Apple predstavil HomePod 2. generácie, ale čo sa vlastne zmenilo?

HomePod 2023
Apple iba krátko po predstavení novej generácie Mac mini a MacBook Pro oznámil ďalšiu novinku. Tentoraz ňou je HomePod 2. generácie, ktorá prichádza na trh dva roky po tom, ako Apple ukončil predaj prvého modelu z dôvodu nízkej popularity.

Čo sa však v druhej generácii reproduktoru zmenilo? To je tá správna otázka na mieste, keďže HomePod 2. generácie vyzerá byť prakticky totožný s prvou. Ponúka rovnaký dizajn, je dostupný v bielej a tmavej Midnight verzii, a má ešte aj rovnakú cenu.

Došlo k úprave horného displeja, ktorý je teraz upravený a nepatrne väčší. Okrem toho Apple spomína použitie sieťky z recyklovaných materiálov. Novinkou je, že HomePod druhej generácie je o 4mm nižší a o 200 gramov ľahší.

To Apple docielil zrejme zredukovaním počtu hornových zvukovodov o dva (5 namiesto 7) a mikrofónov taktiež (4 namiesto 6). Napriek tomu ale Apple tvrdí, že reproduktor ponúka nový level akustiky a teda podľa jeho slov by mal byť zvuk lepší ako pri predchodcovi. Na papieri to však vyzerá, že nový model je horší.

HomePod si zachováva tiež možnosť párovania s druhým kusom, tu je však zádrhel. Funguje to iba medzi reproduktormi rovnakého druhu a generácie. Teda možno spárovať len druhú generáciu s druhou, prvú s prvou.

Pod kapotou sa tentoraz nachádza novší čip S7 zo siedmej série Apple Watch, ktorý je ale prakticky totožný s čipom vo Watch 6 a Watch 8. V praxi tak ide o celkom aktuálny čip, stále je však treba brať do úvahy, že je tu menší a ľahší čip v porovnaní s predošlou generáciou, ktorú poháňal “plnokrvný” čip A8 z iPhone 6.

Na spárovanie s Apple zariadeniami nový HomePod využíva ultra-širokopásmové pripojenie podobne ako AirTag, AirPods či Apple Watch. Okrem toho vie rozpoznať až 6 rôznych hlasov, a tak vie každému členovi domácnosti ponúknuť osobné playlisty, pripomienky alebo udalosti v kalendároch.

Pri spárovaní s novou Apple TV 4K ponúka zážitok domáceho kina a vďaka podpore eARC na nej je možné premeniť HomePod na smart reproduktor pre všetky zariadenia pripojené k TV. Nechýba podpora Siri pre ovládanie TV, ani podpora Find My funkcie na vyhľadávanie zariadení v domácnosti.

Vďaka rozpoznávaniu zvukov vie HomePod detegovať dymové a CO senzory, a vie odoslať do iPhonu okamžité upozornenie, ak takýto zvuk počuje. Produkt tiež disponuje novým vstavaným senzorom teploty a vlahy, na základe čoho je možné automatizovať svoju chytrú domácnosť. A aby bola nepatrná automatizácia (napr. termostat) potvrdená, HomePod vydá potvrdzujúci zvuk.

Okrem toho HomePod podporuje nový smart home štandard Matter.

Čo sa týka kompatibility, HomePod 2. generácie podporuje iPhone 8 a novšie s iOS 16.3 a tiež iPady využívajúce iPadOS 16.3. Reproduktor sa začne predávať 3. februára 2023 za 299 dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť