iOS 7 beta 2

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 63 )
  • Autor
    Príspevky
  • #358442
    Marc_Ecko
    Účastník (Participant)

    celkom nerozumiem tomu naco si to tam pchate, ked to je pre developerov a potom u pisete taketo “prinosne prispevky”. akoze pada x veci, milion dalsich ich nefunguje a pod. a co by ste asi tak cakali od beta verzie? 98% funkcny system?
    uplne ma dostal prispevok od uzivatela jigga1411, ked napise ze uz teraz rozmysla nad novym telefonom kvoli tomu aby mal novy iOS. sak ale ludia, boze, pockajte mar mesiacov, kym bude finalna verzia vydana pre bezne pouzivanie a uvidite, naco teraz sudite system ktory nie je este vypusteny pre normalnych uzivatelov.
    btw jigga1411 ak mas problem s pomalostou systemu, daj si tam rovno iOS5 miesto 6tky ked nechces pomaly system.

    od takejto temy by som cakal skor ze tu budete ospevovat novinky, prinasat vlastne postrehy toho co je v systeme nove, co sa tam da urobit oproti tomu co sa pred tym nedalo a nie prispevky ako : pada mi skype, prosim ako si nainstalujem tu betu, nejde mi to (nejsi developer, nepchaj ju tam!). ked si nevie ani betu nainstalovat uz vidim tie prispevky ked mu crashne telefon a nebude vediet urobit restore na stary system a samozrejme potom bude obvinovat apple, ze co za hnus to vypustil….

    och…

    #358445
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    @Marc_Ecko v mojom komentári som chcel hlavne spomenúť to nové gesto v Safari, čo je skvelá funkcia a o tom Skype som tam napísal pre tých, čo rozmýšlajú betu, ale je pre nich dôležité, aby im Skype fungoval spoľahlivo (napr. niekto sa vie zmieriť s tým, že bude systém zabugovaný a bude padať, ale nutne potrebuje, aby mu šiel Skype na 100%)

    #358584
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Marc Ecko: nechapem co ta na tom dostalo.. tato tema je o iOS7 beta o jej problemoch a postrehoch, Samozrejme je tam kopec novych fajn veci ako control center no pre mna aj kopec veci ktore som nepochopil. neviem preco sa nedaju vymazat z notifikacii upozornenia alebo rozmiestnenie niektorych prcvkov v reminders. Co sa tyka rychlosti tak ked Beta 6 isla na iP4 dobre a 7 nejde tak vidim ze to mozno dopadne ako s iOS4 pri iP3G… celkovo iP4 straca dych.

    A ludia proste chcu vidiet ako to vyzera chcu to mat v rukach…. tomu sa nemozes divit. Kazdy chce mat to najnovsie aj ked len na chvilu. Ked mas pocit ze tato tema ti nedala nic nove tak jednoducho vypni prehliadac a chod si citat nieco ine.

    Ja som sa docital ze Beta 2 je stabilnejsia a rychlejsie tak som to skusil, no celkovo to bolo nepouzitelne a myslim si ze sa to skonci podobne ako to bolo s tym 3G a iOS4..

    prajem pekny den

    #358612
    Hofo
    Účastník (Participant)

    Moje postrehy v bete 2:
    1. keď v správach potiahnem zprava doľava tak sa zobrazí čas odoslania správy
    2.horná lišta mení farby podľa svetla (cez deň biela v noci čierna)
    3.čas na zamknutej plocha mám dakedy vstrede obrazovky (moc pekné to nieje )
    4. v počaí sa dajú veľmi rýchlo prepínať °C /°F
    5.baterka stále veľký problém

    #358615
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    len testujte pani a reportujte, urcite to mate dobre zaplatene :))))

    #358620
    Xavier
    Účastník (Participant)

    Včera som si to natiahol na 4S.

