EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware EDIT:Kvalitne stereo-repro,zn.100e (od 4. strany)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #74071
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Mam MacBlok Pro a Genius SW 5.1 Home Theater.
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22684
    Zrejme jedina moznost zapojenia je externa zvukovka, je to tak?
    Je lepsie zapojit ju cez firewire alebo usb?
    Neskladam muziku ani nenahravam, mam len rad dobry zvuk.
    Co by ste mi poradili, aby to bolo kompatibilne s jablckom?
    Najlepsie z vlastnej skusenosti. Dalsia vec, mac si sam rozdeli vsetky zvuky na kanaly tak, aby bol zvuk priestorovy? alebo na to treba nejaku app ako na wine? Lebo nepotrebujem ozajstny priestorovy zvuk – potrebujrm vobec externu zvukovku?
    DAKUJEM ZA RADY

    #241416
    iMartin
    Účastník (Participant)

    z macbookov vies dostat opticky priestorovy zvuk aj bez exterenj zvukovky
    http://creativemac.digitalmedianet.com/articles/viewarticle.jsp?id=56671

    clankov je o tom dost, osobne sa v tom nevyznam …

    #241417
    maiob
    Účastník (Participant)

    viackanalovy zvuk z Macbooku vytiahnes optickym kablom napr. http://www.mzone.sk/kabel-toslink-na-3-5mm-minijack-1266

    pokial vsak mas na reprakoch len analogovy vstup 3x jack alebo 6x cinch tak tam je jedine riesenie len externa zvukovka alebo nejaky externy prevodnik optika > analog (co ale bude drahsie ako cely set genius)

    #241445
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Preto som tam dal ten link na repraky, aby ste si mohli pozriet co to ma a nema.
    Ma to 3x 3,5 mm jack aj 6x cinch, naco teda budem potrebovat zvukovku.
    Ked ju kupim, ako ale ten zvuk rozdelim? Pretoze chcem pocuvat 5.1 napr aj z youtube. Na wine som na to potreboval nejaky soft.
    A dalsia vec, kroru externu kartu mam kupit? Neviem, ktore su kompatibilne s macom.
    DAKUJEM ZA RADY

    #241465
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Dalsia vec je, ze nepotrebujem nahravat hudbu, nepotrebujem tam vstup na elektronicke hudobne nastroje.
    Jednoducho ma zaujima len vystup.
    Ak mi neviete poradit konkretne, tak aspon uvedte forum, firmu, kde mam napisat svoju otazku.
    DIKY

    #241468
    renad
    Účastník (Participant)
    #241490
    ope01
    Účastník (Participant)

    Hociktora od Creative je MAC friendly :-) napriklad som pouzival na ibook g3ke sound blaster live 24bit usb a absolutne bezproblemov aj opticky vstup a vystup sli v poho. A kupis ich za par eur.

    #241495
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    aky je rozdiel medzi prevodnikmi a kartami?
    nerozumiem tomu…
    este ma zaujima ako rozdelim zvuk do tych reprakov…
    je lepsie to zapojit cez firewire? je tam nejaky rozdiel medzi usb a firewire?

    #241585
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    navrhy? rady?

    #241588
    JFK.
    Účastník (Participant)

    tiež sa do tohto nevyznám, ale myslím, že do Macu nepotrebuješ externú zvukovku…
    teda ak nemáš asi nejaký 5-ročný model…

    #241769
    zitta66
    Účastník (Participant)

    Ak mas rad kvalitny zvuk urcite pozri toto http://www.srslabs.com/ ,mas tam aj v pripade zaujmu demo,tak si mozes vyskusat ako to zmeni vykon a kvalitu hudby napr z itunes,ja som ten soft stiahol okamzite a priznam sa ze je to uzasny rozdiel!

