iPhone 5 – co sa Vam pokazilo?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – co sa Vam pokazilo?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 65 )
  • Autor
    Príspevky
  • #360056
    kamooo
    Účastník (Participant)

    kitko, PRST HORE!

    #360058
    raul
    Moderátor

    stredny? :D :D :D

    #360059
    kitko
    Účastník (Participant)

    @kamooo
    Prst alebo Palec?

    There’s difference between giving a FINGER and giving THUMBS up :)

    #360114
    dubak
    Účastník (Participant)

    iphone 5 (9 mesiacov)
    – neustále padá signál i wifi, ale na to som si už zvykol, keďže sa mi to nechcelo ísť reklamovať
    – batéria – to čo sa začalo diať s výdržou baterky je na neuverenie…naozaj sa bojím pohnúť z domu bez toho aby som mal v zadnom vrecku nabíjačku…nehrám sa na ňom nič..jas na minime..vypnuté všetko čo sa dá, len občas odpíšem na sms či facebook a telefón mi ledva vydrží do večera aby som ho stihol pichnuť na nabíjačku
    – posledný problém je, že sa mi posledne dni začal srať power button…dnes už nereaguje vôbec, možno tak na 20 krát

    som veľmi sklamaný, že na tak drahý telefón to apple takto fláka (očividne nie som jediný)…dnes idem do telekomu ho dať reklamovať a hneď ako mi príde nazad letí na bazoš a kupujem lumiu…po 4 rokoch to bude iný telefón než iphone, ale takéto chyby nejde už ďalej trpieť

    #360166
    kitko
    Účastník (Participant)

    @dubak

    Pripoj k iTunes, sync, urob backup, potom restore to factory conditions, nechaj nainstalovat updates systemu a potom znovu sync.

    zrejme niekde zostala visiet nejaka aplikacia… Ak je problem s power buttonom software related, mohlo by to pomoct tiez, ak je to hardware (po 9 mesiacoch v tvojich rukach to moze byt tvoja chyba), vzdy to mozes reklamovat.

    A co sa tyka toho, ze nie si jediny…. Vid moj prispevok vyssie. Na jedneho stazovatela pripada 100 000 spokojnych. Ale ti nikde nepisu. QED

    #360168
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    kitko : Aj napriem tvojim vyssie uvedenym radam nam asi moc nepomozes. Vsetky tebou popisovane kroky uz davno ovladam a uz davno takto dlhe roky fungujem ci uz na IP4 alebo momentalne na IP5.
    Uz treti den mam cisty restore bez jedinej pridanej appky, komplet vsetko povypinane vcetne systemovych sluzieb vyuzivajucich polohu, 3G, Wifi, Push, atd… ved to poznas :-).
    Ale aj napriek tomu cez noc cca 8 hodin necinnosti mi zmizne 10% z baterie a ked nasledne otvorim Safari a par minut pozeram stranky tak mam dalsich par percent prec. Cele sa to zacalo diat cca pred dvomi tyzdnami a to tak ze z nicoho nic.
    Co sa tyka home buttonu, myslim ze tuto vec Apple alebo jeho dodavatel proste nezvladol. Pri IP4 to bola choroba drvivej vacsiny kusov. Osobne som na troch IP4 tieto HB cistil(nemenil ale cistil) a dodnes zatial idu ako nove. Pri IP5 to uz nie je take hrozive ale predsa s tym ma urcita cast uzivatelov problem.
    Este som chcel poukazat na taku malickost ze nazov temy znie – “iPhone 5 – co sa Vam pokazilo?”, cize drviva vacsina uzivatelov tu bude popisovat svoj problem ak nejaky maju a nie ako su so svojim IP5 spokojni :-)

    #360173
    kitko
    Účastník (Participant)

    @ eraserv6

    “Uz treti den mam cisty restore bez jedinej pridanej appky,”

    Dolezita otazka… predpokladam, ze si urobil restore do factory condition. Co si urobil potom?

    Su dve moznosti: bud si obnovil telefon z backupu, alebo si si to cele presiel manualne. Pri prvej moznosti je pravdepodobne, ze sa ti podarilo obnovit aj chybu, ktora ti sposobovala problemy – zazil som na vlastnej kozi a nie nie som jediny – ide o pomerne dobre zdokumentovany, hoci zriedkavy, problem, ktory sa objavil na iPhone 4 po upgrade OS. V podstate slo o to, ze napriek tomu, ze bol display off – telefon si myslel, ze nie je – jednym zo symptomov bolo, ze telefon si nepytal screen password.

