Tieto štyri produkty sa v roku 2023 dočkajú len nepatrného upgradu

Apple má za sebou rok, počas ktorého priniesol na trh viacero väčších či menších noviniek. No kým rok 2022 bol plný oznámení, v roku 2023 bude line-up noviniek o niečo skromnejší.

Dokonca to vyzerá, že niektoré produkty sa dočkajú len jemného či žiadneho upgradu. Tvrdí to novinár Mark Gurman z portálu Bloomberg. Vo svojom newsletteri prehlásil, že aspoň štyri produktové kategórie sa nedočkajú v roku 2023 výraznejších zmien. Konkrétne: AirPods, Apple TV, Apple Watch a iPad.

Pokiaľ ide o iPad, tam sa zrejme dočkáme len jemného výkonnostného upgradu pre iPad mini, iPad a iPad Air. Najväčšou zmenou v dohľade si prejde iPad Pro, ktorý prejde na väčšie 11.1-palcové a 13-palcové OLED displeje. Tieto novinky sa však očakávajú na prvý polrok 2024. Čo sa týka slúchadiel, je možné, že sa dočkáme updatovanej verzie AirPods Max. Tu sa však zrejme nedočkáme úplne nového modelu, len nových farebných prevedení. Apple Watch by sa mohli dočkať prechodu na čip S9, u ktorého je však možné, že bude opäť len rebrandovaným S6 čipom ešte z čias Apple Watch Series 6. A nový model Apple TV nemáme vôbec očakávať.

Dôvodom, prečo sa tieto produktové kategórie dočkajú menších až žiadnych upgradov, je, že sa Apple pripravuje na uvedenie svojho AR/VR headsetu. Ten by mal byť predstavený už na jar. Jeho názov by mal znieť Reality Pro a mal by kombinovať možnosť zobrazovania virtuálnej a rozšírenej (holografickej) reality. K ohláseniu produktu má dôjsť pred WWDC, a na samotnej vývojárskej konferencii dôjde k ohláseniu systému xrOS spolu s nástrojmi na vývoj aplikácií.

Podľa Gurmana má Apple už teraz pracovať s niektorými poprednými firmami na uvedení AR/VR zážitkov pre svoju platformu. Produkt mal byť ohlásený ešte tento mesiac. Apple sa však rozhodol naposledy zmeniť termín ohlásenia produktu na neskôr. K uvedeniu produktu na trh by malo dôjsť na jeseň, teda v období, kedy sa bežne dočkávame noviniek ako sú nové iPhony či Apple Watch. Prvá generácia headsetu má byť mierená pre profesionálny trh, kým verzia pre bežných spotrebiteľov – a zároveň lacnejšia – bude ohlásená v ďalších rokoch.

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.