Apple chcel priniesť podporu Apple Watch na Android, trvalo mu to tri roky

Android Apple Watch
Krátko po tom, ako do platnosti vstúpil na pôde Európskej únie zákon DMA, vláda USA podala žalobu na Apple z monopolných praktík na tamojšom trhu. Súdny spor sa mimo iného dotkol kompatibility hodiniek Apple Watch s telefónmi so systémom Android.

Toto je bod, kde však Apple výnimočne potvrdil jeden zo svojich zrušených plánov. Spoločnosť v reakcii na žalobu totiž uviedla, že sa pokúšala o kompatibilitu hodiniek Apple Watch so systémom Android tri roky. Napokon však k tomu nedošlo, keďže tomu bránili technické obmedzenia. Nemalo preto zmysel viac na projekte pracovať a bol zrušený. O projekte sme však už počuli aj v minulosti. Konkrétne v roku 2023, Mark Gurman v jednej zo svojich reportáží na Bloombergu prehlásil, že Apple zvažuje rozšíriť kompatibilitu svojich hodiniek so systémom Android.

Kalifornský gigant nemá vo zvyku odhaľovať svoje plány, najmä tie zrušené, v prípade súdneho sporu však môžeme očakávať, že spoločnosť odhalí viaceré veci, ktoré nemali oficiálne nikdy vyjsť na povrch. Tu sa tak stalo z dôvodu, že v jednom z bodov žaloby vláda uvádza, „….Apple Watch – sú kompatibilné iba s iPhone. Takže, ak Apple privedie zákazníka ku kúpe Apple Watch, pre užívateľa bude prechod na iný smartfón drahší, keďže si bude musieť kúpiť aj nové hodinky kompatibilné s Androidom.“

Samotná žaloba má 88 strán. Na nich americká vláda popisuje viaceré praktiky, ktorými Apple zneužíva svoje dominantné postavenie na trhu. Spomína napríklad kritizovanie obmedzenej kompatibility funkcií hodiniek s iPhonom, obmedzovanie možností rastu aplikácií, potláčanie herných služieb v prospech Apple Arcade, blokovanie niektorých komunikačných aplikácií, ba dokonca sabotovanie konkurencie, napr. Amazon Fire Phone. V jednom z bodov vláda dokonca spomína, že Apple nepriamo núti, aby deti používali iPhone a nie Android.

Apple Watch SE 2022

Zdroj: 9to5mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.