    A k teme tohto fora: ano ‘drviva’ vacsina tu bude popisovat problemy. Na co sa ja, a par inych userov, snazim poukazat, ze ‘drviva’ vacsina konkretnych problemov spomenutych na tomto fore je vystopovatelna k majitelovi telefonu.

    Existuju legitimne problemy, a potom existuju “problemy”.

    And please, oh, please, nepis tu veci ako “Pri IP4 to bola choroba drvivej vacsiny kusov” – alebo nam chces nahovorit, ze desiatky milionov kusov iP4 mali problem s home buttonom? Keby to bola pravda, tak tu mame recall aky tu este nebol.

    #360177
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Ked pisem ze mam cisty restore bez jedinej appky tak to bude asi restore bez obnovy zo zalohy. Proste v takom stave ako ked ho vyberies cisto novy z nerozbalenej krabice. Ziaden update, upgrade ani podobne sragory. Pekne natiahnuty SW z DFU modu bez backupu a tak mi tu lezi uz treti den.

    Na margo home buttonu : Vygugli si problemy s HB na IP4 a urcite neprehliadnes tie masy stranok kde sa to riesi. Na youtube su desiatky videi, dokonca i take kde su postupy na pseudo-samo-opravu, ktore nikdy nefungovali. Dokonca aj tu na macblogu je hromada prispevkov s nefunkcnym HB cize celkovo z tohoto pohladu ten problem nie je vobec zanedbatelny a nepostihol len male mnozstvo iphonov.
    Dalsia vec je ze HB zvykne odist po par mesiacoch, nie hned od novoty takze sa bude stazovat len ta cast uzivatelov so starsimi IP a ti co ich maju nove to caka za rok. Z tohoto pohladu sa to moze javit ako problem mizivej casti uzivatelov. Samozrejme nechcem tvrdit ze kazdy iphon bude mat vadny HM ale staci sa pozriet na web zistime ze toho nie je malo a uz vobec nie zanedbatelne mnozstvo.

    Moj prvy IP4 po polroku reklamacia – nereagoval HB a dostal som sfleku novy kus
    Po par mesiacoch problem s HB aj na tom novom kuse. Kedze som s nim par dni pred planovanou reklamacoiu padol do vody, otvoril som ho sam a HB vycistil. Dodones funguje uplne bez problemov cca vyse roka.
    Priatelkin IP4 presne to iste!!! Po prvom vymenenom kuse ho radsej predala. Nasledne som cistil este dalsie dva ktore funguju dodnes.
    Problem moze mat kazdy iny produkt, nielen telefony. Nie nadarmo by sa robili masove zvolavacky napriklad v autoservisoch. Iphony, Ipady, Imacy su takisto produktmi masovej vyroby bez kozmickej technologie a takisto mozu mat muchy ktore sa nedaju vychytat po par tyzdnoch testovania.
    Ak su to muchy softwarove, daju sa napravit ale ak hardwarove tak je problem.

    #360330
    Jozef Antala
    Účastník (Participant)

    Vratim sa spet k Iphone 5….
    Po dlhsom case som si konecne nasiel cas a isiel dat i5 znova reklamovat … Pri prvej reklamaci mi vymenili kus za kus ( vadny power button)
    Pri tejto druhej reklamaci na novom kuse sa pokazilo snad asi vsetko:
    tlacidlo – na zvuk nereagovalo , vypadava wifi,vypadava zo signalu, pri hovoroch cez pocut ozveny, baterka nevydrzi ani den ( a to som k telefonu spravam dost setrne,vypinam wifi aj 3g atd) – myslim ze na cca600€ fone by som nemusel vypinat ani 3g ani nic…..
    Po par dnoch volali z Telekomu ze fonik je hotovy.
    Vymenili mi opet kus za kus, tento krat vsak vyjadrenie nebolo zo servisu PPI ale z ineho servisu.
    V protokole bolo ze bol vadny swap,vadne lcd,prejavila sa chyba nabijania atd….(s lcd som ziadnu chybu nepostrehol ale budiš :)
    Na tomto novom kuse vyzera byt zatial vsetko OK – i ked ta bateria by fakt mohla vydrzat onieco dlhsie

    Takze za posledny rok mam uz 3kus iphonu 5….(som spokojny ze vzdy mi dali novy fon ale co z toho ked im tie opravy dokopy trvali 42dni)

    Este taky moj nazor:
    myslim ze je dost otravne stale vypinat a zapinat wifi, 3g a stale sledovat ci mam sputenu nejaku aplikaciu kvoli vydrzi baterie ( samozrejme nemozem cakat ked ich budem mat spustenych 10 ze to vydrzi 2dni)… A to nehovorim o tom zeby som mal nato lepit nejaku ochranu foliu na displej :D :D
    Myslim ze telefon v tejto cene by uz mohol byt na tom v tychto veciach o trosku vpredu …

    NAPRIEK MOJIM VSETKYM SKUSENOSTIAM (dobrych aj zlych) BY SOM UZ INY TELEFON AKO JE IPHONE 5 NECHCEL (mozno este 4s :)!

