Mac OS X 10.7 – Schvalovanie aplikácií spoločnosťou Apple – ako na App Store

Domov Diskusné Fóra Ostatné Mac OS X 10.7 – Schvalovanie aplikácií spoločnosťou Apple – ako na App Store

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 21 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Autor
    Príspevky
  • #205233
    Anonymný
    Neaktívny

    co by na tom bolo pozitivne?
    bolo by to to iste co teraz s iphonom, ze polovica ludi, co nato maju si kupuje kazdu blbost aku chce z appstore(a inu moznost nema) a druha polovica ma jailbreak.

    #205235
    wlamik
    Účastník (Participant)

    co na to maju :D, to ma dorazilo, ked mas na iPhone tak mas hadam aj na tie aplikacie, alebo ved si treba kupit nieco ine ak na to nemas- bez penez do hospody nelez

    #205237
    monicqa
    Účastník (Participant)

    no, ked si niekto jednorazovo nasetri na iphone a kupi za 200-300 eur, tak neznamena, ze ma automaticky aj a to aby si “kupoval kazdu blbost”

    #205238
    vojtacz
    Účastník (Participant)

    to co psal odklizec na druhou stranu vypadá celkem rozumně a pokud by taková byla i realita, tak proč ne. Appstore pro Mac mi přijde jako další zjednodušní platformy pro koncového uživatele. proč hledat SW všemožně a nevědět co to udělá, když se dá udělat jeden klik a je to koupené, stažené a nainstalované. navíc z důvěryhodného zdroje.

    a pokud by to nebyl jediný zdroj aplikací, tak je to dobrá věc. pokud by byl, asi bych opravdu utekl na Windows, pokud stále budou kopií OSX :)

    otázkou přesto zůstává, jak by se k tomuhle postavili samotní tvůrci aplikací a hlavně jaká procenta ze zisku by platili Applu..

    #205239
    iGor pro
    Účastník (Participant)

    no zne to aj rozumne ale nechcel by so aby sa nedalo inštalovať aj iným spôsobom, ok budem chceť niečo nainštalovať rýchlo a bez problémov tam pôjdem do mac storu ale budem chcieť určite doinštalovať aplikácie ktoré apple neschváli ….
    mohlo by to fungovať ako terajší iTunes store s hudbou , nepoznám nič lachšie ako stiahnuť hudbu z itunes ale

    #205259
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    @nuda7 @monicqa – kto chce legálne aplikácie ako pre Mac tak pre iPhone, založte si blog, projekt o Apple a recenzujte ich. To je cesta, ako byť legálny a zbytočne nemínať + sa podporí značka Apple a rozšíri komunita ;)

    #205282
    prefectX
    Účastník (Participant)

    Keby sa co len naznakom priblizili k tomu, ze si nebudem moct nainstalovat co chcem a kedy chcem do svojho Macu, do jednej minuty by som s Apple skoncil a tak ako ich teraz podporujem by som sa obratil proti. Proti AppStoru kde si kupim/stiahnem applikacie, budu sa updatovat jednym klikom centralizoavne, nic nemam, ale uzamknut system ako iPhone ja pre mna nepredstavitelne. Inak si ale nemyslim, ze by sa to mohlo stat( aspon nie najblizsich 10 rokov), lebo by sa tym definitivne znicili – konkurencia by bez investicie jedineho € ziskala neprekonatelnu vyhodu.

    #205292
    krtko.
    Účastník (Participant)

    Ja to skor vidim na sposob aky funguje uz dnes na roznych distribuciach Linuxu. Repozitare oblecu do nejakeho pekneho kabatu (AppStore?) a zostane aj moznost instalacie samotnych balikov, s tym, ze ak to nebude certifikovane tak tam bude info o nezaruceni funkcnosti, bezpecnosti, …

    #205296
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Skuste sa este raz nad tym zamysliet. Predstavte si to tak ze by ste si kupili auto. Ale vyrobca toho auta by si povedal ze chce zarobit na vsetkom a tak by ste mohli tankovat iba benzin ktory on uzna za vhodny. Rovnako olej a pneumatiky. Rychlost? Samozrejme len taka ako vyrobca povoli cize v meste 50 a na dialnici 130. Aby ste nahodou nesli priliz rychlo (nelegalne). A potom povie ze benzin bude o 1,5 x dazsi ako pre ine auta. Potahy, koberceky a ani vona sa nesmu kupovat inde ako od vyrobcu. Chore? Ak vam toto pripada normalne mam pre vas zlu spravu. Navstivte svojho terapeuta!

    #205312
    PET
    Účastník (Participant)

    hurfo Ale pochybujem, ze si das na svoje auto cinske pneumatiky, mexicky olej, potahy s umelych vlakien s polska a benzin z ukrajiny / zalezi samozrejme od auta /, ak toto je sloboda tak neprosim. Som za APP store pre OSX.

    #205316
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    Ja som kazdopadne za obdobu App Storu na Mac-u. Ale nie ako jedinu moznost, teda stale by sa dali normalne stiahnut programy z netu ako teraz, toto by bolo len zjednodusenie cesty a uzivatelsky privetivejsie. Rovnako ako to na iPhone alebo na iTunes Music store (ktory tiez nie je jedinym miestom na nakup hudby ale aj tak je najpopularnejsi) Podla mna by to bolo velke + keby bol centralizovany system pre Applikacie. Apple by tym podporoval vyvoj nativnych applikacii pre Mac OS X (myslim ze by sa pridalo vela novych “hracov” z trhu ktory su zatial len na Win). Celkovo si myslim ze by to zatraktivnilo Mac hlavne pre ludi ktory napriklad maju iPhone/iPad/iPod Touch a App store poznaju ale nemaju doma Mac len Win, tak by si povedali ze aha ked to tak dobre funguje na iPhone tak to bude to iste len vo “velkom” na Mac-u tak by sa skor po nom zacali obzerat. Prosto cela myslienka je podla mna v tom, aby sa rovnako zjednodusil nakup softu na Macu ako je to na iPhone (co vela ludi oceni, hlavne Amikov) a podpori hlavne vyvoj nativneho softu a to vsetko bez uzavretia platformy…prosto nieco ako Bodega (http://appbodega.com/) ale s priamou kontrolou Apple nad obsahom (prehladnost ako na App store + nativne app) a reklama na zaklade fungujuceho modelu na iPhonoch/iPade/iTouch…A samozrejme celkovy prinos pre kazdeho si myslim by bola vacsia stabilita applikacii kedze Apple by “nutil” k vyvoju nativneho softwaru a boli by kontrolovane…

    #205402
    Laky
    Účastník (Participant)
    #205407
    poper
    Účastník (Participant)

    laky: už som počul ze Števko vravel: “Nechceme sa zaoberať mobilnými telefónmi.”
    a “Nebudeme vytvárať vlastný tablet.”. takže neviem.

    #205410
    Laky
    Účastník (Participant)

    poper: prave preto tu mame jasnu odpoved :-D

    #205630
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    @poper – iPad neni tablet vo významne slova :) a iPhone zas neni len telefón…je to i Telefon… :D

    #205638
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    ktorý Števko ? tento http://www.youtube.com/watch?v=slWAieuO5zA sorry ale nemohol som si pomoct hned sa mi po precitani Poper-ovho prispevku vybavil :D

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 21 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.