Aky SSD do MBP 13″ i7

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Aky SSD do MBP 13″ i7

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #286250
    iTuxx
    Moderátor

    asi tak ze skopirujes /user/Music/iTunes a do toho isteho adresara na novom disku. Teda aspon ja to tak spravim :-)

    #286279
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Nainstalujes lion, potom nainstalujes ilife s iphoto. Nasledne premazes poovdne adresare – t.j. itunes adresar v music za povodny zo zalohy a rovnako premazes aj gallery adresar v pictures. A pojde to.

    #297887
    Lukashenko
    Účastník (Participant)

    Kompi :

    prosim ta prečo je doležite aby bola na ssd disk robena čista inštalacia a nie z time mashine ?

    Dakujem

    #297897
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Pretoze v pripade starej instalacie je casto na MACU problem s beachballing – minutovym mrznutim systemu, navyse je to z mojho pohladu vyhodne pre zbavenie sa kopec balastu zo systemu a kazde nove nainstalovane data sa rovno usporiadaju cez garbage collection. Samozrejme nie je to nutnost a tak to ani netreba chapat, navyse ak mas 512 GB disk, neriesis ani priestor. Ale ak mas povedzme 128 GB, tak je dobre posetrit si kazdy gigabajt na disku.

    #339761
    martin26
    Účastník (Participant)

    v zmysle predchadzajucej debaty pre mbp early 2011 13″
    toto?
    http://www.alza.sk/ocz-vertex-3-series-120gb-d229502.htm
    alebo toto?

    http://www.alza.sk/ocz-vertex-4-series-128gb-d319794.htm

    #339785
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    ani jedno. OCZ maju problemy s kvalitou.

    Kup si Intel, Samsung alebo Crucial.

    #339791
    MooDy
    Účastník (Participant)

    A co taky Kingston Hyper X?

    #339801
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Kingstonom sa OBLUKOM vyhnut. AKo im zacal disky robit JMicro, kvalita isla rapidne dole.

    Mam spomenut bezne straty dat a tuhnutie u celej serie SSDNow? Jeden mi tu lezi, nechces? Bol uz v 2 masinach, z oboch letel ako spinava handra po 5x preinstalovani systemu a obnove dat :)

    Kingstone, panecku, kedysi to bol pojem. Teraz je to skor pojeb. A nielen v pripade SSD, USB klucenka od nich sa mi doslova rozpadla po 2 tyzdnoch.

    Netvrdim, ze HyperX je zrovna tento pripad, ale ja osobne ruky prec.

    #346045
    adolf
    Účastník (Participant)

    planujem kupit ssd, asi Samsung 840 128gb. mam mbp mid 2009.

    ako to je na ML s trim? viem, ze dakedy s tym boli problemy, ze mac to nepodporuje alebo to neni vhodne. aky je aktualny stav? treba to aktivovat cez daky ten trim enabler alebo trim neaktivovat?

    #346067
    bawy
    Moderátor

    Jozef: HyperX som dával jednému známemu do High End kompu (pc s windows) a doteraz mi ďakuje, lebo nechápe odozvu..ten windows sa naozaj zapne aj vypne do 3-5 sekund ešte stále už je tomu 6 mesiace cca. bez jedného problému zatiaľ. To len pre info, že sú aj pozitívne skúsenosti. Snáď sa mu to do roka nepokašle hehe

    #346110
    happy.hack3r
    Účastník (Participant)

    adolf:
    ked Samsung 840, tak iba Pro ale tam je cena o dost vyssia…skor ti ale doporucim Crucial m4, kde cena je o dost lepsia a je to overena kvalita vo vsetkych Macoch. Po dokladnom zvazeni a precitani tony diskusii a recenzii som si ho sam dal do Mac Mini 2012 ale uz pred tym som ho mal v staruckom MBP 15″ 2007 a v notebooku s Win7 pre manzelku.