    #360331
    iTuxx
    Moderátor

    kitko: lenze ak porovname pocet problemov s iP5, tak vzhladom na pocet uzivatelov fora je to cislo prilis vysoke. Proste je vidiet ze Apple prechadza z kvality na kvantitu.

    Dam 700€ za telefon a musim vypinat 3G, niekedy sa mi ani nedovolaju, musim si davat pozor co mam spustene, objavuju sa mi vadne pixely, nebodaj sa mi telefon ohne vo vacku, ak ho polozim bez obalu na stol tak sa mi poskrabe hlinikovy kryt?? Toto sa ti zda normalne?? To ani v najmensom nie je chyba uzivatela.

    Ja mam uz vyse pol roka Galaxy Note 2, nosim ho vsade, pouzivam ho ked betonujem, ked pilim drevo, so spinavymi rukami ked opravujem motorku/auto, nemam ziadne puzdro, pouzivam ho na priamom slnku so zapnutou navi pol dna, mam zapnutu synchronizaciu komplet vsetkeho hadam aj synchronizaciu s hadronovym urychlovacom v Zeneve, mobilne data mam zapnute permanentne, telefon fakt aktivne pouzivam mam zapnutu wifi aj BT kvoli sluchadlam a NEMAM!!! s nim ani najmensi problem, ziadne lagy, ziadne skrabance, ani na zadnom plaste ani na skle, nemam ziadne vypadky signalu (a to pouzivam tupe O2), bateria vydrzi 2 dni. Minuly tyzden som s nim bol v chorvatsku a telefon bol upevneny v drziaku na moto, kazdy den navigoval neviem kolko hodin pri teplote 38°C (telefon mal asi aj viac ked nan prazilo), fotil som, nahraval videa.

    A teraz mi to vytmav a povedz, ze mam prasivy Samsung a ty kralovsky iPhone 5. Lebo ja na teba iba ukazem prstom a budem sa smiat. iPhony uz davno nie su to co byvali.

    (nehejtujem, sam som bol dllllhorocny uzivatel iPhonov vsetkych generacii)

    #360332
    raul
    Moderátor

    Neviem, ci mas prasivy Samsung, ale ak ano, tak ja mam prasivy iPhone 5. Dokaze totiz to iste, tiez s nim aj betonujem :) To je akoze vyhoda Samsungu?

    Telefon je pre mna, nie naopak…

    #360333
    iTuxx
    Moderátor

    ale sak samozrejme ze nie, poukazujem iba na to, ze ja s nim nemusim zaobchadzat v rukavickach aby fungoval. iPhone by tiez mal, zial v mnohych pripadoch to tak nie je a nie je to vinou uzivatela.

    A hovoris spravne, telefon je pre mna, nie naopak. Aj ked pri Nokii 3310 to plati samozrejme naopak, lebo ak ju dostatocne neuctievas tak ta lahko zahubi :-)

    #360347
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Nejaká Apple ovca mi vravela že iPhone je rolls royce medzi telefónmi, vysmial som ho, keď sa niečo raz vyrába v desiatkach milionov ks kvartálne, zvyšuje sa aj chybovosť, v mojom okoli najviac ludia riesia dojebabrane power buttony

    LUMIA – kvalitné telefóny za rozumnú cenu

    #360350
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Len na margo mojho prispevku vyssie kde som sa zufalo stazoval na mne nepochopitelny pokles vydrze baterie…
    Nedalo mi, to skusal som vselico. Restore z DFU bez obnovy zalohy, bez aplikacii, so zakladnym nastavenim, atd, atd…
    Moj posledny pokus spocival v tom ze po cerstvom restore som si nevyplnil heslo ani na iCloud pretoze komplet zalohu mam v iTunes. Na iCloude mam zalohovane iba kontakty, zalozky Safari a Dokumenty a Data.
    A tie posrate Dokumenty a Data boli problem. Totizto WhatsApp vydal novu verziu so zalohovanim historie chatu na iCloud a ja blbec v peknej viere ze sa o chat nemusim starat som si ho vzdy z iCloudu obnovil.
    V tom momente isla bateria prudko dole a mne sa zacali tvorit vrasky na tvari.
    Moj posledny restore bol totalne bez obnovy ci uz zo zalohy z iMacu alebo iCloudu, vsetky kontakty som si manualne do iphonu zadal sam a div sa svete iphon ma po 30 hodinach stand-by a 6 hodinach pouzivania stale 70% baterie.
    Nieco nemyslitelne pred par dnami. Takze aj posraty textovy dokument vo forme historie chatu moze zamavat systemom a navodit mizernu vydrz baterie.
    Teraz som uz tazko spokojny a zas mam o infosku viac co vsetko moze ovplivnit vydrz baterky

