imac 27 vymena hdd za ssd

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware imac 27 vymena hdd za ssd

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #79169
    kollar
    Účastník (Participant)

    viem ze su tu uz take prispevky ale jedny pisali ze sa to neda druhy ze v pohode tak chcem vediet ako je to naozaj.chcel by som si ho kupit este ho nemam tak sa informujem…dakujem

    #274818
    Mito
    Účastník (Participant)

    Neviem,do iMac-u sa nevyznám ale nevidím problém prečo by tam nemal pasovať

    #274819
    dready
    Účastník (Participant)

    da sa to iba pri kupe imacu dodatocne si ho tam uz nedas

    #274821
    Julien
    Účastník (Participant)

    No a čo, že niektorí písali, že to ide a druhí, že nie ?
    Veď si prečítaj aspoň jednu z milióna tích tem kde o tom bolo 600 príspevkov kde je to podrobne vysvetlene, ale nech je po tvojom.

    Ide to, ale sám to pravdepodobne nespravíš. Pokial chceš vymeniť HDD za SSD a nie pridať SSD ako druhý Disk tak to až také ťažké nieje v podstate je to veľmi jednoduché no musíš rozobrať iMac na dve polky potom už iba vymeníš Disky. Jedná sa o 2,5″ verzie diskov.

    No pokiaľ by si chcel SSD ako druhý disk tak v tom prípade musíš zohnať príslušné káble a držiak, pretože keď si si ho s SSD neobjednal Apple tam nedal tie káble a stojan na druhý Disk.

    Je to po špianelsky alebo taliansky neviem no tu más podorbný návod –> http://www.youtube.com/watch?v=alVnTVrq-XY Ako vidíš samotný proces výmeni je ľahký no treba to celé rozobrať a to je bariera. Tento chlapík iba vymienal ciže použil stojan z HDD čo tam bol a nepotreboval ani káble no pokial by si ho chcel ako druhý niekde tam je miesto aj na druhý tak káble už v boxe máš no ešte ten stojan.

    Dúfam, že chápeš, ak nie pýtaj sa, ale podorbnejšie.

    #274822
    Robee
    Účastník (Participant)

    do nového (2011) to je vraj trochu problém…

    do starého (2010/2009) to ide v poriadku, nie je to úplne jednoduché, ale ak človek ide zodpovedne a metodicky žiaden problém (treba skrátiť kábel senzora na teplotu disku alebo to softvérovo regulovať – je na to program za 15 Eur)

    inak ale ak by si mal nový (2011), tak absolútne nie je dôvod otvárať iMac, stačí počkať na nejakú Thunderbolt enclosure kde dáš SSD ako externý a fičí – nie je dôvod otvárať telo (sú trochu debaty či to ohrozuje záruku, každopádne pri 2011 už by na to určite prišli, že si tam bol)

    osobne mám iMac s externým SSD a to len cez Firewire 800 – čiže 0,8 Gbit oproti 10Gbit Thunderboltu, pre porovnanie Sata 2 má 3gbit a SSD to využijú, Sata 3 má 6Gbit a SSD to využijú len tak tak – čiže teoreticky by som mal byť v nevýhode, ale väčšina výhod SSD – zrýchlený boot a štart programov, ticho, celková odozva systému zostáva

    Firewire v mojom prípade limituje v 2 veciach – tá zbernica nejde oklamať, takže naozaj namiesto 200-400 MB dát za sekundu zapíšem tak 80 pri najlepšom – ale to nevadí, SSD tak či tak nie je vhodné používať na veľký objem dát
    druhá vec je, že Mac OS X ide spustiť z externého disku, Windows ale nie

    výhoda externého SSD (hlavne v prípade TB), ktorú dobre zváž, je jednoduchá vymeniteľnosť – momentálne má každé SSD nejaké problémy – Sandforce OCZ, Intel 320 a pod. , nikdy nevieš čo sa pokazí a keď to máš externe tak len vyberieš z enclosure a ideš diagnostikovať/reklamovať, keď je to vo vnútri je to samozrejme lepšie pre chod, ale sám si zváž či ti výhody toho stoja za to

    #274823
    Julien
    Účastník (Participant)

    Robee ja mám iMac 27″ 2011 veď už si mi radil v minulej téme no mám ďaľšiu vec keď si sa tak pekne ponúkol :D.

