iOS 7 beta 2

Zobrazujú sa 3 príspevky - 61 až 63 (z celkového počtu 63)
  • Autor
    Príspevky
  • #358721
    Aza
    Účastník (Participant)

    @xavier

    Ano, vsetci sme cakali ze dojdu aspon s Avenir, nedosli. Na nete uz je kopa diskusii o tom, ze designeri pouziju radsej custom font ako otrepanu Helveticu (este aj v takom nestastnom reze). Ale navazat sa do uzivatelov, ktory nevedia o com pises? Btw Avenir by s tym “sterilnym” prostredim moc neladil, to skor Universal. Na druhej strane ako som spominal, pouzit custom font je najmenej.

    Ohladne kritiky iOS7, ano, urcite to nie je ziadna vyhra, avsak taky skepticky by som urcite nebol. Jedno co dokazal Jobs vytvorit je komunita oddanych developerov a designerov. Ak si spomenies na iOS5 a aplikacie (aj Slovenske), ktore boli poskladane z cisto nativnych prvkov tak to bola hroza pouzivat. Treba si pockat s cim pridu designeri. Ani lave menu nie je standard (myslim ze s nim prisiel FB) a teraz ho ma 80% aplikacii.

    Mne z mojho hladiska skor vadia UX zmeny. Apple zabral 3 swipe (lavy, dolny a horny), tym padom developerom/designerom ostava uz realne len swipe zprava,… co je dost na prd kedze nedavno som navrhol app co ma swipe zo spodu.

    Nie som fanusik flatu, avsak Apple aspon neprisiel s totalnym flatom ako MS, zopar tienov a “borders” sa tam najde, co je min. dobry zaciatok. S tym ze je to klon Android/WinPhone/JB to rozhodne nesuhlasim. Apple staval vzdy na cistejsich veciach (viem ze “skeuomorfizmom” tam vzdy bol), ich poznavacim znakom poslednu dekadu bol odraz (reflection), len to zmenili na rozostrenie (blur). Na druhej strane si treba uvedomit ze Apple nevyraba produkty pre 10 ludi, je to massproduction, ziaden kickstarter, pricom ich pokrytie produktami sa blizi maximu. Predpoklad teda je, ze ludia len updatenu, novych userov uz vela nepribudne. V UX vsak zmenili velmi malo, preto je iOS7 este stale “it works just like that”.

    PS: Pouzivat originalne nazvy diel, len aby normalny ludia vyzerali ako idioti nie je plytke, nekreativne a neumelecke?… “znovu namalujme Monu Lisu, ale…” by asi bolo viac na mieste ;) Som len hlupy UI/UX designer, ale myslim si ze koncovy produkt tvoris pre uzivatela, a nie sam pre seba.

    @vsetci ostatni
    Neistalujte to, pada to, zere to baterku ako fras (cca 4 hodiny v normalnom pouzivani) a 50% aplikacii vam na tom bude padat. Ak ste realne odkazani na ten telefon, tak pockajte kym vyjde oficialna verzia.

    #358724
    Xavier
    Účastník (Participant)

    @Aza pozor do nikoho sa nenavážam (akurát do Helvetiky a trošku do Myriadu, to verejne priznávam), len argumentujem a myslím si, že vecne. Z nikoho nechcem robiť debila. Študujem dejiny umenia, takže mi občas fakt vykĺzne aj také niečo, no označenie La Gioconda sme používali už aj na gympli, nehovoriac, že takéto označenie je mimoriadne bežné pre zahraničie, no škoda rečí… :) Ale keď ťa uráža, sorry. Tvoj komentár mi skôr príde ako navážanie sa do mňa, lebo sa ti asi zdá, že zhadzujem ľudí, ale nikoho konkrétneho nezhadzujem. Zatiaľ. :D Len vysvetľujem, prečo by sa niečo nemalo precaňovať a iné zas nazývať súčasťou šitnej distribúcie.

    Vôbec nie som taký skeptik akých bežne nachádzam na fórach. Celkové zhrnutie môjho názora nie je, že iOS 7 je nanič, ale že potrebuje viac času než mu ostáva do septembra/októbra.

    #358762
    MooDy
    Účastník (Participant)

    skusal niekto tuto verziu na iPade? Idealne 3gen (prva retina)

Zobrazujú sa 3 príspevky - 61 až 63 (z celkového počtu 63)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.