    Co sa tyka TRIM tak to vela ludi na macoch neriesi a podla mna ani netreba ak ssd ma dobry garbage collector (a crucial m4 ho ma). Priznam sa nekontroloval som to poslednu dobu ale pokial viem Trim Enabler je iba pre Lion a na Mouintain Lion by som ho nedal, predsa prepisuje systemove subory, ktore v ML mozu byt ine. Viem ale ze na Mac Mini 2012 s ML (inu verziu Mac OS Mini 2012 nepodporuje) to nefunguje spolahlivo, resp. vobec.
    Zhrnute, aj ked je to starsi disk, stale by som ti odporucal Crucial m4 kedze je overeny a ma dobru cenu a vykaslat sa na TRIM.

    bawy:
    v praci vo Win desktope mame tiez HyperX a zatial ficia ok ale mame ich tak 2-3 mesiace tak casom uvidime ;).

    #346141
    murko666
    Účastník (Participant)

    caute chcem tiez zmenit v MBP 13 late 2011 disk za ssd, len mam par otazok.

    1. ako je to z instalaciou OSX kedze nemam instalacne CD? o stratu suborov sa nebojim.

    2. je mozne ho dat do suflika namiesto DVD mechaniky?

    3. aky disk mam vybrat? cena tak do nieakych 200 euro

    4. ak by som sa predsa len rozhodol vymenit iba disk za disk, je mozne vstavany vlozit do 2,5 suflika a vyuzit ako externy?

    DAKUJEM ZA ODPOVEDE.

    #346149
    bawy
    Moderátor

    1) OS máš v Appstore
    2) Ano
    3) Strašne veľa tém je tu na SSD, keď dáš do vyhľadávania SSD nájdeš všetky potrebné info
    4) Ano, no ja odporúčam využiť 2 disky..strašne rýchle, strašne objemné a pohodlné. :)

    #346157
    murko666
    Účastník (Participant)

    dakujem, a este otazka

    kedze budem mat cisty mac, tak sa bude vediet pripojit na net a stiahnut ten OS ? (zaujima ma ze ci sam rozozna disk a urobi vsetko potrebne)

    #346159
    bawy
    Moderátor

    no pokiaľ máš ten systém už kúpený tak áno, ak ho nemáš kúpený tak buď si ho kúpiš, alebo si spravíš ž aktuálneho dmg bootovacie DVD, poprípade bootovacie USB

    #346161
    murko666
    Účastník (Participant)

    dakujem, uz tomu celkom rozumiem,,,,, kupeny ho mam priamo z macbookom takze v tom nebude problem,

    #346181
    adolf
    Účastník (Participant)

    ten crucial som zvazoval, ale zda sa mi ze ma nejaky slaby zapis, len 175, oproti napr. tomu samsungu alebo intelu. neni to problem a zbytocna nevyhoda?

    #346293
    adolf
    Účastník (Participant)

    a este jedna otazka – co sa stane ked kupim len 7mm disk? do mojho mbp by mal ist asi 9.5mm. bude to problem? musim kupit daky ramcek, alebo ten rozdiel nevadi?

    #346301
    happy.hack3r
    Účastník (Participant)

    adolf:
    Sorry, nevsimol som si, ze si pisal 128GB. Ta ma skutocne iba 175MB/s, 256GB model ma 260MB/s. Tak ci tak 840 ti neodporucam pokial si nekupis Pro verziu. Ta ma 390MB/s ale Basic (niekde sa to neuvadza, iba nepisu Pro) ma iba 130MB/s). Samsung 840 Pro 128GB ma cenu okolo 138 EUR a za 170 EUR uz kupis 256GB Crucial m4. Myslim, ze tie cisla hovoria za seba.
    Ked chces za kazdu cenu Samsung, tak ber Samsung 830 128GB ked zozenies za dobru cenu. Co si pamatam tak pod 120 EUR aj tak sa neda zohnat takze zase hovorim, ze radsej priplatit trochu a kupit Crucial 256GB. 128GB je aj tak dost malo.

    #346302
    happy.hack3r
    Účastník (Participant)

    adolf:
    osobne ti vyslovene odporucam 7mm model. Namiesto 9.5mm disku 7mm das stale v pohode (naopak to uz nejde ;)).

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.