    – úvodná obrazovka je trochu nedomyslená, lebo pod slide to unlock svieti šípka, ktorá zmätočne indikuje smer nahor pre odomknutie (mňa to irituje)
    – vnoci keď som telefón pri zhasnutom svetle používal vďaka veľmi svetlým farbám skoro v každej aplikácii na mňa svietil ako reflektor – pripadá mi to skôr ako pre biele varianty zariadení. Dosť to unavuje oči. Bolo by veľmi fajn, keby popri bielom menu sa dalo navoliť aj čierne rozhranie – v prípade kompasu to vyzerá na čiernom iPhone fakt super.
    – hudobný prehrávač je krok späť. Najmä tie geriatrické veľké prvky a tenká čiarka ako jazdec.
    – nové ikony sú v niektorých prípadoch fajn (keď však máte to správne pozadie), ale čo sa týka tých pre Fotky, Pripomienky a Safari, je to nechutné.
    – priečinky sú nechutné.
    – Helveticu nemám rád. Áno! Pokojne ma za to opľujte a zjedzte, ale fakt to je písmo, ktoré nevnáša nič nové do rezov z viktoriánskeho obdobia. Keby to písmo nepridal Apple do svojho OS, nebolo by ho všade toľko veľa. Dokonca aj Arial (čo je tiež blivajz, lebo je s Helveticou VŠADE) má modernejšie prvky. V tomto štýle je fajn Univers alebo Aktiv Grotesk. Už som sa nazdával, že v iOS vymenia Helveticu za Avenir: http://dribbble.s3.amazonaws.com/users/763/screenshots/1012172/attachments/120455/Settings.png ktorý je modernejší alebo za niečo iné, ale oni nie……
    – tiene a farby použité v Home Screen sú nedomyslené. Waaau, ono sa to mení pri svetlom pozadí na tmavú farbu, ale keď je pozadie farebne zložitejšie, už sa mi nedarí prečítať názov foldra.
    – staršie umiestnenie Spotlightu sa mi zdalo lepšie, tu som ho neustále spúšťal omylom.
    – svetlo modré tenulinké spodné ovládacie prvky priam až zanikajú.
    – biele panely by mohli byť priehľadnejšie alebo nech tam je nejaký gradient, nech tam je hmota, lebo teraz to vyzerá ešte lacnejšie než Windows 8 – ten má oveľa lepšie niektoré ovládacie prvky.
    – vo všeobecnosti je priehľadnosť fajn zakomponovaná – je to riešené podobne ako vo Viste – pridať novú vrstvu a spodnú vrstvu rozmazať.
    – Notifikačné centrum je fuj, ešte pri vysunutí trápne poskočí :D

    Celkovo tomu nechápem, Apple stále presadzoval oblé veci, vo všeobecnosti sú podľa mňa priateľnejšie. Teraz sa to nezmyselne kríži s hranatými prvkami. Chápem, niekedy treba spraviť dva kroky dozadu, aby ste sa vydali novou, lepšou cestou. Tento iOS potrebuje minimálne ešte 6 mesiacov aby sa dotiahol do priateľnejšej podoby a dúfam, pevne verím, že tam bude tá snaha.
    Beta 3 by mala doniesť dizajnové vylepšenia, takže som zvedavý. Funkčnosť nehodnotím, je to len beta, no dizajn ovládania a vizuálu do septembra vyladiť asi nestihnú. Teraz som z toho dostával taký očný tlak, že som si to po 6 hodinách dal preč.

    #358622
    magero
    Účastník (Participant)

    @Xavier: Uplne suhlasim

    #358624
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Xavier: mame rovnaky nazor, plne suhlasim.Nechapem co tymto chce Apple povedat a vobec nechapem ako toto mohol odsuhlasit Jony Ive.Jedine co sa mi paci na iOS7 je control centrum.

    #358626
    Hofo
    Účastník (Participant)

    Xavier ma pravdu ale tak musíte všetci uznať že Apple musel dačo robiť s iOS ale toto bol krok úplne vedľa. Najviac by ma zaujímalo prečo zrušili skeumorfizmus veď to bola tá najkrajšia vec ktorá vždy odlišovala apple od ostatných.Teraz je to také suché bez toho.

    #358627
    magero
    Účastník (Participant)

    @Hofo, Lebo Jony Ive je tvrdohlavy deges :)

    #358639
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Beta 2 nie je na IP5 o nic rychlejsia ako beta 1. Najviac ma stvu pomale animacie, clovek chce rychlo odomknut iphone a otvorit aplikaciu ale tie animacie len brzdia.
    Naviac prevedenie multitaskingu je hotova katastrofa. Ak chcem pokilovat niekolko appiek naraz, nemam sancu bo ten dobeh animacii je prilis pomaly a pokial sa to cele nezastavi tak ziadnu appku nezavriem.
    Cele to treba rapidne zrychlit. Nie je mozne aby efekty vitazili nad funkcnostou.
    Uvidime na jesen ako sa to cele vyladi

    #358640
    Xavier
    Účastník (Participant)

    @inspektorko Iva netreba preceňovať. V Apple bol a je dôležitý tým, že doň vniesol myšlienky Dietera Ramsa. Tým, že aplikoval jeho filozofiu dizajnu a estetiky na dobre predávaný tovar si zabezpečil jednoznačný úspech a Apple ho začal používať ako ikonu dizajnu vo svojich produktoch – lenže… Väčšina ľudí si myslí, že celý “výzor” nového iOS a všetkého v Appli je postavený len na ňom. O to ako iOS vyzerá sa stará vlastný tím pre vizuál. On len prijíma alebo odmieta ich nápady… Skoncovanie so “skeuomorfizmom”, vzormi a výrazným tieňom je z jeho hlavy. Áno, inšpirácia predmetmi z reálu po čase začne byť na škodu a v niektorých prípadoch ako je kalendár alebo kontakty v OS X (TOTÁLNA NECHUTNOSŤ najmä čo sa týka kontaktov) je zvolený dokonca zle. No sú aj výnimky v takejto inšpirácii – napríklad ikony v OS X. Človeku dodávajú pocit, že je to niečo známe, čo možno poznajú a sú na to dlhú dobu zvyknutí, takže to ľahko akceptujú.

