EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #242244
    maiob
    Účastník (Participant)

    nemecky shop najvacsie hudobniny v EU spolahlivost 100% robil som tam nejednu objenavku a nie za 100e … platba kartou a o tyzden ti doma zazvoni kurier UPS a dovezie ti co si si objednal .. doprava na svk tusim 20e tak je lepsie si objednat viac veci … vyhoda je ze 20e platis za malu vec ale aj za viac balikov naraz … napriklad mne prisli baliky o celkovej vahe cca 60kg a stale doprava len 20e (kupoval som zosilovace mikrofony stojany atd atd.)

    lepsie je to prepojit optikou je to vtedy galvanicky oddelene a nebude tam vznikat brumneziaduci (nehovorim ze pri anaogovom pripojeni bude ale stava sa to)

    #242249
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    keby si sa rozhodol neist do tych Behringerov tak tu mas alternativu http://www.proaudio.sk/reproduktory-reprosustavy/studiove-monitory/m-audio-studiophile-av-40—1254/ ked M-Audio tak AV40 nie 3Oky…alebo ak chces usetrit a mat kvalitny zvuk tak tie Swany/Woow M10..

    #242252
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    poradte z tychto dvoch:
    M-Audio AV-40
    Behringer MS40
    Klady, zapory, vlastne skusenosti.

    #242254
    piggee
    Účastník (Participant)

    Tie m-audia mame v robote alebo mame este od genelecu 8130A.. to je viac menej jedno, tam moc toho nemas co pokazit

    #242278
    ivan.m
    Účastník (Participant)

    Priklanam sa k tym Behringerom MS40. Super cena a hlavne ta pritomnost optickeho vstupu. To budes mat na cely zivot.

    #242326
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Aj ja som prikloneny k behringerom.

    #242356
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    pokial si ochotny priplatit tak chod do Behringerov…ten opticky vstup sa zide..

    #242407
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    este posledna vec:
    oplatia sa mi tie ms40, ked ich zapojim len do integrovanej zvukovej karty na macbooku pro?
    bojim sa hlavne o basy – ci budu vyrazne… pretoze som bol zvyknuty na subwoofer u starych 5.1
    preto este stale uvazujem nad tymi WOOW M10
    ak urcite treba kartu, hned piste aku, nech to nerozpisujeme na 100 stran (samozrejme cim lacnejsia tym lepsia)

    cital som niekde, ze repraky sa maju nechat rozohrat. ???
    ako? kolko? efekt?

    #242474
    igino
    Účastník (Participant)

    mudrnudl: mala poznamka k vykonu. Kup si vykonove take repro, aby si ich nepocuval na 90-100% vykonu, ale ani 10% vykonu. V prvom pripade bude zvuk skresleny a hrozi, ze sa budu vypinat kvoli vykonovej ochrane (ak nema, smola, hrozi poskodenie). V pripade posluchu na prilis nizky vykon sa zas reproduktory dostatocne nerozozvucia a skreslenie bude take velke, z eti budu chybat basy, vysky, stredy, proste zvuk bude “plochy”.
    K rozdeleniu 2.0 alebo 2.1: je to v podstate jedno, kvalitu urcuje nie sposob rozdelenia ale kvalita navrhu vyhybiek a primeranost objemu reprobedni. System 2.1 ma vyhodu kvoli umiestneniu. Tie male repracky (stredovysky) nepotrebuju objem a nimi urcujes smer sirenia zvukovych vln. Subwoofer je idealne polozit na zem. Tym totiz zvysis jeho dynamiku o orientacne 2dB. Ak by si ten isty subwoofer polozil na zem a navyse do kuta, ziskas cca celkovo 4dB na dynamike. A kazdy decibel sa rata (v dynamike, nemyslim vykon – mozme tomu hovorit aj vybuditelnost). A subwoofer mozes mat umiestneny kdekolvek v izbe, nakolko clovek frekvencie subwooferu (cca do 400-600 Hz – opravte ma, uz si nepamatam presne cislo) vnima, no nevnima smer sirenia zvuku. Cize ak zavries oci a budem sa okolo teba krutit so subwooferom v rukach, nikdy neukazes miesto kde som. Rovnako 2.0 reproduktory mozu byt 3-pasmove, alebo aj dvojpasmove. Dvojpasmove vsak v mnohych pripadoch mozu hrat lepsie ako 3-pasmove. Znovu zavisi od konstrukcie.
    Poznam jedneho vyrobcu zosilovacov, reproduktorov, mixpultov a pod v takej kvalite, ze mnohy svetovy vyrobcovia mozu len zavidiet.
    EDIT: poznamka k zahrievaniu: Reproduktory ani moc nie, skor ide o zahriatie zosilovaca, hlavne ak by sme sa bavili o elektronkovych zosilovacoch.

    #242509
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    hudbu pocuvam celkom nahlas, ale rozhodne to ma daleko od “naplne gule”, takze v tom problem nebude…
    jedine, co sa bojim, ze ten zvlast subwoofer, na ktory som zvyknuty z 5.1, mi bude chybat na 2.0 a bude sa mi zdat, ze zvuk je plochy – z druhej strany, na tych behringeroch sa daju basy zosilit ovladanim…

