Aky SSD do MBP 13″ i7

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Aky SSD do MBP 13″ i7

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 41 až 46 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #346318
    murko666
    Účastník (Participant)

    kolko zabera instalacia OS X Lion 10.7.5?

    neviem aky najvhodnejsi ssd disk mam kupit, budem ho davat namiesto mechaniky takze mi ostane aj povodny 500 GB ale zaujimalo by ma ci mi na ssd nieco este vojde

    budem kupovat ocz vertex 4

    #346338
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Instalacia zaberie max 10GB ked pripocitam software tak 40GB by mal stacit cize vsetko co bude nad bude k dobru.

    #346340
    adolf
    Účastník (Participant)

    mne 128 gb staci.. doteraz mam v macbooku 160gb disk a 30gb volne. nan si kupim externy ramcek, takze filmy a dalsie nedolezite data ktore mi zaberaju okolo 60gb pojdu tam.
    samsung by som urcite kupoval pro verziu. medzi tym 840pro a 256crucial je ale stale dalsich 30eur rozdiel, co zas neni az tak malo.

    od toho crucial 128gb ma odradza len to ze to je uz dost stary model a ta rychlost zapisu. co som ale presiel aj zahranicne fora, tak to bolo asi presne 50:50 medzi m4 a 840pro. takze si asi nejak sam rozhodnem… a pojdem teda do tej 7mm verzie.

    #346368
    murko666
    Účastník (Participant)

    hurfo: dakujem ja idem no 120 tak budem mat miesta az az,

    adolf: pozeral si aj ocz vertex? cena je priblizna intelu a prenosove rychlosti 500/500, ale sice samsung je este lacnejsi,

    #350856
    palinko
    Účastník (Participant)

    zdravim

    tiez zvazujem kupu SSD Crucial M4 256GB na moj macbook 13″

    mam len otazku:

    Chcem ho dat namiesto DVD mechaniky a ponechat aj povodny HDD 320GB na data.

    1. Potrbujem kupit 7mm? vid http://www.alza.sk/crucial-m4-256gb-7mm-d289084.htm
    alebo sa zmesti aj ten 9.5mm? http://www.alza.sk/crucial-m4-256gb-d238305.htm

    2. Potrebujem k tomu este nieco kupit – nejaky ramcek? Ako je to s mapichnutim SSD disku na dosku?

    3. Je mozne potom tu DVD mechaniku dat do nejakeho suplika a v pripade potreby (pouzil som asi 3 krat za dva roky) ho pripojit? Npr cez USB alebo nieco podobne?

    diky

    #350857
    bawy
    Moderátor

    1) môže byť aj 9,5
    2) treba ramček (optibay) ktorý sa tvári ako superdrive a doňho sa dáva HDD aby nelietal ale pevne držal na mieste
    3) áno existujú sety optibay + rámček na dvd mechaniku ktorá sa potom cez USB pripája ako externá mechanika.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 41 až 46 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.