    Celá filozofia iOS 7 je vytvoriť niečo NOVÉ a povyhadzovať všetok Forstallov “odpad” za cenu, že zariadenia budú s novým rozhraním dráždiť oči, viacej sa vzdialia používateľom, pridajú geriatrické prvky a celkovo skrížia Android s Windowsom a jailbreaknutým iOS na nejakého mutanta so základnou myšlienkou “byť iný, byť plochý, byť svetlý a keď som svetlý a plochý, nech mám aspoň poriadne výrazné farby”.

    #358662
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Xavier: znie to logicky co pises. V tom pripade by som ale prijal aspon moznost preklopit rozhranie do sivej farby aby tam nebolo tolko bielej.Proste moznost volby skinu biela -siva.

    #358664
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Xavier: ta sipka na lockscreene sa da vypnut v nastaveniach.. mne trosku vadi ze pismo na lock screene je biele a ked si das vlastne pozadie ktore ide viacej do biela, nevidis hodiny.. NOtifikacie na lockscreene tiez neboli nijako oslnive snad sa to zmeni.

    #358675
    JFK.
    Účastník (Participant)

    nič v zlom chalani, ale chcete zmeny, ktoré sa nestanú pravdepodobne :D
    tie písma a farby ostanú aké sú podľa mňa :)… i keď je to všetko špatné atď… Ive a spol si teraz za tým budú stáť, až kým každého neprevedčia aké to je super :D a možno sa im to nepodarí, lebo Reality Distortion Field patril len Stevovi!
    som zvedavý na tie zmeny v ďalších betách, ale Xavier to krásne napísal… no toľko zmien asi ťažko čakať, nikdy sa takto dramaticky GM/Public nelíšil od bety.

    #358684
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    ako ta biela v prostredi mi nevadi nejako extra ale niektore rozlozenie ovladacich prvkov mi pride vyslovene nesteticke a a ako keby len tak rozhadzane.

    #358690
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    Pismo Avenir je pekny paskvil, vyzera to jak z nejakej shitnej linux distribucie.

    #358693
    Xavier
    Účastník (Participant)

    @bakosmi No tak toto bolo fakt super označenie… To prvé vhodné práve skôr pre Helveticu, ktorá je prakticky skoro nevynovený overused Akzidenz Grotesk, ktorým švajčiarski poprední dizajnéri zo začiatku pohŕdali a miesto neho volili Univers. Boom nastal v Anglicku a potom nastala čistá katastrofa, keď Helveticu vložil do svojho systému Apple. Aby toho nebolo dosť, Microsoft (keďže na Helveticu nedostal licenciu) zažiadal o vytvorenie Arialu, na ktorého základná požiadavka bola “vytvoriť také písmo, aby sa po zmene Helevtiky naň nerozhádzalo všetko v dokumente.” Apple používa Avenir už rok a niečo v iOS a OS X. To písmo má tiež svoju históriu a z hľadiska dizajnu typografie išlo o veľmi zaujímavý a významný krok, keďže ide o kombináciu geometrických a organických foriem. Navyše ho vytvoril top dizajnér typografie – Adrian Frutiger. Univers je lepšia Helvetica. Avenir (fr. budúcnosť) je lepšia Futura. Segoe a Myriad sú vykradnutý Frutiger s jediným vylepšením v glyfe “y” v prípade Myriadu, zvyšná pointa je “nech sa to až tak nepodobá, ešte by z toho niekto niečo vysúdil”.

    #358701
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    Myriad Pro je oproti Aveniru krasne pismo :-) Kto ho vytvoril je uplne irelevantne, to pismo je na pohlad patkovonepatkovy mackopes…

    #358705
    Xavier
    Účastník (Participant)

    No, to je super názor pseudodizajnérov a pseudoumelcov, že dávajme všade Myriad a Helveticu, lebo ich využíva Apple… No a pätkovonepätkový mačkopes všetko zabil. Kde sa tam využívajú päty, hlavy alebo serify? Helvetica je čiastočne hybrid: http://qph.is.quoracdn.net/main-qimg-e21430b39d56dc4901b06ea3f0258615 Má pätu na “a”.

    Myriad je na spôsob “znovu namaľujme La Giocondu, ale pridajme jej aj hello kitty čelenku”. Keď to písmo niekde vidím, tak už si hovorím, že prečo to tí ľudia robia, že ho všade nasilu aj tam kde sa nehodí trepú a oni to asi robia preto, lebo sú to neinovujúci obkukovači čo sa chcú iba páčiť. A mať za základný cieľ iba sa páčiť je prvoplánové. Plytké. Nekreatívne. Neumelecké.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 63 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.