    #242520
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    Zvukova ti bude stacit ta zabudovana a duplom ak budes pouzivat opticky vystup, takze zvukovku neries a ano oplatia sa ti tie MS40. Basy budu vyrazne, nemusis sa bat a konecne a tie basy pocut budes a nie dunenie ako pri tych geniusoch, tie vobec nevykresluju basy ale len rezonicky dunia. Co sa tyka tych M10 tak oni sice maju “subowoofer” ale jedna sa o tzv. midwoofer to znamena ze tam tie basy nebudu take hlboke ale zas na druhej strane maju vyrovnanejsi prijemnejsi zvuk ale MS40 su urcite lepsie aj basovom podani. Jednoducho MS40 su na vyssej urovni reprodukcie zvuku kedze sa jedna znacku ktora sa audiom zaobera (aj profi) a tie M10 su viac pocitacovejsie repro ktore ale reprodukuje hudbu velmi verne a vyrovnane, takze je to vyhodna kupa co sa tyka penazi v porovnani s konkurentmi v jeho cenovej hladine. A posledna vec, ano kazde reproduktory, sluchatka atd. maju tzv. burn in cas, za ktory sa ludovo povedana rozohraju. Jedna sa o cca 50 az 100 hodin prehravania (cisteho casu) na cca max 50% hlasitosti. Kedze ti nejdes tvorit hudbu ani nic podobne tak sa na to mozes vykaslat a povedat si ze prvy tyzden alebo dva nebudem pustat repro na viac ako 50% a potom ked to budes schopny rozoznat tak by mali hrat o cosi lepsie, detailnejsie, viac by maly byt jednotlive spektra zvuku pocutelne oddelene. Takze asi tak, kup MS40 -> budes spokojny -> nepotrebujes zvukovku ale opticky prevodnik na mac resp. kabel http://www.mzone.sk/kabel-toslink-na-3-5mm-minijack-1266 . Tot vsio.

    #242542
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    dakujem naozaj ste mi velmi pomohli…
    potom sem mozno napisem ako hraju…

    #242873
    Lens
    Účastník (Participant)
    #242895
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    nie nie, to nie je riesenie pre jeho repro…je to len riesenie ako pripojit 5.1 repro s 2.0 vystupom…to ma to iste ako ked tie repro prepoji tym kablom 2xcinch a 3,5jack je to uplne to iste..on taky prevodnik ma zabudovany v reproduktoroch…kto nema tak toto je prenho riesenie…

    #243172
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Aj tu sa o tom pise:
    http://www.mujmac.cz/art/periferie/5-1-zvuk-levne-hercules-muse-pocket-lt.html?vote=on&value=1
    Zda sa mi to podozrivo lacne – mozno je za tym to co napisal xricky
    Ale na druhej strane, ak by tam nebola 1 000 000 % istota… mozno by som to mal vyskusat?

    #243193
    megahafo
    Účastník (Participant)

    xRiCky : Ty si ten clanok zjavne necital ze ? Jasne ze je to o pripojeni 5.1.. ale priestorovy zvuk pojde proste len pri filmoch. Hudba vzdy len 2.0 / popr. 2.1 do reprakov bez nejakeho kvazi 5.1 dekodera ako Dolby Pro-Logic alebo tak. U mna a mojich Logitech Z-5500 pouzivam Effect DD PLII Music na hudbu + Hear app. nieco ako OSS 3D. Ked sa s tym clovak vyhra ide z toho super surround zvuk. Len to chce hodne laborovat. Spat k zvukovke. Je to 5.1 a ja byt “mudrnudl” tak sa nebojim to vyskusat.

    #243255
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    silno nad tym rozmyslam…

    ale uz ked som bol rozhodnuty kupit si tie 2.0 – tak by som si ich aspon rad vypocul…
    neviete o nejakej predajni, kde by som sa mohol dohodnut na odposluchu niekde v BA?
    bol by som rad keby tam mali Behringer MS40, M-Audio AV40 a Tascan VL-A4 – aby som si mohol porovnat reprodukciu…

    #243269
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    ach jaj…tuto kartu som ja riesil este pred rokom a takisto som skumal vsetky moznosti…teraz sa mi nedari najst stranky skutocneho vyrobcu ako sa mi to podarilo vtedy…ale napr. http://www.praktikpc.sk/d-a-link-sound-card-usb-2.0-1.1-su51.html tato karta sa vyraba pod tolkymi znackami ze to nie je mozne odsledovat..avsak ked sa dopracujete k skutocnemu zdroju vyroby tychto kariet tak zistite ze sa tam pise ze sice 5.1 zvuk na macu ide ale nie je to skutocny 5.1 vystup ale len nejaky demux – mix kanalov, cize presne to iste co robia repraky same od vyroby ak sa patricne zapojene.

    http://www.blazeaudio.com/products/usb5.html
    http://www.usbgear.com/usb-audio-adapter-5/index.html
    http://www.lan-shop.cz/i-tec-usb51aa-28387
    http://www.pcenter.sk/predaj/75759/USB-to-5-1-Audio-adapter/
    http://www.cluboc.net/reviews/sound/Vantec/USB5.1_Adapter/index.asp

    atd. staci si precitat co sa pise pri kompatibilite s Macom.
    uz len povod tejto karty je viac nez podozrivy, pri trosku roznych farebnych prevedeniach je vsade identicky popis…

    #243272
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    som celkom rad, ze si mi to vysvetlil – aspon nebudem banovat, ze som to nevyskusal, ked uz teraz viem, ze by to bolo na prd…

    #243278
    gidy
    Účastník (Participant)

    igino:
    kto vazne pocuva hudbu a ma k nej aspon trosku ucty tak taku hlupost ako 2.1 ani pouzit nemoze.
    dve chrastitka a huciaci subik, to snad nie.
    a riesit dB polozenim subaka do rohu miestnosti…?
    tym neziskas kvalitne basy ale iba nejake dunenie od ktoreho puka omietka.

    nic sa nevyrovna kvalitny drevenym stlpovym reprobednam v stereu.

    o blbostiach pocuvania stereo hudby cez 5.1 a pod ani nevravim

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.