iOS 18 prinesie viacero vylepšení aplikácie Správy

Umelá inteligencia predstavuje tú najzásadnejšiu zmenu v operačnom systéme iOS 18, nebude však jediná. Apple má totiž v rukáve viacero noviniek, ktoré sa dotknú napríklad aj aplikácie Správy.

Novinkou v aplikácii Správy by mala byť podpora pre efekty, aké sú už dnes dostupné v iných službách. Konieckoncov, už dnes sú v iMessage dostupné prvé efekty, napríklad bublinky, neviditeľný atrament či konfety. Najnovšie však Apple plánuje umožniť pridávanie efektov na konkrétne slová v správach. S plánovanou podporou pre komunikačný štandard RCS, ktorý je k dispozícii na Androide a nebyť nátlaku Číny, na iOS by sme sa ho nedočkali nikdy, je možné, že tieto efekty budú fungovať aj naprieč platformami.

Teoreticky to otvára možnosť posielaniu správ s tučným písmom, kurzívou a podtržníkom, ako to umožňuje už dnes napríklad Messenger, WhatsApp alebo Discord. Podpora RCS zas prinesie funkcie podobné iMessage aj pri písaní si správ s užívateľmi Androidu. Pôjde tak o možnosť posielať multimédiá v značne vyššej kvalite oproti SMS, hlasové správy, potvrdenia o prečítaní či indikátor rozpísanej správy. Zásadnou zmenou pre peňaženky je však podpora posielania správ cez Wi-Fi a mobilné dáta miesto SMS, ktoré sú spoplatnené samostatne.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť