macbook air alebo pro

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware macbook air alebo pro

Zobrazujú sa 3 príspevky - 21 až 23 (z celkového počtu 23)
  • Autor
    Príspevky
  • #300548
    bubon
    Účastník (Participant)

    bloko: Vravis, ze ten 11″ air je v pohode? Tiez rozmyslam nad poslednou generaciou macu, este neviem ci air alebo pro. Cenovo je na tom samozrejme najlepsie 11″ air a podla benchmarkov nema az tak daleko ani od zakladnej verzie procka. Viem ze to SSD spravi velky rozdiel, ale ten ULV procesor mi trosku robi starosti. Nie ze by som na tom planoval robit video alebo grafiku, no clovek nikdy nevie. Nerad by som investoval do niecoho co je pomale uz teraz, nieto este casom. V principe ho potrebujem na programing, web atd. Ak vies poskytnut nejake porovnanie ako uzivatel oboch, pro aj air, velmi by som to ocenil. Vdaka

    #301093
    nocom
    Účastník (Participant)

    Na zaklade uvodniho prispevku threadu, ve strucnosti z praxe moje subjektivni vyhody a nevyhody MBP 13″ oproti Air 13″:
    + rozsiritelnost (hlavne moznost vice RAM), FireWire, plny Thunderbolt, vyssi vypocetni vykon, cerny ramecek kolem displeje, kvalitnejsi barevne podani displeje (tady zduraznim, ciste muj dojem a neni to zadne drama, vidim to hlavne v primem srovnani side by side)
    – nizsi rozliseni dipleje, vyssi hmotnost a tloustka

    V cem Air predevsim prehrava MBP, je to rozliseni, na druhou stranu objektivne, pokud neco opravdu delam, kde je treba plocha, stejne mne ani rozliseni Airu nevytrhne a pichnu to tak ci tak na externi monitor .. a na nejake smidlani v posteli to mate jedno + pro DJ nekde na akci to take bude celkem irelevantni. Rozlisenim vyhody Airu pro mne konci, za sebe Air aktualne ani mit nemuzu, naprosto zasadni duvod jsou max. 4GB RAM, to je pro mne zkratka malo, je to na takove suchlani, na vaznejsi praci moc ne a swapovani z SSD take neni zadna vyhra (a uz z principu to neni ani dobry napad). Stale tvrdim, ze Air je vice stylovka a tim nerikam, ze je nepouzitelny, to urcite ne, ale MBP precejen ponekud vice splnuje definici slov “pracovni nastroj”. Doporucuji tedy kazdemu nalezite zvazit, k cemu ten notebook vlastne ma a ktere jeho vlastnosti jsou pro nej skutecne realne prinosne.

    #301097
    bloko
    Účastník (Participant)

    Bubon: pokial nechces robit grafiku a veci, na ktore ti staci 4GB, potom mba je hodne rychly. Vlastne ziha jak cert. Samozrejme na specificku pracu, kde potrbujes 8GB a velky displey zober imac 27….

Zobrazujú sa 3 príspevky - 21 až 23 (z celkového počtu 23)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.