    #360357
    iVanesku
    Účastník (Participant)

    iTuxx: samozrejme ze Apple ide na kvantitu a na cim lacnejsiu vyrobu. Na tom nie je nic zle v dnesnej dobe. Verim aj, ze SGN II je fajnovy mobil. A mozno aj ta spominana Lumia, ktora ma stale viac zaujima ale zial sa mi este nedostala do ruky.

    Mysliet si dnes, ze ak niekto kupi mobil za 60€, 700€, alebo 5000€ (jedno ci samsung, iPhone, Nokiu), ze za take peniaze sa nic nemoze pokazit je bud … alebo …. Kazda vec ktora sa pouziva, alebo je vyrabana z X suciastok je nachylna na vady bud od vyroby, alebo pocas prevadzky. Neviem kto z tych co tu pluju robia bez chyby. Alebo snad ten co si kupi nejake Bugatti Veyron za 1,5 mil si ma mysliet, mne sa to nikdy nepokazi lebo to stalo 1,5 mil ?

    #360358
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja mám iPhone z prvých várok, teda takmer hneď ako prišiel na náš trh, kupoval som ho totiž z Apple online store CZ, takže nebol problém sa ku nemu dostať, ale to čo chcem povedať je to, že možno to je tým, že je biely, ale nemám na ňom na zadnej ani bočnej strane žiadne škrabance a to ho používam už vyše 9 mesiacov a čo je najdôležitejšie, bez akejkoľvek fólie, alebo krytu/obalu, nikdy nič a nezaobchádzam s ním ako v rukavičkách, no na druhej strane ani ako barbar…

    Jediný škrabanec čo mám je na displeji (viditeľný len z blízka, alebo na priamom slnku, no nieje hlboký) a to bolo zavinené mnou, čiže moja chyba, že som nechal iPhone položený v blízkosti psa a tak sa stala nehoda :)

    #360360
    Rasťo23752
    Účastník (Participant)

    Prosím o radu. Mám navigáciu Sygic. Na iPhone5 to ide bez problémov. Na iPad2 si to robí čo chce. Vobec to nefunguje tak ako by to malo. Kde je problém?

    #360376
    FilipHreus
    Účastník (Participant)

    To: Rasťo23752. Vytvor si novú tému. To sem nepatrý a nezabudni sa zmienit či má ten iPad vôbec 3G modul.

    #360428
    kitko
    Účastník (Participant)

    Odkaz pre ludkov, ktori sem chodia nadavat na Apple ovce a podobne: chodte si svojim malym svetom niekam prec.

    1. Ak ma niekto legitimny problem s iPhonom, nevyriesi ho tym, ze si kupi Nokiu so statisticky bezvyznamnym OS.
    2. Ludom, ktori maju problem s iPhonom kvoli vlastnej hluposti, alebo si len neprecitali navod, vobec nepomozete.
    3. Skuste sa zamysliet nad tym, ze svet nekonci na tomto fore, ani na hraniciach nasej malej dzamahirije. Desiatky milionov ludi nemaju problemy ani so signalom, ani s hardverom ani s vydrzou baterie. 20 userov, ktori sa stazuju, ze im nieco nejde, je statisticky bezvyznamna vzorka, takze zdrzte sa akychkolvek zaverov.

    Ak neviete userovi pomoct, get the hell out of here.

    #360602
    palinho
    Účastník (Participant)

    Tak ja som vo stvrtok zaniesol svoj ip 5 na reklamaciu kupoval som ho presne 27.9 2012 mal som jeden s 5 iphonov v TN kraji. Odchadzal mi postupne power button az nakoniec nesiel vobec ani tetka v telekome ho nevedela vypat :D
    Ale inak som snim bol spokojny este mozno trosku ta baterria drzat drzala ked som sa s telefonom nehral ale inak pri hrani cca do 5 h vybity.
    CHcem sa spytat tym ktorym toto uznali dostali ste novy telefon ? Alebo vam, to opravili a ak dali novy tak s celym prislusenstvom ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 65 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.