    #241771
    Lens
    Účastník (Participant)

    zitta66: a nie je to len obycajny kompresor?

    mudrnudl: Teraz nestiham ale ked pridem domov tak ti napisem viac ale tak ako hovorili. Macbook pro ma kombinovany opticko analogovy vystup- Takze cez jack vies specialnym kablom vytiahnut aj optiku.. Potom vsak potrebujes prevodnik. Niektore bedne maju priamo vstup.(napr doma mam sony domace kino ma. ak nema tak znova len prevodnik…

    #241818
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    vyzera to, ze vies o com hovoris – CHAVALA BOHU NIEKTO!
    uz sa tesim na ten tvoj buduci prispevok – prosim ta neponahlaj sa s nim, napis ho prehladne (ciarky, bodky).

    niekto tu pisal, ze tie prevodniky mozu byt drahsie ako cela externa zvukovka – je to pravda alebo nie?
    od tych reprakov uz mam len jeden jediny papier – a to je taky strucny manual. su tam popisky k vstupom a vystupom na reprakoch (myslim tym na subwoofere).

    2 strany o zapojeni:

    http://www.upnito.sk/imggal.php?viewImage=4b97ea7a7165e19127d392ac67ef0a52

    http://www.upnito.sk/imggal.php?viewImage=4b0942ba7fede8b71e3d6a4cf652f471

    a este jedna otazka – ako docielim, aby mi isiel zvuk zo vsetkych 6 reprakov?

    #241955
    zitta66
    Účastník (Participant)

    Daj si aplikacie,utility,audio-midi-setup a konfigurovat reproduktory,tam mas potom plno moznosti,stereo,viac kanalov,5.1,6.1…

    #241999
    maiob
    Účastník (Participant)

    mozno to vyznie blbo ale v tvojom pripade by bolo asi jednoduchsie Geniusy predat a kupit si napr. stare zname http://www.alza.sk/reproduktory-logitech-z-5500-d49597.htm aj ked so tu repraky viac menej na hry/filmy .. na muziku moc nie … ale co je hlavne kupis TOSLINK z macbooku do repro a je vystarane kedze tie reproduktory uz obsahuju dekoder/prevodnik … externa zvukovka je taka specificka zalezitost a pre mac su skor dostupnejsie tie profesionalne riesenia pre nahravanie (mikrofonne vstupy s fantomovym napajanim, vystup na monitory, sluchatka.. )

    #242029
    Lens
    Účastník (Participant)

    No takto: Toto co ty chces je v poctate dost komplikovane. Komplikuju ti to konkretne repraky kore su shity v tom ze nemaju prevodnik. (Prosto vchadza do nich analog (6Xchinch), vchadza s nich analog (6x svorky).
    Rieseni je niekolko:

    Najelegantnejsie je zbavit sa ich a kupit si nejake ine 5,1 ktore uz maju prevodnik, respektive digitalny vstup respektive optycky vstup. Je ich mnoho a nie su az tak drahe. potom uz si len kupis kablik tak ako ti tu radili (Toslink) Co je opticky kabel(vyvedeny z jacku macbooku) a kedze je to digital tak tymto jednym kablom prevedies vsetkych 6 kanalov do reprakov a tam ich uz prevodnik premeni na analog a rozdeli a rozvetvy do konkretnych reprakov…

    Kedze to ale tvoje repraky nedovoluju tak potrebujes nejaky iny prevodnik. Len sa musis rozhodnut cim chces ist z macbooku von. Pokial sa rozhodnes na usb ( na FW kasli) musis si kupit zvukovku ktora ma 5.1 vystup na kazdy repracik a to potom nakablujes do tych tvojich reprakov. Takychto zvukoviek na nete najdes dost.Su aj lacne aj drahe ale ak kupis cosi za 6€ tak od toho vela necakaj. navysa si budes musiat poriesit 6 kablov(pravdepodobne maly jack na chinch) a uz od zvukovky budes mat kraasnu splet kablov… Nic moc riesenie pre notebook…

