dalsich …

    #288614
    Mito
    Účastník (Participant)

    Rozhodoval som tak pred cca dvoma mesiacmi a zobral som Macbook Pro 13. Záleží,tak či tak nebudeš robiť grafiku na 11 alebo 13 a dokúpíš si externý monitor,na svižnosť potrebuješ SSD disk,konvertovanie,čítanie a zápis to všetko ma nastarosť SSD disk a tvorba stránok je stále lepšia na vačšom,internet sa dá aj na 11,6 tak na tvojom mieste tú 11,6 a 4GB RAM, predsa to už má aj i5 :)

    #288615
    Speedy
    Účastník (Participant)

    Osobne ani jedno…

    Macbook pro 13” i5 2,4Ghz bez SSD – 1195€
    macbook air 11”i5 1,6Ghz 64GB SSD – 965€ + 4GB ram= 1069

    Radsej by som kupil macbook Air 13,3” i5 1,7Ghz , 4GB ram 128GB SSD za 1265€

    Kedze pises ze SSD by si nedaval na tom macbooku pro tak asi nemas vela financii..Ale tych 1200€ teda asi mas kedze pozeras aj ten macbook pro..A rozdiel medzi pro a tymto airom co ti tu pisem je 65€.
    11”ku by som nechcel a ak chces aj tak tenky air-koli hrubke, tak skor 13,3”. koli financiam si dal asi 11”a nie 13”…A do procka SSD ti peniaze nevydaju, tak aj tak ber ten macbook air 13,3”’…
    Mas tenky macbook air, vykon dostatocny, nebudes sa slepit na tej 11”, a mas tam aj SSD.
    Podla mna je tvojim riesinim to, co by so msi kupil aj ja a aj so mti to odporucil :)
    PS: tiez riesim ci kupit air alebo procko…Alebo rovno 15”…
    Ale macbook black fici tak mam cas…Mozno az o rok ak bude nova rada takze mam cas a nesuri ma to :)
    Dufam ze som ti pomohol :D

    #288619
    max7323
    Účastník (Participant)

    a do pondelka mas 12% off – studentsku zlavu tak este aj usetris

    #288626
    Anonymný
    Neaktívny

    takze ak vynecham tu tvorbu stranok, grafiku a zostal pri sviznosti, rychlosti, zapisovani, citani, konvertovani a celkovy rychly proces tak asi ten air 11″ a 4gb ram a najma tej SSD… ten mbp by ma vysiel uz s tym ssd dost vela… este sa chcem spytat ten mba je uz po odpocte 13% studenskej zlavy? http://www.tracocomputers.sk/1311321228/novy-macbook-air-11-16ghz-64gb-sk/

    #288662
    re88ne
    Účastník (Participant)

    určite 100% radšej niečo s SSD, oveľa lepšia vec ako mať výkonnejši procesor :) podľa môjho názoru :)

    ten 64SSD je dobrý, samozrejme … len tlačí sa tu otázka, je dosť tých 64GB ??? nainštaluješ nejake programi, ktoré sú nevuhnutné ak Mac vyúžívaš viac ako amatér a miesto zaplnené, a zase len napájať nejaký 5400 otáčký ex. hdd :)
    ako chceš

    #288665
    re88ne
    Účastník (Participant)

    BTW :)
    ak by si chcel ja mam jeden MBA 11″ sice je to 1,4 C2D ale podľa mňa dosť výkonný :)
    2GB,128SSD,Geforce320M
    pred mesiacom kúpený, takže skoro 2 roky záruka :) komplet krabica
    ak máš zaujem napíš email :) mám ho v profile

    #288801
    bloko
    Účastník (Participant)

    Mam macbook pro 13 aj novy mbair 11 4GB RAM 128, obidva slapu vyborne ale nizsiu konfiguraciu by som nekupoval, 128GB som uz zaplnil dnes je to ledva ledva ale kupil som LaCie 1TB externy a presunul foto… MCBAir je uzasne lahucky a dnes pouzivam v podstate len MCBAir

    #288803
    howoarang
    Účastník (Participant)

    priklonil by som sa k tej 13 pro. 13 palcovy je akurat na denne prenasanie a nie je ani maly, ako tablety… a doma si kludne pripojis nieco vacsie. Pro verzie maju aj vykonnejsie CPU.

