Vyšiel iOS 16.3, čo nové prináša?

Čerstvý update pre operačný systém iOS obsahuje dôležité bezpečnostné novinky.

Aktualizácia rieši dve bezpečnostné riziká, ktoré sa našli v predchádzjúcich verziách systému. Opravy sa týkajú AppleMobileFileIntergrity, ImageIO, Kernel, Mail, Maps, Safari či WebKitu. Tieto chyby mohli napríklad spôsobiť obchádzanie nastavení súkromia niektorými apkami či spúšťanie škodlivého kódu.

Okrem týchto vylepšení opravuje nová verzia aj ďalšie problémy ako chybné zobrazovanie tapety na zamknutej obrazovke, dočasné objavenie sa horizontálnych čiar na displeji po zobudení iPhonu 14 Pro Max či nesprávne reakcie Siri.

iOS 16.3 podporuje už aj HomePod 2. generácie a umožňuje používateľom pomocou Security Keys k Apple ID posilniť bezpečnosť účtu fyzickým kódom, ktorý je súčasťou dvojúrovňovej autentifikácie pri prihlasovaní.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.