    Druha cesta z macbooku je ta optika cez sluchadkovy vystup (toslink) V tom pripade potrebujes vsak prevodnik z optickeho digitalu na analog 5.1. Ked trochu pogooglis tak zistis ze to riesi vela ludi co ma x box a nejake podobe repraky ako ty. v poctate takychto prevodnikov nie je vela( neviem preco) ale napriklad jeden je tu http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16883103401 ale asi nebude lacny.
    Ale existuje aj lacnejsia alternativa( aj ked trochu vacsia) a to je taka ze si kupis nejaky reciever bez reprakov a pouzijes ho ako prevodnik (pripadne aj zosik) v poctate to moze byt hocijaky reciever co ma opticky audio vstup. To najdes niekde na bazosi alebo tak ale tiez to nebude za 10 €…

    Ako ja na tvojom mieste by som bud spravil to ze by som sa 5.1 vobec nezaoberal a natiahol to noormalne 2.0 ale na vsetky bedne a kaslal na to. alebo ich predal a kupil si nieco ine ( ci uz 5.1 z optickym vstupom alebo klasiku 2.0

    #242034
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    mas este jednu moznost najelegantnejsiu a najlacnejsiu a tou je natiahnut klasicky kabel 3,5 mm jack -> 2x cinch ktory zapojis do 2.0 vstupu do reprakov (napr. ten MP3 alebo GAME alebo hoci ktory iny) a jack das do macu. Samozrejme repro prepnes na prednej strane podla toho do coho si to zapojil. Dosiahnej tym to ze budes mat zvuk zo vsetkych reprakov avsak nebudes mat skutocne 5.1 ale garantujem ti ze to nerozoznas kedze ten mix ktory je vo vnutri tu stereo stopu pokial je pociatocny vystup (z macu) 5.1 (film napriklad) rozdeluje na nerozoznanie ako keby boli tie repraky klasicky zapojene cez 3×3,5mm jack. Ja takto pouzivam Genius 5005 co je trosku novsi model od tvojho ale princip a zapojenie je tam rovnake.

    #242042
    helfarch
    Účastník (Participant)

    čo chceš na tej sústave počúvať? hudbu, hry alebo filmy? lebo pokiaľ si hudobný maník, tak 5.1 je úplne nanič a urobil by som to ako xRiCky. Ja si myslím že hudbu človek nepotrebuje mať okolo seba, a máloktorý umelec využíva tie surround efekty tak, že by sa kvôli tomu oplatilo riešiť to. Filmy sú zaujímavé na surrounde, ale tiež to podľa mňa až tak netreba. Jediná vec, kde sa to zíde, sú hry. Tam sa ti oplatí vedieť, že je za tebou nazi ktorého nevidíš :) V tom prípade by som si kúpil ten prevodník, vyjde ťa to myslím o niečo lacnejšie ako nový soundsystem.

    #242060
    megahafo
    Účastník (Participant)

    Ja mam k iMacu 27 pripojene Logitech Z-5500 cez optiku. Hudba ide len stereo ale filmy bez problemov idu priestorovo. (DD-II, DTS). Zalezi od kodovania.

    #242089
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    takze idem si to zhrnut:
    chcem to na hudbu – neviem preco by mali byt 5.1 horsie od sterea
    tieto repraky sa mi moc predavat nechce, podla mna su dobre…
    1. mozem len kupit kabel 3,5mm/2 cinch a zapojit si vlastne repraky
    2. mozem cez usb pripojit zvukovku a normalne cez 6 cinch alebo cez 3 3,5mm jacky pripojim moje repraky
    3. mozem kupit kabel toslink/3,5mm jack k tomu prevodnik alebo reciever – a potom to zapojim asi takisto cez 6 cinch alebo cez 3 3,5mm jacky, pravda?
    4. mozem kupit kabel toslink/3,5mm jack k tomu nove repraky s optickym vystupom.
    Pochopil som to dobre? Pri 1 zvuk pojde naozaj zo vsetkch reprakov a kabel staci hocijaky s tymi koncovkami?
    Najpravdepodobnejsia je moznost 1, potom asi 4, lebo do tych kariet, prevodnikov, recieverov sa absolutne nevyznam a nechcel by som nic skusat.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.