    #288812
    re88ne
    Účastník (Participant)

    @howoarang

    Samozrejme vykonnejsi CPU je dobry ale ak mas SSD v Air-ke je to skoro to iste !
    Je to otazka financii. Ak chces dat do MBP 13″ SSD tak ti treba cca 1400€ a MBA kupis podstatne lacnejsie a uplne postacuje . Samozrejme kazdy ma vlastny nazor :)

    #288813
    Leryth
    Účastník (Participant)

    ja osobne by som siel do MBP + SSD mne sa napriklad po dizajnovej stranke viacej paci MBP… ale ak ti ide cisto o vykon tak jasna volba je MBA to ti povie asi kazdy :)

    #291164
    Anonymný
    Neaktívny

    este by som sa chcel spytat ci je tam vyrazny vykon pri zvyseni air-u 11″ na 4GB RAM ?

    #291205
    re88ne
    Účastník (Participant)

    ani by som nepovedal, ze ide o vykon ale o to ake aplikacie pouzivas a co s tym Air-om budes robit !
    na tu tvorbu grafiky a stranok si radsej doplat za 4gb ! predsa ak mas otvorenych viac aplikacii je lepsie ak mas este ramku k dispozicii :)

    :)

    #291207
    re88ne
    Účastník (Participant)

    popripade aj ten co je teraz v akcii za 999 je super, mas tam sice C2D ale tam su minimalne rozdiely oproti i5 a je tam 256GB SSD akurat 2GB ram, mozno sa da priplatit :) informuj sa

    #291223
    zitoslama
    Účastník (Participant)

    Záleži na akej úrovni ten notebook chces používať, ako amatér stačí pripojenie na ext. monitor a ten výkon ti bude stačiť ale ako profesional budes potrebovat vykonnejsi procesor, na upravu mnozstva fotiek ti staci priemerny procesor a rychly disk (ssd) ale ak budes renderovat, strihat video a konvertovat to by uz chcelo nieco viac nez len dvojjadro z air alebo 13″procka…

    #291226
    re88ne
    Účastník (Participant)

    @zitoslama

    no ja si myslim, ze aj na MBP s i5 ( dvoj jadro ) , 8GB ram a 256SSD toho urobis dost !!! video zostrihas bez problemov a pod.

    #291513
    Anonymný
    Neaktívny

    takze ste ma presvedcili macbook air 13″ aj ked z tej ceny sa budem este dlho spametavat a zajtra si idem ponho

    #291553
    majdy
    Účastník (Participant)

    …lenže stojí to za tú cenu, len si musíš zvyknúť, dať tomu čas a naučiť sa robiť v OS X a verím že sa spamätáš rýchlo a nebudeš lutovať, skôr naopak, budeš rád, že si sa rozhodol práve takto, osobne by som tiež šiel do 13″ air, momentálne mám 13″ pro, no často sa mám možnosť pohrať aj s 11″ air a to je skvelá malá tenká a hlavne ľahká vecička,

    A ešte mimochodom, v úvode si písal “zapnutie a vypnutie čo najrýchlejšie”, zapamätaj si jedno, (ak si čistonový switcher z win) mac sa nevypína, len zavrieš a keď potrebuješ otvoríš :)

    #291613
    zane
    Účastník (Participant)

    -> majdy: Sorry trošku za off-topic, ale tá posledná veta ma zaujala…

    “A ešte mimochodom, v úvode si písal “zapnutie a vypnutie čo najrýchlejšie”, zapamätaj si jedno, (ak si čistonový switcher z win) mac sa nevypína, len zavrieš a keď potrebuješ otvoríš :)”

    …čo sa týka Apple, tak ja som iba spokojný user iPhonu, ale už pokukávam po Macoch :P Tak ma zaujala tá veta. Napíšeš niečo viac k tomu, pre neznalého win-usera? :)

    Dik

    #291616
    maiob
    Účastník (Participant)

    zane: jednoducho ako pise majdy, zatvoris – otvoris, nic viac, rezim spanku na macu je prepracovanjesi a omnoho stabilnejsi, win ked das do rezimu spanku 80% prebudeni konci zle nedobre,

    ja som z tohto dovodu pred nejakym casom tiez presiel na mac no uz je to nejaky ten rok pravdaze,

    dalsia vec ktora je vyhodou len rezimu spanku je ze suciastky netrpia prudovymi narazmi ktore vznikaju najma pri starte stroja preto na vacsine WIN masin odchadzaju zdroje, dosky, …na macu tym ze ho nevypinas tomu predchazas, a samozrejme nemusis cakat na start systemu, potrebujes otvoris spravis zavries hotova vec

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 62 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.