EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 61 až 72 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #243282
    iUser
    Účastník (Participant)

    to all: aj ked mozno neskoro, ale za uvahu k teme, do buducnosti stoji za to aj tato firma. http://www.teufel.de

    konkretne k stereo a pc: http://www.teufel.de/pc-lautsprecher/concept-b200usb.html

    firma ma velmi slusne testy, a na zivo zneju tiez fasa + maju integrovanu zvukovu kartu a zosilovac.

    #243284
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    akurat ze stoja 2(,5)x tolko, co chcem do toho dat…

    #243293
    igino
    Účastník (Participant)

    gidy: neodsudzuj, prosim ta 2.1 oznacenim za chrastitka a huciaci subik, ako pises. Ja sice pre posluch stereo hudby volim tiez dva 2-pasmove stereo reproduktory postavene dokonca na malych ihlanoch kvoli neprenasaniu rezonancii, ako 2.1 riesenie, ale to len preto, ze dobre 2.1 stoji viac nez som ochotny investovat. decibelmi som neoznacoval vykon ale citlivost/dynamiku. Dalsim dovodom neoznacovat subik a chrastitka za huciaci subik a za chrastitka je to, ze po detailnom preskumani zistit, ze “kvalitne stereo repraky” maju pre vysky a basy oddeleny priestor kvoli vzajomnemu skreslovaniu. A vsimni si velkost priestoru, ktory je vydeleny prave stredom a vyskam. Pocuvat stereo na 5.1 takisto povazujem za nezmysel, rovnako tak pozeranie FullHD filmov s obrovskym datovym tokom na 15″ monitore notasu (tym nemierim na teba).
    EDIT: a patrim este k tym, ktory utru prach z vynilu a vychutnaju si ho :-)
    EDIT 2: je pravda, ze v obchodoch dnes mozme vidiet/pocut mnozstvo 2.1 “akozestereo reproduktorov” dokonca renomovanych znaciek, avsak mas pravdu, ich kvalita je skor na pobavenie a mozno trosku na design, ale na kvalitny posluch vobec nie. Malekde a malokedy sa pri popise reproduktorov docitas o deliacich frekvenciach a poklese v nich… Bohuzial…. A personal predajni? Malokedy tusi, co sa pytas. Cest vynimkam.
    EDIT 3: povzdych: kedy som ja naposledy pocul hrat bedne s takmer linearnym priebehom!? To uz je fakt doba. :-(

    #243301
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    ten obchodik by vedel nekdo poradit? lebo cez internet si to asi tazko pocuvnem a porovnam…

    #243344
    mudrnudl
    Účastník (Participant)
    #245501
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    takze z hudobne-nastroje.sk neodporucam nikomu objednavat – neseriozny ristup – az ked som ja zavolal bolo mi povedane, ze pridu az za 3 tyzdne…
    dnes som si objednal z toho nemeckeho obchodu spolu za 130…
    mohli by to prist aj skorej ako o tyzden

    #245818
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    takze pri objednavani v thomann hudobninach som zaskrkol na dobierku, o den neskor mi prisiel mail, ze v mojej krajine takyto sposob platby nie je mozny…
    dalsie dva dni im pisem mail, v ktorom sa ich chcem spytat, ci mozem zaplatit aj paypalom alebo len bankovym prevodom, a dva dni mi nejsu schopny odpisat, co to ma znamenat?
    hrozna spolupraca so zakaznikom.
    tento tyzden uz asi svoje behringery neuvidim, lebo banda nemecou nevie odpisat na mail.
    aj by som im tam zavolal, keby som vedel, ze tam niekto vie po cesky (stranku maju aj v cestine), ale anglictinu mam radsej v pisanej podobe, aj ked som nejaky ten telefonat uz absolvoval…

    #245899
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    dostal som odpoved, ze dobierku na slovensku opat obnovili a ja nemusim platit bankovym prevodom…
    zaroven ma vsak vyviedli z omylu, ze repraky budem mat doma este tento tyzden – najskor vo february…
    zacina ma to stvat a uvazujem o alternativach – skoda, ze o ziadnych zatial neviem…
    neviete niekto seriozny obchod, kde by som zohnal Edifier R1900TII alebo Edifier R1900TIII ?
    uz fakt neviem, ma to byt darcek a stale to zhanam…

    #245900
    maiob
    Účastník (Participant)

    s thomannom neboli nikdy problemi ale dobierku nerobili co si ja pamatam tak nemali ani co obnovit… platim kartou (resp bankovym prevodom ale ten trva cize o to sa dodanie predlzi), po platbe kartou to trva cca 7 dni a zavola kurier UPS a dovezie balik (baliky)

    #245908
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    precital som si este raz mail – mas pravdu neobnovili dobierku, zacali s nou…

    #311927
    marek.varga.mac
    Účastník (Participant)

    ahojte,

    preluskal som forum a potreboval by som poradit.

    1. k iMacu si chcem kupit kvalitnejsie sluchadla, vybral som si tieto http://www.thomann.de/cz/audio_technica_ath_m50sle.htm (audio-technika ath m50sle)

    2. ak budem chciet z iMacu dostat kvalitny signal do sluchadiel, budem potrebovat DAC prevodnik, napriklad tento: http://www.techhouse.sk/studiova-technika/usb-audio-prevodniky/apogee-one (apogee one)

    3. povodne som nechcel repro, lebo moc nahlas nepocuvam, aby som nerusil, skor si to chcem uzit zo sluchadiel (hudbu). videl som, ze behringer MS40 (http://www.thomann.de/cz/behringer_ms40_multimedia_lautsprecher.htm) maju digitalny vstup a prevodnik vstavany

    4. mam dilemu- kupit miesto apogee ONE (alebo ineho DAC) rovno tie behringer MS40 a pripajat sa sluchadlami do nich?

    5. odpoved by som si dal na poslednu otazku ano, ale….. nepacia sa mi bednicky, ziadne, vzhladom na preferenciu kvality sluchadiel a skor preferenciu designu u repro sa mi pacia BOSE companion 3 (max. cena co chcem zaplatit). problem je, ze tie bose nemaju opticky vstup a ani prevodnik, takze kvalita sluchadiel by sa pripojenim na ne stratila

    existuje nejake riesenie, alebo len zostava sluchadla + DAC + designove repro?

    co by ste robili vy?

    este opakujem, ze repro mi chybat nebudu, ale co dam za prevodnik to mozem opret rovno do repro

    hm?

    dik,

    m.

    #315723
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Behringerom sa vyhni, su strasne haklive na radiovy a telefonny signal, je to dost otravne.
    Nepodcenoval by som silu zvlast zakupeneho dacu.
    Doporucoval by som uDac 2 – taky pomer cena/vykon nemaju ine modely ani zdaleka. A na tie sluchadla nic lepsie ani nepotrebujes.
    Na tvojom mieste by som zainvestoval do sluchadiel, z hladiska zvolenej konstrukcie sa to vyplati do buducnosti. Chvalim vyber znacky, japonci vedia. Audiotecnica su jedny z najkomfortnejsich sluchadiel a komfort je pri sluchadlach velmi dolezity. O zvuku hadam nemusim hovorit, ze je skvely.
    Skus dosetrit na tieto sluchadla, urcite nebudes lutovat:
    http://www.thomann.de/cz/audio_technica_ath_a900.htm

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 61 až 72 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.