    Tiež som si chcel dať po kúpe iMacu doň SSD ako druhý Disk bol jeden chlapík zo servisu Huricane a povedal, že to spraví a, že aj ostane záruka no v APR mi nijako nepotrvrdili, že ostane keď ho rozoberem to, že on to povedal je pekné no nemám istotu. Tak som s tím ešte nič nerobil.

    Tak ako je to s tou zárukou ?

    #274824
    kollar
    Účastník (Participant)

    Ok.a ešte je veľký rozdiel vo výkone 15mbp 2,2 a imaca 27 3.1 2gb grafika? Ciselne je to dost ale prakticky? Neviem sa rozhodnúť ale asi toho imaca…

    #274830
    Julien
    Účastník (Participant)

    Myslíš Macbook PRO 15″ 2011 a iMac 27″ 2011 ? Ak anó napiš presnejšie aké modely Pretože sú z oboch dva.

    #274832
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Mam posledny model iMacu, vymenil som HDD za SSD uplne bez problemov a co je najsamlepsie, nebolo vobec pouzite teplotne cidlo. Apple ho tam proste nenamontoval co znamena ze tie posledne modely su uz uplne bez cidiel. Odpada tak problem s hlukom ventilatorov.

    #274833
    kollar
    Účastník (Participant)

    mbp 15 2011 2.2 a imac 2011 27 3.1..a na imacu 2gb grafika.

    #274835
    Robee
    Účastník (Participant)

    Julien – odosielali sme príspevok asi v podobnom čase, keďže som predtým ten tvoj ešte nevidel

    so zárukou? pokiaľ mám info pri otvorení iMacu je tam už v modeloch 2011 taká páska alebo čo, takže nejde upraviť “vnútornosti” bez toho aby sa roztrhla – predtým podľa mňa imho nebol spôsob ako naisto odhaliť, že sa iMac otvoril, teraz je (aj keď píšem teraz z hlavy, takže pokojne ešte over na iFixit alebo podobne)

    osobne by som asi neriskoval, mašina je to drahá, záleží ako ti to ponáhľa, ale podľa mňa stačí počkať na Thunderbolt externé riešnia. On by ti to na 99 percent dal miesto optickej mechaniky, alebo má nejaký Sata kábel z iného iMacu, každopádne poznáš asi Slovákov a ich ochotu pri reklamácií (hlavne ak budú mať dôvod sa ošívať) – ak ti to niekto (hoc aj tretia strana, ale kompetentná) nepotvrdí, myslím neriskuj

    inak čisto technicky čo viem, tak “RAM a HDD” patria medzi užívateľsky vymeniteľné časti, čo ale keď je k nim ťažký prístup a lá Macbook Air či iMac to je asi v trochu “šedej zóne”…jednoducho budú mať argument ti to neuznať záruku, resp. ktovie ako by si dopadol na súde, ale tam by sme asi nikto nezašli kvôli pc

    ak ti to veľmi ponáhľa s “chuťou” na SSD, pokojne vyskúšaj aj moje Firewire riešenie, ako som písal – limitujúce, ale celkom funguje, navyše ty budeš mať do budúcna vždy možnosť “upgrade” na TB, ja nie :-)

    to kollar
    ak myslíš výkon procesora, tak zanedbateľný, ten iMac ho má tak o 30 percent vyšší, ten MBP pro má procesor na úrovni môjho i7 860 z iMaca 2009, ale v praxi to skoro nepoznáš, ibaže by si 10h denne konvertoval video z nejakého toho TB RAID riešenia
    čo sa týka grafiky, tak tam je rozdiel dosť veľký, teoreticky to čo utiahne tá grafika v MB Pro pri rozlíšení 1440×900, to utiahne tá v iMac aj pri rozlíšení 2560×1440 čo má ten iMac – teda takmer 3x väčšom – testované tuším na Crysis, každopádne hrať na 27 palcovom monitore a na notebooku je….strašný rozdiel :-)

    #274838
    Julien
    Účastník (Participant)

    Áno v procesore až taký rozidel nieje no aj 30% je dosť.
    Čo sa týka grafickej tak v iMacu je ovela silnejšie no neber 2GB ale 1GB ja som sa tiež rozhodoval a poradili mi, že 1 GB oproti 2 GB je tam rozdiel okolo 3% ciže skoro nič. Ak to nechceš prenášať určite iMac

    #274839
    kollar
    Účastník (Participant)

    3%? ja som cital ze do buducna by sa to aj hodilo…

    #274843
    Julien
    Účastník (Participant)

    Vôbec, narást výkonu je tam skoro nulový.
    To čo hovorili mne, že pri grafickej karte tejto triedy (čiže nadpriemernej) sa neoplatí 2 GB modul to napríklad pri kartách za 400-500 €. A keď pozreš pár videí na Youtube tak vidíš, že všetci čo tam majú kanále a ozaj sa tomu Applu venuju maju 1GB a iba taký čo o tom nič nevedia si zobrali dva lebo je to akože vela.

    #274876
    kollar
    Účastník (Participant)

    ok takze 1gb..dakujem za rady :)

    #282244
    Zofre
    Účastník (Participant)

    Caute,
    uvazujem o kupe iMacu 27″ i5 3,1GHz. Mam ale dilemy.
    1. Neviem ci stoji 600€ doplatok za 256GB SSD. Ma niekto realnu skusenost ci je to fakt tak neskutocny rozdiel?
    2. Dalsia vec su ramky. Postaci zakladnych 4GB? Nasledna vymena resp. upgrade vo svojej rezii v buducnosti. Je nejaky vykonovy rozdiel medzi 2x4GB alebo 4x2GB? Lebo cenovy je 14O€.
    3. Grafika – fakt sa neoplati priplatit 100€ za 2GB grafiku. Skutocne je v tom rozdiel len 3% vo vykone?

    Chcem ho vyuzit hlavne na pracu s fotografiami, v buducnosti mozno strih videa.
    Dakujem za rady.

    #319305
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    Dá niekto tip na dobrý kit na ssd disk? Alebo na thunderbolt riešenie?
    Chcem ku terajšiemu 1TB HDD pridať 256GB SSD do modelu iMAC 2011
    Ako je to teda s tými čidlami a zárukou?

    Otázka: keby som cez thunderbolt pripojil SSD, nainsštaloval tam systém + aplikácie + fotky, tak možem tento ssd používať napr. aj na macbook air? Teda ako jeden systém na dva pc so všetkými apps a dátami?

    #320920
    crky
    Účastník (Participant)

    ja by som tiez uvital nejaky dobry tip na 512GB SSD disk do 450eur..dakujem..

    este by som chcel proradit pri kupe kablov na dopnenie SSD disku k 1TB HDD,,,dakujem pekne

    #320966
    Mator
    Účastník (Participant)

    Ahojte, ja osobne som mal nainstalovany SSD ako druhy disk, ako uz bolo spominane vysie ked vymenite disk za disk tj hdd za ssd moze byt problem s teplotnym cidlo ale mam dojem ze som ho niekde na ebay videl, ale tuto moznost neodporucam, ja som mal rozobraty komplet imac 27 2011 a jedine kontrolne nalepky( ked sa porusia pada zaruka) boli na chladicoch processoru a grafickej karte, konretne na sroboch co ich drzia, tj nevidim dovod ze by ste mali prist o zaruku ked ich neposkodite. Kable sa daju kupit z ebay alebo priamo z ifixit, treba aj prisavky a srobovaky (odporucam pre bezproblemovu montaz), ale pozor ak budete niekdo montovat na zaklade navodu ifix it, tak tam to SSD nelepte, to uz by bolo fakt blbe pri reklamacii, namiesto toho Vam predam plastovu konzolu na uchytenie SSD pod opticku mechaniku kde by mala aj original byt, konzola sa len nacvakne, tj sa da bez problemov dat prec, cela montaz Vam zaberie cca 1 hodinku, ak niekto bude chciet viem pomoct, som z Martina. Ako SSD disky odporucam tie co sa najcastejsie montuju, tj vertex 3 alebo nejaky crucial, kazdopadne pred montazou upgradovat firmware v nejamom windows pc na najnovsi.

    #321165
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    Ja zase odporucam montaz SSD Samsung 830

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.